3 3
K0k0Pu

GOLF 7 SVJETLA ZA VRATA I U PROSTORU ZA NOGE

Recommended Posts

Pozdrav,

zanima me da li je neko ugrađivao ili zna nešto više o tome da li se mogu ugraditi i koliko je komplicirano svjetla u oplate vrata i u prostoru za noge. Našao sam za vrata preko ebaya, a za prostor za noge na carsystems.pl samo je malo skupo (120€ svjetla i žice +dostava) pa ako neko zna neku jeftiniju varijantu dobro bi došlo.

Hvala

 

http://www.ebay.com/itm/CAN-bus-LED-Side-Door-Courtesy-Lights-V-For-VW-Golf-GTi-EOS-Jetta-Passat-White-/252400673661?hash=item3ac440a37d:g:eZAAAOSw71BXPqxA&vxp=mtr

 

s_l1600_1.jpg

 

 

http://www.carsystems.pl/vw-golf-7-footwell-led-light-rear-plug-play-wiring-5g0947409,id1991.html

 

17_max.jpg

 

 

http://www.carsystems.pl/vw-golf-7-footwell-led-light-front-wiring-5g0947409,id1990.html

 

15_max.jpg

Edited by K0k0Pu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na audiju nisam imao to osvjetljenje (na vratima i ispod nogu). Takodje sam mislio sa ebaya narucit kompet sa tim sijalicama, kucistem i svime..

Ali na otpadu sam nasao i poskidao sve sto mi treba sa slicnog auta, a cijena je smijesna..

Kod mene na vratima dole ispod, postoji kao pravougaonik ostavljen za te sijalice, ali nije izbusen ( valjda zavisilo od opreme) takodje i ispod nogu moje je bilo samo da izrezem taj okvir mali.

Kod mene je ispalo odlicno i ne primijeti se da je naknadno stavljano..

Sto se tice spajanja, mozes spojit, nista strasno, skines oplatu i multimetar u ruke i sa onog velikog jack-a vidi da uzmes napajanje kad se vrata otvore., ili nek ti elektricar to rijesi. Ne znam bas jel isto na golfu jer je noviji..

 

Procedura je da moras skinuti oplate sa vrata, pronaci sa cega ces uzeti napajanje, i izrezati prostor za kuciste od sijalice.

Kazem ne znam kako je kod golfa, mozda pasu sijalice od golfa 5 ili 6, (fizicki) jer je jeftinija varijanta..

Evo i koja slika da vidis o cemu se radi.. Mozda ti i pomogne sta

 

GLxmRUJ.png

gHHoSmb.png

geBsaew.png

MopKSt1.png

Edited by amercivic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rupe imaju vec u oplatama tj. skinu se macje oci, a isto tako i za noge imaju okviri u koje se ubacu svjetla uglv sta se tice toga ne treba nista kidati, samo me zanima da li ova svjetla za oplate odgovaraju i da li se gdje moze jeftinije nabaviti kit za noge(svjetla i zice) a sto se tice montaze to cu dat nekom elektricaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi je onda pola posla rijeseno, samo ubaciti kucista sa sijalicama i spojiti, ne vjerujem da nesto treba kodirati.

Ako mislis na te sa ebaya pasu ti kao sa ovih linkova sto si stavio.

 

Najjeftinija varijanta jeste na otpadu da probas naci, mozda pase sa nekog drugog auta tog godista (da fizicki pase) .., ali opet najjednostavnije ti je narucit ovo spojit i cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovara ti taj set, ja sam takav uzeo sebi za passata b6 i ubacio samo led unutra

 

Na ebay-u i aliexpressu mozes naci i za osvjetljenje nogu i ove u vratima, cijene su ima i jednima i drugima oko 150 kn, a ovo sto si rekao 120€ je malo previse

 

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam taj kit za carsystems

 

tj ja sam imao prednje ,uzeo sam samo adapter za iza ,sve slozili za 20 minuta

 

nije mi se dalo kemijat sa instalacijama i ostalim sitnicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li takav kit za prednje i zadnji negdi da je jeftiniji jer 120 Eura s dostavom za 4 svjetla i par zicica je malo preskupo

Edited by K0k0Pu

Share this post


Link to post
Share on other sites

led org kucista su skupa

 

a uzet obicna pa ubacit led ne svijetli isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

ogromna je razlika ,org svijetle lijepo ,naknadna ledica rasipa svjetlo u vecem kutu

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne znam, ledice koje su OEM su isto obicne smd zalemljene na plocu, ne vidim razog zasto bi bilo puno drugacije ako se naknadno stave ledice koje su isto okrenute i imaju iste smd chipove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali negdje za nabaviti kupon za tu stranicu carsystems.pl bar da se spusti cijena za par desetaka eura ????

Edited by K0k0Pu

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne znam, ledice koje su OEM su isto obicne smd zalemljene na plocu, ne vidim razog zasto bi bilo puno drugacije ako se naknadno stave ledice koje su isto okrenute i imaju iste smd chipove.

Npr vidio sam svakavih ledica za tablicu i nijedne ne svijetle kao original, niti rasipanje svjetla niti boja. Original daleko najljepse svjetle (bar meni)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savijet ti je da nadješ na ebayu , sva ozicenja i lampice u kompletu, ja sam platio za pod nogama i ove kaj idu u vrata mozda 200 do 250 kn max , svaki komplet za sebe, i posteko i iskodiro auto i radi sve.

 

Samo moras nac negdje na vanjskim forumima koji pinovi u vrata su za te lampice i one pod nogama.

 

evo ti primjer

 

http://www.ebay.com/itm/OEM-LED-Footwell-Light-for-VW-Golf-6-Jetta-MK5-MK6-Tiguan-Touran-Passat-B6-B7-/282085935360?hash=item41ada1c900:g:7sEAAOSwVyRXToxt&vxp=mtr

 

http://www.ebay.com/itm/Door-Warning-Light-Cable-Set-For-VW-Jetta-Golf-MK5-MK6-Passat-B6-B7-Touareg-/151834627801?hash=item235a0c8ed9:g:VIUAAOSwstxVV5cg&vxp=mtr

 

ustekas nutra ove ledice i amen.

 

http://www.ebay.com/itm/20-x-Canbus-T10-194-168-W5W-5730-8-LED-SMD-White-Car-Side-Wedge-Light-Lamp-Bulb-/231748193836?hash=item35f544ce2c:g:EowAAOSwu1VW39TR&vxp=mtr

 

 

kakvih jebenih 100 + eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naručeni kabeli za 30kn i 4komada originalnih žarulja za 200kn pa ćemo vidit kad se spoji ta će ispast ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pola naručenog je stiglo-kabeli i svitla za prostor za noge, a svitla za oplate vrata još čekan al kroz idući tjedan nadan se da će stić i bit montirano, tako čin bude gotovo slike će bit stavljene :)

Edited by K0k0Pu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak nista ovaj tjedan od instalacije jer su mi svitigla samo 2 od 4 svitla za oplate vrata, Kinez zaboravia poslat pa je jučer ostala 2 svitla posla ????

Edited by K0k0Pu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost u servisu da nemogu ugradit jer nemogu garantirat da ce na kraju svitlit, ako neko zna di bi se to moglo rjesit u Splitu il u okolicu nek javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :), jer tako su mi rekli u Eurodausa, a na internetu svugdi gledan i vidin da se može.

Edited by K0k0Pu

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3