1 1
ivanavwpolo

Crne,plasticne bocne lajsne na autu.Kako ih odrzati crnima?

Recommended Posts

To se sve u sekundi dogodilo i kada sam maknuo fen sve se poravnalo i nestalo, kasnije sam izdaleka sa polako sušio, vrlo oprezno. :) Izgleda je je sve prošlo OK, valjda zato što je bilo friško lakirano. Nisam stricu ni rekao, bilo me frka, znaš kako je kao klincu a što je kasnije bilo nisam nikada saznao a bome nisam ni pomislio pitat.

Ma, to su bila skinuta vrata od nekog Fićeka ili čega već što se onda naveliko kotrljalo, ništa što se ne bi ponovno moglo sanirati ali eto, htio sam malo skrenuti pozornost što mi se fenom davno dogodilo, pa zato oprez kada se prelazi preko lakirane površine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za napraviti sitnice i za manje zahtjevne je ok

ali da ceš napraviti neki posao neceš

sprej ko sprej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za napraviti sitnice i za manje zahtjevne je ok

ali da ceš napraviti neki posao neceš

sprej ko sprej

Sto je po tebi onda prava stvar za uzeti da se napravi struktura na braniku, odnosno kako osvjeziti branik da bude crn kao kada je nov bio? Konkretno na duji. Industrijski fen nije neka sreca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je po tebi onda prava stvar za uzeti da se napravi struktura na braniku, odnosno kako osvjeziti branik da bude crn kao kada je nov bio? Konkretno na duji. Industrijski fen nije neka sreca...

ako nema oštecenja strukture onda prajmer za plastiku i 2K mat crna boja

ako ima oštecenja onda normalna obrada priprema i u završnu boju ubaciš strukturu.

imaš i gotovih strukturnih boja za branike BUMPER PAINT koje imaju u sebi prajmer i strukturu

ali to su sve 1K boje i lošije su kvalitete od 2K boja.

Sprej je onako i sa njim nikad nije moguce napraviti kao sa špricom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako oces texturu onda body sprej / bitumen, pa ga pofarbati...

ako nema oštecenja strukture onda prajmer za plastiku i 2K mat crna boja

ako ima oštecenja onda normalna obrada priprema i u završnu boju ubaciš strukturu.

imaš i gotovih strukturnih boja za branike BUMPER PAINT koje imaju u sebi prajmer i strukturu

ali to su sve 1K boje i lošije su kvalitete od 2K boja.

Sprej je onako i sa njim nikad nije moguce napraviti kao sa špricom

 

Hvala obojici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok znaci mislio sam nanijeti 2 puta plastic prajmer i 2 ovoga,sa ovime bi farbao one lajsne sa strane i na branicima,i onu na donjoj strani branika,nisu ostecene samo su izblijedile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok znaci mislio sam nanijeti 2 puta plastic prajmer i 2 ovoga,sa ovime bi farbao one lajsne sa strane i na branicima,i onu na donjoj strani branika,nisu ostecene samo su izblijedile.

nema potrebe za plastic prajmerom jer bumper paint ima u sebi plastic prajmer i strukturu.

možeš ici sa plastik prajmerom i obicnim mat crnim sprejem struktura ti ne treba kad nije oštecena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za privremeno da jer osvježi blijedu plastiku pa malo podigne izgled ali ništa do lakiranja što je trajnije i ljepše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netko je za to napisao da je isto jako dobar onaj "industrijski" fen ili fen na vrući zrak ili kako god se to zove.
Ja sam probao s time i isto jako dobro obavi posao. Jedino paziti i ne dugo držati na jednom mjestu. Čim dobije onu finu crnu boju nastaviti dalje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1