0
Dado

Golf 3 čep rupe od antene na blatobranu

Recommended Posts

Da li zna netko gdje bi to mogao nabaviti ? ne mogu ni na ebay-u pronaci. pa ako netko moze hvala :D
pošto imam rupu na blatobranu, a nemam antete.. a negdje sam u prometu vidio tricu s tim čepom na blatobranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to ekipa, hvala :D
ma kucao svašta na eng ali nije mi izbacilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto trazim taj "cep" ali na ebayu sam nasao samo 4 komada. Najaftiniji 3$ plus dostava nekih 9$. To mi je malo too much..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček... problem je poc u ebeni ovlasteni servis i narucit cep od ebenih 7kuna? Klasicna nasa posla... sve u ovlastenom mora bit skupo pa se netreba ni trudit... eh!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček... problem je poc u ebeni ovlasteni servis i narucit cep od ebenih 7kuna? Klasicna nasa posla... sve u ovlastenom mora bit skupo pa se netreba ni trudit... eh!

 

Mislim da je to iskljucivo krivica ovlastenih nego krivo mentalno stanje ljudi. Mogao bi malo navoditi primjere nevjerojatnih marzi ali necu, svi ovdje znaju koliko deru. Jasno, eto nije sve skupo u ovlastenom ali vecina toga je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ovlašteni kriv, ne formiraju oni cijene.

 

A sad, vjerojatno neko netko iz HR i sudjeluje oko formiranja cijena. Uostalom, kad pogledas kataloski broj i cijenu a onda ti oni daju popust od 50% zbog akcije onda znas koliko je sati. No nije poanta tko kalkulira cijene nego da se u ovlastenima nenormalno dere i ljudi to znaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pretpostavljam da glavni zastupnik( Porsche ) formira preporučene cijene i kao takve su u ETKI.

Moguće da sam totalno u krivu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jebga dok neko spomene e bay odma se svi "zakače" a odma sam napisa di ima i po kojoj cijeni

a druga stvar:

dok sam radija u ovlaštenom. ljudi dođu u tokić,ciak,metaliu itd. i traže neki dio koji nema nego original i onda ovaj iz tokića zove mene i objašnjava šta čoviku triba il ako se potrudi pa nađe kataloški pa šalje slike mailove ludosti. da mu ja naručim taj dio i onda on dobije uz neki rabat od 15% a čoviku prodaje uz 5+% veću cijenu od redovne cijene u ovlaštenom. a čovik stoji kraj njega i čuje sve šta priča !?

šta je još zanimljivije ovlašteni i autodijelovi su udaljeni niti 500metara

ali ne ovlašteni deru i gotovo i ljudi biže ko vra od tamjana i još kad im ovaj kaže u tokiću za gotovinu 10% niko sritniji od njega :zid

a kladija bi se da kad bi iša u tokić ili bilo koje autodijelove da bi naša taj čep,samo ima daj kataloški

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika drama oko jebenog cepa. Odes u ovlasteni ili narucis sa linka i bok. Svi bi se jebali za 3 kune...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jebga dok neko spomene e bay odma se svi "zakače" a odma sam napisa di ima i po kojoj cijeni

a druga stvar:

dok sam radija u ovlaštenom. ljudi dođu u tokić,ciak,metaliu itd. i traže neki dio koji nema nego original i onda ovaj iz tokića zove mene i objašnjava šta čoviku triba il ako se potrudi pa nađe kataloški pa šalje slike mailove ludosti. da mu ja naručim taj dio i onda on dobije uz neki rabat od 15% a čoviku prodaje uz 5+% veću cijenu od redovne cijene u ovlaštenom. a čovik stoji kraj njega i čuje sve šta priča !?

šta je još zanimljivije ovlašteni i autodijelovi su udaljeni niti 500metara

ali ne ovlašteni deru i gotovo i ljudi biže ko vra od tamjana i još kad im ovaj kaže u tokiću za gotovinu 10% niko sritniji od njega :zid

a kladija bi se da kad bi iša u tokić ili bilo koje autodijelove da bi naša taj čep,samo ima daj kataloški

To ti je i danas isto.... x puta npr u tokica neki dio dobijes orginl v.a.g pakiranje a to je sve naravno iz ovlastenog :)

 

Cepovi pa i kopče znaju bit povoljnije i kvalitetnije u ovlastenom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jebga dok neko spomene e bay odma se svi "zakače" a odma sam napisa di ima i po kojoj cijeni

a druga stvar:

dok sam radija u ovlaštenom. ljudi dođu u tokić,ciak,metaliu itd. i traže neki dio koji nema nego original i onda ovaj iz tokića zove mene i objašnjava šta čoviku triba il ako se potrudi pa nađe kataloški pa šalje slike mailove ludosti. da mu ja naručim taj dio i onda on dobije uz neki rabat od 15% a čoviku prodaje uz 5+% veću cijenu od redovne cijene u ovlaštenom. a čovik stoji kraj njega i čuje sve šta priča !?

šta je još zanimljivije ovlašteni i autodijelovi su udaljeni niti 500metara

ali ne ovlašteni deru i gotovo i ljudi biže ko vra od tamjana i još kad im ovaj kaže u tokiću za gotovinu 10% niko sritniji od njega :zid

a kladija bi se da kad bi iša u tokić ili bilo koje autodijelove da bi naša taj čep,samo ima daj kataloški

Djelova kojih nema zamjenskih jasno je da ce trgovac prodavati oko ili vise od cjene u ovlastenom jer mora moci kupcu sve ponuditi. To ne mijenja na cinjenici da vecina djelova u ovlastenom ima doslovce lude marze (nebitno dal provizija ide servisu ili u njemacku), tolike cak da te i u ovlastenom salju da odes drugdje rjesiti problem (osobno dozivio).

Da li trebam izvaditi koliko dodje u ovlastenom valeo 5gl balast ili jedna d1s xenon zarulja a koliko kod drugih identican dio? Koliko su donedavno ulje cijenili? Koliko traze za nekakve stopice i konektore? Koliko traze za raznorazne module tipa cecm ili kessy modul? One plasticne djelove rukohvata sa soft touch bojom? Ma daj, 99% asortimana je debelo precjenjeno.

 

Edit: A trend porasta cijena im je nevjerojatan. Uzmi cecm, pogledaj originalni kataloski pa mu vidi cijenu a onda sa svakim zamjenskim kataloskim cijena raste tako da dio koji je kostao 3000kn sa najnovijom revizijom kosta 5000kn. Kataloski koje nije zamjenio novi redovno svakih x mjeseci poskupe. Pratio sam to sa salterom za elektronsku kocnicu i sa kopcom za pojas.

 

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam ja to i znam kako rastu cijene i na žalost nisu iste svugdi u ovlaštenim servsima

nego sam samo htio reći kako te ništa ne košta pitati u ovlaštenom,kad su već jedan kraj drugog

 

pa imaš skoro svakih 20 dana aktualizaciju cijena i dijelova, pa se rijetko desi da nekim dijelovima čak i padne cijena, a nekima debelo poraste (valjda ovisno o potražnji)

a to za ulje,setove kvačila tj.zamašnjaka,kompresori klime itd. ne triba ni spominjati, cijene su van pameti. a za starija vozila i pogotovo

 

al poanta mog posta je bila za ove sitne ludosti da ćeš prije naći u ovlaštenom,a na tebi je oćeš uzeti i točnije će naći, mada i ovi imaju uglavnom Partslink koji je dosta dobar al im je komplicirano tražiti pošto svaka marka ima dijelove u drugačijim kategorijama pa to traje,gužva u dućanu posa pati pa te otpile :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno da nista ne kosta pitati u ovlastenom, nisam ja protiv toga, dapace ja uvijek prvo pogledam koliko je u ovlastenom pa trazim dalje ako smatram da cijena nije fer.

Meni je samo bilo smijesno kad je netko okrivio nas menalitet zbog izbjegavanja ovlastenog i besramno prebacivanje krivice na obicne ljude sto je cista suprotnost od pravog stanja.

 

To sto ljudi po defualtu misle da je i za obican saraf preskupo ici u ovlasteni je samo i jedino krivica ovlastenog odnosno korporacije pod kojom rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi se slozio da je problem koorporacije. Znam nekoliko ljudi koji su promjenili dosta marki automobila i nebi ni pomirisali ovlasteni. A bilo je situacija gdje zamjenski dio je skuplji nego originalni... I onda price da da sam znao, ili ako je skuplje onda je i bolje itd. Zadnje konkretno je filter nafte za fordov 1.8tdci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi se slozio da je problem koorporacije. Znam nekoliko ljudi koji su promjenili dosta marki automobila i nebi ni pomirisali ovlasteni. A bilo je situacija gdje zamjenski dio je skuplji nego originalni... I onda price da da sam znao, ili ako je skuplje onda je i bolje itd. Zadnje konkretno je filter nafte za fordov 1.8tdci.

 

Naravno da ima i takvih primjera, ne tvrdim da nema ali u pravilu ovlasteni su puno skuplji za iste djelove nego neovisni trgovci i to je cinjenica. I da, ja konkretno pricam za VAG grupaciju koja je na glasu kao iznimno skupa, ali to vrijedi i za druge marke automobila. Ne boje se ljudi ovlastenih servisa bez razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jebga dok neko spomene e bay odma se svi "zakače" a odma sam napisa di ima i po kojoj cijeni

a druga stvar:

dok sam radija u ovlaštenom. ljudi dođu u tokić,ciak,metaliu itd. i traže neki dio koji nema nego original i onda ovaj iz tokića zove mene i objašnjava šta čoviku triba il ako se potrudi pa nađe kataloški pa šalje slike mailove ludosti. da mu ja naručim taj dio i onda on dobije uz neki rabat od 15% a čoviku prodaje uz 5+% veću cijenu od redovne cijene u ovlaštenom. a čovik stoji kraj njega i čuje sve šta priča !?

šta je još zanimljivije ovlašteni i autodijelovi su udaljeni niti 500metara

ali ne ovlašteni deru i gotovo i ljudi biže ko vra od tamjana i još kad im ovaj kaže u tokiću za gotovinu 10% niko sritniji od njega :zid

a kladija bi se da kad bi iša u tokić ili bilo koje autodijelove da bi naša taj čep,samo ima daj kataloški

 

Naravno da je bolje u ovlašteni po te dijelove, ali Tokić i slične imaš u skoro svakom selu a ovlašteni gdje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi se slozio da je problem koorporacije. Znam nekoliko ljudi koji su promjenili dosta marki automobila i nebi ni pomirisali ovlasteni. A bilo je situacija gdje zamjenski dio je skuplji nego originalni... I onda price da da sam znao, ili ako je skuplje onda je i bolje itd. Zadnje konkretno je filter nafte za fordov 1.8tdci.

 

Nemogu tocno tvrditi. VW sam prodao, ali sto se tice Forda, Toyote, Renaulta, neke stvari su stvarno ok cijena u ovlastenom. Mislim meni nije problem poslati mail ili nazvati za neki dio, pa ako je ok zaletim se i kupim, a ako nije onda dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0