0
tomislav34

Kupnja pasata

Recommended Posts

Valjda ne mislis da ima stvarnih (samo)200tkm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki dan poznanik kupi golf 5 2004 godina uvoz s 74 000 km .ko je tu lud ovaj svercer sto skida previse kilometre ili ovaj ko nasjedne na tak sta.J a se samo nasmijao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada smo vec kod skidanja kilometara. Moj otac kupio golfa 4 2006 godine ( proizvodnja 12mj 2003 ) auto je vec imao 150tkm i ovaj svercer skinuo na 70.. tako da ove price i uvozu pogotovo iz DE za tako stare aute mi vise ne vrijede sa tako malo kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije, pogotovo za aute koji su tek tada ili kasnije proizvedeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U današnje doba je jako teško smuljat za km, gotovo nemoguće, osim ako je kupac totalno nezainterisiran ( ima i takvih ).

A ima bisera koja i dan danas skidaju km, misle da su ljudi naivci, a sve je lako provjeriljvo i malo se treba potrudit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da su km najbitnija stavka na autu...

 

Totalno nebitno koliko km ima, ako je dobar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U dananje doba je jako teko smuljat za km, gotovo nemoguće, osim ako je kupac totalno nezainterisiran ( ima i takvih ).

A ima bisera koja i dan danas skidaju km, misle da su ljudi naivci, a sve je lako provjeriljvo i malo se treba potrudit.

Kupim auto s kojim radim puno km godisnje, svaki put prije tehnickog skinem kilometrazu da ispadne 10tkm godisnje da radim. Kako ces to dokazati pri prodaji auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U neku ruku se slazem,puno toga ovisi o samom odrzavanju ako ne i sve,vozio sam Octaviu sa preko 300 000 i nisam imao problema,samo redovno odrzavanje i poneki dotrajali dio,no ovaj doticni auto,koliko vidim,nije od privat osobe a i sama unutrasnjost puno tog odaje,tako da sumnjam u km a i odrzavanje istog,meni vise slici na macka u vreci,iako je moguce da grijesim,mada sumnjam. Nedavno sam prodao golf 6 sam 201 000km,iznutra ko nov,naravno,auto je bio odrzavan i cuvan no svejedno nisam mogao dobit cijenu kao neko sa 140 000, pod uvjetom da nije rasturen,zelim rec da iako km nije najbitnija,svejedno neka razlika u cijeni mora bit,nije isto kad kupujes auto sa 300tkm i 150,a posebno me smeta kad (mada ima i takvih,samo te kupuju prijatelji i rodbina) auto star preko 10,15 god ima 193 000 prijedenih.. Prosla su ta vremena ?@ G2 Ltd- moze se dokazat svakako,preko ovlastenog,ili dijagnostikom samog auta,rijetko izbrisu pravilno km,na vise mjesta se mogu nac prijedeni km ne samo na satu ? uostalom,kao sto rekoh,stanje auta puno odaje,pa nisi slijep,ako je krama,sta bi i dokazivo nekom,neces uzet i gotovo,a ako je u bas takvom perfektnom stanju,brinulo se o autu pa vjerojatno nece bit prevelikih problema

Edited by D.M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupim auto s kojim radim puno km godisnje, svaki put prije tehnickog skinem kilometrazu da ispadne 10tkm godisnje da radim. Kako ces to dokazati pri prodaji auta?

ok, i prije servisa ćeš skidat km? Isto tako na novijim autima se zapisuje km na više mjesta, nije dovoljno brisat samo ono što ''oči vide'' na komandnoj ploči,

 

Imao sam doma passata kojeg smo kupili sa 0 km i prodali ga sa otprilike cca 370k km, i bome kupac je dosao i kupio odmah. Bez previše pitanja, što mi je bilo čudno.

Dan danas vozi, ima debelo preko 400k km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, i prije servisa će skidat km? Isto tako na novijim autima se zapisuje km na vie mjesta, nije dovoljno brisat samo ono to ''oči vide'' na komandnoj ploči,

 

Imao sam doma passata kojeg smo kupili sa 0 km i prodali ga sa otprilike cca 370k km, i bome kupac je dosao i kupio odmah. Bez previe pitanja, to mi je bilo čudno.

Dan danas vozi, ima debelo preko 400k km.

Ne znam koji privatan servis biljezi kilometre a da je umrezen sa STPom ili nekom mrezom gdje bi se kilometri biljezili. ( Dakle samo lokalno drze podatke o kilometrima )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koji privatan servis biljezi kilometre a da je umrezen sa STPom ili nekom mrezom gdje bi se kilometri biljezili. ( Dakle samo lokalno drze podatke o kilometrima )

Pa samo ovlašteni koliko znam imaju mrežno spremanje, tako da Đura iz Australije može provjerit koliko mu je uvozni Golf prešao.

 

I jesi već krenuo na taj način, muljat oko km :grrr

Većina ih zna skinut km samo s dva klika, ovo im je prekomplicirano :grrr

 

 

Tomislav- odi pogledaj uživo auto, malo test vožnjica, pogledaj dal je trul negdje, popričaj sa prodavačem i već ćeš neki dojam steći.

Ovako prek slike svašta može biti, a i ne mora.

Brdo toga se može provjerit na licu mjesta.

Ipak je iza njega 17g, tko ga nije vidio u živo može samo nagađat kakav je.

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa samo ovlateni koliko znam imaju mrežno spremanje, tako da Đura iz Australije može provjerit koliko mu je uvozni Golf preao.

 

I jesi već krenuo na taj način, muljat oko km :grrr

Većina ih zna skinut km samo s dva klika, ovo im je prekomplicirano :grrr

 

 

Tomislav- odi pogledaj uživo auto, malo test vožnjica, pogledaj dal je trul negdje, popričaj sa prodavačem i već će neki dojam steći.

Ovako prek slike svata može biti, a i ne mora.

Brdo toga se može provjerit na licu mjesta.

Ipak je iza njega 17g, tko ga nije vidio u živo može samo nagađat kakav je.

Pa sa dvicom je teze nego dva klika, moram busilicu upogoniti :D

Isao sam pitati iz razlog sto me zanima dali je lagano tako ili nije. No u meduvremenu sam se raspitao kod lokalnog stefa i kaze da se km zapisuje na vise lokacija a jedno od toga je i brava te sami kljuc, te prilikom 'cackanja' po tome postoji mogucnost da se pokvari pa treba kupiti drugi. Sve u svemu tko voli nek izvoli :D Mene vise brine kako nasi ljudi odrzavaju aute, preletavaju preko rupa i lezecih kao da voze zaprezna kola i onda mi iza psuju kada sa dvicom lagano preko lezecih idem te izbjegavam rupe i sahtove kao pijanac.

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već vidim veliku razliku u samom volanu i poklopcu airbaga, i to veliku. Mozda je bio udaren ko zna, bilo bi fer da prodavač kaže što je bilo.

A slike su u biti užas, teško je raspoznat stanje. Treba pogledat uživo , nema druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa razlika se vidla i na golfu 5 sa 100.000 km di nece na starijem passatu

 

to opce nije znak da je mjenjano radi sudara

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tomislav34...ti si neki pjesnik naivac,ha? Pa nije valjda da vjerujes u to sto pise u oglasu? Cim ljudi pisu nije nikad nista tesko tovareno, nije ovo,nije ono.. LAZU!!! U covjekovoj prirodi je da ti ide sakriti nesto s tim lijepim rijecima. Sto nije napisao zasto je poklopac airbaga tako razlicit od ostatka unutrasnjosti? Kvaliteta slika je ocajna, tako da bez detaljnog pregleda, ovo je jos jedan veliki macak u vreci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jezi ga tako najbolje ne kupit nista jel ima ko u blizini sesveta da baci pogled placam cugu.jer nebi htio kupit neki krs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa razlika se vidla i na golfu 5 sa 100.000 km di nece na starijem passatu

 

to opce nije znak da je mjenjano radi sudara

Pa ne mora biti, ali malo pgledaj da je cijeli volan izlizan doslovce, čak i krakovi, to mi je čudno, a poklopac se sjaji ko pasja jaja :grrr

Pa moj ima sad 275k i volan je u 10 puta boljem stanju i nema razlike između poklopca i samog ruba.

Imao sam takav passat i volan je na 360k km bio u puno boljem stanju, nikakva razlika nije bila između poklopca i kraka.

A ovdje je toliko očita kao da je jučer stavio taj drugi poklopac.

Meni je to sumnjivo svakako, jest da je auto star 16god, pa sad cijepidlačit oko svih ''sitinica'' nema smisla.. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam zvao lika i kaze da je poklopac iste boje ko volan i da si airbagovi orginal nists mjenjano.dal mozda zbog slike izgleda tak neznam.ici cu danas pogledat pa vidit.jel u redu da malo puse na stangicu ili nije?na sta da bas pripazim jer posto nisam bas vozio wv u zadnjih godina ni neznam kakvih kvarova skrivenih mogu imat

Jer znam da nije to neka lova ali kad imam tolko meni je puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne mora biti, ali malo pgledaj da je cijeli volan izlizan doslovce, čak i krakovi, to mi je čudno, a poklopac se sjaji ko pasja jaja :grrr

Pa moj ima sad 275k i volan je u 10 puta boljem stanju i nema razlike između poklopca i samog ruba.

Imao sam takav passat i volan je na 360k km bio u puno boljem stanju, nikakva razlika nije bila između poklopca i kraka.

A ovdje je toliko očita kao da je jučer stavio taj drugi poklopac.

Meni je to sumnjivo svakako, jest da je auto star 16god, pa sad cijepidlačit oko svih ''sitinica'' nema smisla.. ;-)

jel drzis ruke na poklopcu ili na obrucu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0