1 1
ivanavwpolo

Crne,plasticne bocne lajsne na autu.Kako ih odrzati crnima?

Recommended Posts

Da li netko zna,postoji li neko sredstvo za premazivanje crnih plasticnih lajsni na automobilu?One s vremenom kao da izbljede pa me zanima kako to rijesiti.

Molim vas ako zna netko da mi napise i ako postoji takvo neko sredstvo,napisite mi gdje se to moze kupiti.

Hvala unaprijed!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih obicno znao dobro oprat, pa sa jako razrijedjenim glicerinom malo naspricat povrsno i obrisat krpom, i bilo je ok..ili sa sprejem za armaturu isto pospricat povrsinski i obrisat krpom..al ako su ti izblijedilo probaj sa glicerinom lagano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Janko,nije bas da su mi jako izbljedile ali voljela bi znati kako ih odrzavati da ostanu crne.Znaci kazes da ih premazem lagano glicerinom?Cisti glicerin ili?

Aha napisao si razrijedjeni glicerin.A razrijedjen s cim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Janko,nije bas da su mi jako izbljedile ali voljela bi znati kako ih odrzavati da ostanu crne.Znaci kazes da ih premazem lagano glicerinom?Cisti glicerin ili?

Aha napisao si razrijedjeni glicerin.A razrijedjen s cim?

razrijedjen s vodom, e sad neznam tocan omjer..al otprilike stavi nekih 1dcl glicerina na nekih pola litara vode, mozda i vise..bar sam ja tako radio i uvijek je bilo ok, sve plastike izvana sam znao premazat s tim i obrisat krpom i bilo ok. Ili na spuzvicu pa onda premazes lajsne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas u tokicu kupit od sonaxa sredstvo bas za to, za vratit boju plastikama koje su izbljedile...

 

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

42be2986dafc6bc5cb35b9177b24b705.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to djeluje? Mislim,jel ko probal? Mislio sam da je grijanje fenom jedino rjesenje,osim farbanja.

Edited by D.M

Share this post


Link to post
Share on other sites

A taj sonax osobno proba prijatelju na fiatu stilo i nigdi veze. Vise nekako zamasti,vrati on sjaj,al nije to to. Probaj s tim sto sam ti stavio link,mozes ga za vise plastika koristit,i za unutrasnjost i sl.. neces pogrijesit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes i sa industrijskim fenom preletit i vratit im crnu boju...al treba paziti ne grijati dugo na istom mjestu da se ne osteti lajsna ili lak na drugim djelovima auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovisi na koliko dugo želiš vratit sjaj plastikama... Više-manje sva sredstva idrže prvu, eventualno drugu kišu... Možeš recimo staviti Sonax extreme brilliant shine detailer na plastike (inače je primarno za lak ali vraća plastike u život - testirao), kod redovnog pranja auta usput pređeš i pastike s njim, imaš ga u tokiću za cca 60-tak kn... Ako ćeš nešto trajnije onda sa fenom probati kao što ti je said napisao, ali oprez da ne pregriješ plastiku... Ako ćeš nešto trajnije za plastiku onda http://forea-ocd.hr/Gtechniq-Hrvatska/gtechniq-c4-permanent-trim-restorer;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gyeon TRIM ti je dugotrjnije riješenje, odličan je za obnovit plastike ali i zaštiti nove...

 

http://www.gyeonquartz.com/product-guide/q2-trim

 

evo par slika kad sam ga sebi stavljao...

 

 

12792361135_159706a65a_c.jpg

 

prije:

 

12792349875_2e8cd421c5_c.jpg

 

50/50

 

12792434813_6744c9701d_c.jpg

 

12792438903_d44ba4baa7_c.jpg

 

poslje:

 

12792331025_54e4a50efd_c.jpg

 

12792731124_bfe9c2f923_c.jpg

 

12792412743_9ac0e379b8_c.jpg

 

12822236023_edf37771e0_c.jpg

 

12822153655_db89dabb83_c.jpg

 

 

Ako kog zanima, ima više slika na profilu Flickr-a :mah

Edited by lux.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj sonax je sranje

jedan puta kad namažeš moraš uvik mazati (ko da s plakon namažeš)

ja vidija na forumu da preporučuju pa kupija i dva puta namaza i ne mažen više skine se od mušica i svega pa izgleda ko da si mat sprejom šrica pa se počeja guliti ostanu tako "pjege"

sva srića da sam samo crni rub na prednjem braniku maza (golf 3)

slike kad uvatin vrimena

vjerojatno najbolje sa femon, al nisam proba, al budem jednom pa javim ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morat ću si nabavit taj Gyeon TRIM, izgleda mi dobro a isto imam hrpu plastike kao i Luka, odnosno baš te dijelove bih trebao tretirati da im vratim crni izgled.

Sa fenom sam ekperimentirao i imam dobra i loša iskustva sa plastikom kako to zna biti, tako da s njim treba oprezno pa mi je nekako draže aplikacija na hladno dok god se ne odlučim za lakiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kada vidim cijenu toga složio bih se, malo više posla ali dugotrajnije riješenje bez da svaki put iznova prelaziš sa nekom kemijom, problem je samo natjerat se na taj posao a ovo svatko može odraditi bez problema pa je sa te strane prihvatljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je tko probao ovaj Sonax ? Cijena je skoro 60 kn,valjda sluzi nekom klincu

 

IMG_20170719_142610.jpg
IMG_20170719_142615.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni svi ti premazi se speru s 2 do 3 pranja. Znalo mi se dogoditi da i jaca kisa vec to spere, budu onako kao curci. Ili dobra priprema pa farbanje ili probati oprezno industrijski fen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i osnovno stvar takvih premaza ( kvalitetnijih poput trima ) da zastite postojeće plastične površine. Kupi novi auto i zaštiti sa navedenim svaki mjesec ( karikiram vrijeme ) pa se javi za 10 god i vidjet ćeš da će plastike izgledat kao da su izašle jučer iz tvornice.

Tek drugo se može pokušat ''obnovit'' plastika s navedenim.

 

Nažalost većina tek kad budu ''uništene'' krene nešto napravit ali onda je većini slučajeva prekasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nekom skupom kemijom nisam eksperimentirao ali sam koristio silikonsko ulje koje mi se dobro pokazalo, a njega uvijek imam, je da je kao slanina ali pomaže. Poslije pranja namažem plastiku i kada se malo osuži prebrišem krpom ali to je isto sve privremeno i nakon pranja ništa od toga, zato je po meni najbolje rješenje lakiranje, sve ostalo bacanje novaca.

Fenom ne bih pokušavao, barem ne one lajsne na vratima jer mala nepažnja i lako se može dogoditi da se boja podigne i eto uštede a baš sam to jednom davno napravio, na vratima netom lakiranim pa se sa fenom više ne bih zezao, iako sam nedavno jednu ručku od garažnih vrata sa fenom zagrijao i vratio ju boju, tako da s njim treba pažljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fen je super ali kao sto kolega kaze treba paziti s njim...najbolje staviti nesto uz lajsnu da i pratit pokrete fena s tim...uglavnom treba izbjegavati da fen grije direkt na lak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeznuto je jer taj industrijski fen je baš jak i eto imao sam jedno loše iskustvo s njim još u gimnazijskim danima kad sam došao na ljetovanje u Đakovo kod bake a autolakirnica je tik do. Baš je došla stranka i stric me zamoli da jedan lakirani dio na vratima malo prelazim fenom da se prije osuši, ja naravno prelazim pa malo bliže i ono opa, mjehur, podigla se boja. Dobio šok jer su vrata netom lakirana, tako da s njim treba znat raditi i ne preblizu s njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1