2 2
Lavek

Getriba klopoče golf 7

Recommended Posts

Pozdrav svima,

novi sam član cluba i vlasnik Golfa 7.

Do nedavno ponosan vlasnik a sada pomalo razočaran.

Imam problem, nakon 8tkm pojavljuje se klopotanje iz getribe ili kuplunga, klopoče kod prednjeg lijevog kotača i čuje se u kabini.

Na mjestu u leru klopoče, ali pritiskom na kuplung zvukovi nestaju.

Isto tako u leru laganim turiranjem pojavljuje se klopotanje, i dok se auto lagano kreće u leru klopoče.

Bio u servisu i mjenjaju set kuplunga ali i dalje isto. Na autu je jednomaseni zamanjak.

Vie ne popravljaju jer tvrde da je auto tehnički ispravan.

Te da je greka u potisnoj ploči, i sa dostupnim dijelovima ne mogu otkloniti kvar.

Sorry za dugačak tekst. Trebam savjet...

Edited by Lavek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. kao provjerili su ga i da je ok.

Samo su mijenjali set kuplunga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je auto pod garancijom inzistiraj na ponovnom pregledu i odvezi đir sa serviserom ako su toliko tupavi da ne čuju što se događa.

Ili se stvarno prave idioti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Borim se s njima već 4 mjeseca. Vie puta sam bio reklamirao i oni čuju zvuk. I kontaktirao sam uvoznika i od njih je doao čovijek. Uvoznik tvrdi da je greka u potisnoj ploči i da sa trenutno postoječim dijelovima ne mogu otkloniti kvar. Ne kužim ako je do potisne a mjenjali su ju zato je greka ista. Pisao sam i prigovore i svata.

Edited by Lavek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavi im auto i posalji mail glavnom zastupniku i objasni situaciju. Prilozi papire od servisa ako ih imas. Ja auto nebi uzeo iz servisa s tim objasnjenjem koji su oni tebi dali. Jbt novo novcato auto i njima je normalno da nesto klepece.. strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjerili su ga. Ja mislim da je zamasnjak. Imas garanciju. Pa koji je bog tim ljudima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem i ja u drugi servis u kojem mi voditelj servisa nakon probne vožnje kaže da je 99 % getriba. Naravno treba poslat uvozniku upit za popravak ali opet uvoznik veli da je auto tehnički ispravan. Zovem uvoznika i velim da kakva je to politika i zato ne popravljaju auto. Nisam platio da sluam klopotanje u leru. On veli da neka koristim start stop sustav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi bi bili uvoznici. Al kad proda da taj auto za njih vise ne postoji. Zakon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, vise me garancija ne zanima. Samo zelim to rijesiti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lijepo ti je kolega kostolomac rekao, kontaktiraj odvjetnika i neka im on lijepo posalje jedan mail, i tom tvom servisu i generalnom zastupniku. Jbt imas novo auto, a lupa ko da je duja dizel..smijesno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nisam jedini koji ima isto natezanje sa ovlastenim servisima.Meni ne zele priznat fleke na prvim farovima jer su isto navodno teh.ispravni.Vidit cemo sta ce reci nakon pada na tehnickom pregledu radi istih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjerili su ga. Ja mislim da je zamasnjak. Imas garanciju. Pa koji je bog tim ljudima

Fixni je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bratic ima sedmicu u autoskoli i do 100 000km su mu 3 puta radi tog zvuka mijenjali set kvacila.i zamasnjak jedanput.sad kako je proslo 100000 km se to rijetko cuje a na zadnjoj zamjeni su mijenjali neke srafe na potisnoj ploci

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega s posla isto uzeo 1.6tdi r-line i reklamiralo...rekli su mu da je tako i na novom i na onom s malo više km,neznam ni sam,evo ja isto stavio na golf 6 jednomaseni tj. fixni set i malo se čuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam mozda otici u Sloveniju ili Austriju u servis da izbjegnem naseg uvoznika. Posto on tvrdi da je auto teh. ispravan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega imao slicnu situaciju i naravno zastupnik se pravio grbav.Nije se htio natezat i javio se direktno proizvodjacu i oblatio navedenog zastupnika i problem rjesen,ali nije sve tak jednostavno prvo je morao platit vjestaka da procjene stetu i ostalo. nije jednostavan proces. radilo se o passatu 2008godina motor nije dobro radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam da ih prijavim trznoj inspekciji da vjestak procijeni. Ako se kvar utvrdi, onda su zakonski obvezni popraviti ili dati drugo vozilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 7 1.6tdi edition je smece od auta samo takvo ja sam ga kupio prije 7mjeseci sad ima 20tkm mjenjac se cuje podizac steka non stop radio blokira stalno volan se ogulio sicevi vec se habaju nula od auta odvezem u ovlasteni sve rijeseno prodje 1 dan opet isto.nikad vise novi vw.golf v je zadnji golf koji je nesto vridia i po kvaliteti.materijala i po svemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam para narucio bi novu golf cvrku kakvu imam. Evo broj sasije. Ajde svabo sklepaj jos jednog golfija i miran sam 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je procedura da se nas par nezadovoljnih vlasnika udruzimo i probamo nekako isterat pravdu?

Moj mjenjac i volan su isto oguljeni od 30tkm.

Doma imamo dva hyundaia i30 i s nijednim nema ni najmanji problem,sramota za jednog vw-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to bi trebalo napraviti. Vjerujem da bi mogli. Mislim da je to sve do uvoznika jer on je taj odobrava popravak ili ne.

Edited by Lavek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ocekivati od takvih auta za koju godinu kad pregazi preko 100 000 KM...pa to je novo auto. To treba mamu spomenut onom ko napravi takvo auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2