24 24
RI VW

VCDS - Sva pitanja i pomoc

Recommended Posts

Zašto bi mijenjao kod kad ti sam ponudi u long coding helperu i samo oznacis šta bi htio aktivirati ?

Drugo,jesi li spremio originalni kod prije ikakvog kodiranja,samo ga prekopiraj i opet si na defaultu.

Sent from my C103 using Tapatalk

To znam mogu promjeniti znamenku ili mogu u helperu označiti to želim promjeniti i stisnem exit.

Tad mi je prikazan orginalni kod i ispod promjenjeni.

Da bi aktivirao trebam stisnuti DO IT.

Kad stisnem, pie da je kod prihvaćen, ali ga ne promjeni.

Probaj preko Adaption kanala ukljuciti.
To je mene isto zezalo na drugom Golfu 5 i rijesio preko Adaption kanala ( aktivirao leaving home opciju i nisam mogao iskljuciti ).

Probaj drugi USB port

Probao sam drugi USB port.

Kako da probam preko adaption kanala?

Ne vidim gdje se nalazi, na kojem kanalu?

znam gdje se nalazi adaption 😂

nego mislio sam reći da neznam kako preko njega promjeniti navedeno.

Sad ce doki da ti pomogne

Ako ne prihvaca kodiranje onda je problem u vcds

Edited by MarioIV

Sad ce doki da ti pomogne

Ako ne prihvaca kodiranje onda je problem u vcds

Bome mu je to tek pomoglo,imao sam slični problem i nije bio problem u vcds Edited by vw_dokii

A mozda jednostavno nema tu opciju ako nece prihvatit

Znam da postavljam cesto postavljno pitanje ali ima netko sa foruma da prodaje dijagnostiku? trebam za golfa 7. netreba biti ona koja se moze updateat.

Znaci ne preskupo da mogu pogledati greske i srediti si par stvari kako mi odgovaraju tipa da su mi pokazane crtice od jacine klime kad je u automatskom modu, da mi se retrovizori preklapaju samo kad duze drzim zakljucavanje i needle sweep.

gledam po ali expressu i ebayu ali se bojim naruciti i cekati mjesec dana i da onda ispadne neko smece. moim za pomoc placam pivu :9

Znam da postavljam cesto postavljno pitanje ali ima netko sa foruma da prodaje dijagnostiku? trebam za golfa 7. netreba biti ona koja se moze updateat.

Znaci ne preskupo da mogu pogledati greske i srediti si par stvari kako mi odgovaraju tipa da su mi pokazane crtice od jacine klime kad je u automatskom modu, da mi se retrovizori preklapaju samo kad duze drzim zakljucavanje i needle sweep.

gledam po ali expressu i ebayu ali se bojim naruciti i cekati mjesec dana i da onda ispadne neko smece. moim za pomoc placam pivu :9

imas pm ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

ekipa, vcds mi izbacuje gresku 01054 - power supply relay ; Terminal 30 ( j317) 28-00 - short to plus.

greska se po mojem sjecanju pojavila prije par mjeseci kada sam na nesto petljao o radia.Izbrisem ju, ali za cca 30-45min se opet pojavi. Sad je u autu drugi radio sa drugim konektorom, ali greska je i dalje prisutna ( pa sam eliminirao radio kao uzrok ). Gdje da potrazim uzrok te greske? Da li je moguce da su uzrok naknadno ugradjene ledice kao osvjetljenje nogu ( spojeno na onaj prekidac na krovu kojim se reguliran unutarnje osvjetljenje )

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

moze info da ne citam sve.. za alteu, koji kabel da narucim na ebay-u? da se moze kodirati

Pozdrav ekipa,

Eto nakon Golfa IV kupio Octaviu 3 pa ako netko zna nekog s VCDS-om u Rijeci ili okolici bio bih mu zahvalan.

hvala

Pozdrav ekipa,

Eto nakon Golfa IV kupio Octaviu 3 pa ako netko zna nekog s VCDS-om u Rijeci ili okolici bio bih mu zahvalan.

hvala

Sta te zanima? Na krku sam

ako ima netko link ili može podijeliti trba mi vag-com programčić za 409 kabel?

ako ima netko link ili može podijeliti trba mi vag-com programčić za 409 kabel?

gdje si u slavoniji, imam ja cd ako ti nisam daleko

Jel ima neko u Zagrebu da ima kabel i da se kuzi u VCDS da mi se spoji na auto i malo prokopa po opcijama i greškama?

Ne bi htio sam nekaj radit po tome da nekaj ne zeznem...

Nemam, ak nema nitko drugi bum narucio kabel i soft pa dok dode...

Da li se u VCDS na golf VII moze povecati max brzina na tempomatu, trenutno je max brzina 160 km?

Jos me zanima da li se moze servisni interval promjeniti sa 30 tisuca na 15 tisuca?

Edited by Alfa

Servisni interval se 99% moze, maks brzina tempomata nisam siguran.

Nemam, ak nema nitko drugi bum narucio kabel i soft pa dok dode...

Mislio sam da imas ali se ne usudis. Ja ti imam VCDS i nalazim se u Sv. Nedelji ali da sam ekstra strucnjak i nisam, no VCDS je poprilicno siguran, napravis autoscan, snimis i imas sav long coding spremljen i ako petljas po modulima sve mozes vratiti nazad kako je bilo. To za svoj Polo pitas? Da li imas neke zelje ili cisto da vidis sto ima i da se napravi dijagnostika?

Da, to je za moj Polo. Želja uvijek imam samo je pitanje da li on to podržava :D

U pravilu mi je osnovna stvar napraviti testiranje za greške jer ima par stvari koje ne rade a nitko od električara se ne želi baviti s time.

Već mi se javio jedan član s foruma na PM za VCDS, možda uspijemo nekaj prokužit pa da bar skužimo u čemu je stvar i napokon sredim da radi kak treba...

Evo, jučer odrađen scan sa VCDS-om zahvaljujući kolegi Cageu kojem se još jednom zahvaljuje, na trudu i volji.

VCDS je izbacio jedan error:

Fault code - 00849 - S-contact at Ignition/starter switch (D)
25-00 - Uknown Switch condition
Na žalost, Google ne nalazi što je, odnosno gdje je taj S-contact...

24 24