2 2
Lavek

Getriba klopoče golf 7

Recommended Posts

Ima ih na mobile sa 300000km i voze

 

Tu je problem u jednomasenim zamasnjacima

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozi ce oni i sa 500tkm ali bit je u toliko losim materijalima da je to cudo one lajsne pokraj prednje sajbe crne udari bumbar dok vozis 160 oguli je cilu.ja sam svog odveza na prvi servis na 15 u zadar u ah reka im sto sve triba samo ulje prominili da dodjem drugi put da nemaju vrimena a narucia se na servis a ne nenadano.radio nakon updatea bloka vise nego prije podizac stakala za brzo spustanje radi svaki 7 put a sto se tice mjenjaca do zamasnjaka je sigurno isti je zvuk i ponasanje kad sam sebi na gti skinia 2mase i stavia jednu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jucer vozim u koloni tipa 10, 20 kmh u 1 ili 2 brzini bez gasa da auto sam vozi i čujem klopotanje. Isto niz brijeg na manjm brzinama bez gasa čujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog sa 55tkm pa nije oguljen.

Jedina razlika je sta je moj nov kupljen u njemackoj, a ne kod nasih majstora.

I 1.2 TSI je pa ne drnda nista i mislim da ima dvomaseni zamasnjak i prvi je model G7 iz 4mj.2013g

bed7120462bc4c42ab3fdda40c003afe.jpg

f54e1599bceae1c440f86e232fab7322.jpg

3b23c7b884202ff14b42fadfeeadb7e6.jpg

 

 

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i stvar je motanja.Motanje jednom rukom = guljenje volana, prosto jednostavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji i treća stvar, volan i ručica mjenjača su obloženi kožom koja, ukoliko se ne tretira adekvatnim sredstvima, počme raspadati... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos ste sretni kakvih problema ima tu covjek iz mog mjesta.

Istresao je 200tkn za editiona,getriba lupa nakon 3 zamjena sto korpe sto zamasnjaka sto druk lagera,crkle su dvije dizne,crkla je rail pumpa,podizac suvozacki je krepao,toliko o autu od 200tkn u 30tkm,da ne spominjem da se takoder guli rucica mjenjaca i volan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je sramota da se guli volan na takvim malim kilometrazama ali nekim ljudima se uzasno znoje ruke i to sigurno potice trosenje. Drugo neki nit ne paze na to.

 

Meni su suhe ruke i volan mi se nikad nije pohabao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slao sam njima. Oni kažu da se javim uvozniku. A nas uvoznik me ne dozivljava.

Uvoznik tvrdi da je greska u potisnoj ploci i da sa trenutno dostupnim dijelovima ne mogu otkloniti kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si dobit sluzbeno ocitovanje (napisemeno) da je problem jos nerjesiv jer je to tzv "stanje tehnike" i da se trazi rjesenje.... Uvoznik ti to svakako posalje vw-u i tako dobije natrag i prosljedi tebi.... Uvoznik/servis te troskove placa a ako nema rjesenjaa iz vw-a onda nema sta ni radit jer sve garancije servis placca pa im vw refondira kroz godinu tako da eto jedna sitnica koja je bitna jer dogodi se da bude par mjenjaca i koji motor na gar. i ode cifra u nebo.... a ako je mali servis to je velik problem.

Vidi i zakon o potrosacima.... ako se valjda kvar nemoze rjesit onda imas pravo na nov proizvod a detalje i uvjete moras procitat... i to traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjenjac se potrosio zbog krunice. Sluzbena objava VW-a je da molitve u voznji i krunice oko mjenjaca trose komponente auta. Tkz "uz bozju providnost" zamor materijala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je sa getribom kada presaltam iz trece u drugu na cca 2500 okretaja pa se cuje zujanje kao da zupcanik zuji ili kao zvuk turbine ( nema auto turbinu ). Nesto sa drugom dakle nije uredu, ali bih volio znati sto. Saltanje je uredu skroz, ostale brzine su super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni na ibizi 1.9tdi ( 2007god ) se to cuje kada presaltam iz 4.u 3. u kada u 3.ubrzavam..kolega Zac rastavip getribu, promijenio lezajeve koji su problematicni na toj getribi ( jedam bio malo ostecen ), ali je zvuk ostao.covjek mi objasnio da se najvjerojatnije potrosila neka zastita na samim zupcanicima pa se zbog toga cuje taj zvuk

 

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrvoje, imam nekoliko pitanja pa kada stigneš...

1) koliko te izašao kompletni popravak,

2) koliko je vremenski trajao,

3) kako si mu poslao mjenjač,

4) koliko je mjenjač imao prijeđenih km,

5) da li si nabavio dijelove osobno ili ih on riješava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema spama, i mene zanima dobro dode da se neke stvari okvirno znaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ću odgovoriti šta ja znam

 

nije popravak mijenjača toliki problem koliko dijelovi: dostupnost i cijena

gotovo u svakom ovlaštenom servisu se popravljaju mijenjači i to češće ngo što mislite (poštari taru mijenjače :lol2 )

a i ekipa koja radi tamo radi to i kod kuće

govorim za ove "obične" dok npr za dsg u ovlaštenom nema dijelova niti se rade, isto tako ni za manualni od tuarega i mislim da do nedavno nije bilo ni za craftera

ja sam do sad dva puta rastavlja getribu radi istog porblema, puka mi je jedan feder koji košta 10kuna,a za prominiti triba cilu getribu rastaviti, veći je problem bija skiniti mjenjač sa auta, i prvi puta je to trajalo par dana jer nisam zna kvar dok se nije rastavilo,pa dok sam naručija dio, a drugi puta je riješeno u jednom danu. a i od kad sestra vozi nekad zna zakrčati iz 4 u 3 ovisi o brzini šaltanja (vjerojatno snikron) al sad čekan da i kvačilo rikne pa da riješim jednim udarcom jer neman živaca opet skidati

znam da postoje neki kitovi ležaja po internetu za nekih 200 eura(ovisno o mjenjaču),ali ne pišu proizvođači, dok su u getribi uglavnom svi "poznatiji" ležaji skf-fag itd.

tribalo bi popisati oznake sa ležaja pa se raspitati u autodijelovima ili kod kolege Lagerosa

tako da sve ovisi o dostupnosti djelova i isplativosti (jer su zpčanici po 1000+kn) skoro svaki ležaj više 300kn pa nadalje,sinkroni 200-300..... da ne nabrajam

 

samo sam iznija svoja iskustva,a volio bih ako se javi Žac pa da kaže kakva su njegova iskustva sa dijelovima (nabavka i cijene)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kad sam se raspitivao za lezajeve ponudjeni su mi Koyo i Timken ( cijena je bila cca 100kn komad )

 

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto planiram spojku rješavat, vjerojatno početkom iduće jer ove ju neću stići, mislio sam i mjenjač dati na servis da se pregleda i zamijeni što je dotrajalo, od sinhrona pogotovo druge da se vidi u kakvom je stanju pa do ostalog. Mislio sam kupiti jedan rezervni mjenjač ERF 6 brzinski ali ne znam gdje da počnem tražiti ni kolike su cijene a opet pitanje koliko je isplativo. Jedino za rezervne dijelove ako je jedan zupčanik 1000 kn onda bi možda bilo ali svi su oni već otišli na istim mjestima pa mislim da je bolje dati na servis i staviti nove dijelove. Jedino je cifra granica, koliko košta da se napravi generalka na mjenjaču ako tako mogu reći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspio sam dogovoriti sa uvoznikom i odobrio je pokriti trokove izmjene getribe i kuplunga. E sad ćemo vidjeti....

Edited by Lavek

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2