27 27
RI VW

VCDS - Sva pitanja i pomoc

Recommended Posts

Treba mi za frenda broj od nekog tko se dobro razumije u VW grupaciju za očitavanje grešaka preko dijagnostike i tko to može kvalitetno odradit kad dijagnosticira problem na području slavonije?

Vidim da si iz broda,ako je problem elektrike i sličnog,Hrvoje iz Garcina je ekspert za takve stvari ...

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

on moze mozda greške mu očitat ali ih nemoze rijesit jel on nije majstor za šarafanje :D

on moze mozda greške mu očitat ali ih nemoze rijesit jel on nije majstor za šarafanje :D

Hmm,meni je raskopao pola auta radi tempomata i ugrađivanja,mijenjao brave,mijenjao senzore na prošlom autu kad su krepali,sad ne znam kakve je prirode problem,ali ako treba dijagnostika pretpostavljam da on može naći i riješiti...

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Ima nekih probema sa senzorom pritiska ulja i jos neki senzor necega neznam tocno, al mislim da se on bas u mehanički dio nerazumije, on je majstor za elektroniku vise ;)

Ima nekih probema sa senzorom pritiska ulja i jos neki senzor necega neznam tocno, al mislim da se on bas u mehanički dio nerazumije, on je majstor za elektroniku vise ;)

Imaš dobru ekipu za takve stvari u Bosanskome Brodu,Lukić autoservis,baš VAG specijalizirani i oke cijene,mene zezao map senzor i nakon 2 majstora,oni su uspjeli otkriti problem.

http://www.autoservislukic.com

Edited by vw_dokii

Kolega ima za sada tri istoimena Ivana iz Ljubuskog,Ako moze jos neki detalj bilo bi korisno. Ljubuski mi igra zbog blizine. 10min voznje.

Tek sad vidio... Na fejsu nema neg jedan sta radi u vw :) Ivan spajić... https://www.facebook.com/ivan.spajic.9

Da se i ja malo pridruzim jer sam kabel nabavio za čvrku.... Naime jedan problem se stvorio valjda sa komunikacijom pa ne znam odkud krenuti. Po internetu pise da trebam zice pregledati, ali ne znam koje.

Kod je 01336 - Company Data Bus for Comfort System

80-10 - Single wire operation - intermittent...

BTW zasto mi neda dalje ocitati greske? Desilo se na čvrki i kod frenda na Audi A6 c5..... Na about je licence VALID... koji mu je vrag.... vcds je čunga lunga verzija.... i kabel naravno....

2018-02-04_185942.png

Ovo mi izgleda kao problem s licencom, mozda se vec spojio nekako na internet i "Adios amigos".

Rekao sam mu da pripazi kod instalacije da ne dobije pristup internetu. Da imam takvu kopiju ugasio bih ga u fireawallu, napravio disable u Network Connection i na kraju ugasio WI-FI antene od rutera pa ga onda instalirao ali što kasnije kada ti zatreba laptop pa ti se nekako ponovno prošverca ... ma zato mi se te kopije ne sviđaju jer za njih bi trebao imati poseban laptop, napraviti neki dual boot ili instalirat virtual pa imati dvije vindoze.

Na kraju ovih 500 kn u SKLAD66 je najbolje uložen novac, ni brige ni pameti da se ovo može dogoditi i sve šljaka a svaki put kada izađe nova verzija instaliram i milina.

Kod kabela koje ja nudim pise da vise nije potrebno iskljucivati net, ali se ne smije raditi update. Testirao kod sebe neka 2mj i stvarno se nista nije dogodilo.

Ali unatoc tome svima koji uzmu savjetujem da gade net ako mogu ( sada da li hoce ili nece ide njima na dusu ).

I uvijek dam mogucnost da se dodje u zg ili vz i isproba da sve radi

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Sve to stoji i vjerojatno ovisi kako je krekana kopija ali ako stvarno hoćeš biti siguran da se takvo što ne dogodi moraš paziti a recimo tko ima samo jedan laptop i radi na njemu sve i svašta ne možeš uvijek misliti na program od dijagnostike, znači trebalo bi odmah preventivno riješiti da nikako ne može na mrežu a o nadogradnji da ne govorim.

Ja nikada ne gasim net, samo odbijam update i to je to.

Uzeo vcds od bozic.hrvoje

Sent from my A0001 using Tapatalk

Da se i ja malo pridruzim jer sam kabel nabavio za čvrku.... Naime jedan problem se stvorio valjda sa komunikacijom pa ne znam odkud krenuti. Po internetu pise da trebam zice pregledati, ali ne znam koje.

Kod je 01336 - Company Data Bus for Comfort System

80-10 - Single wire operation - intermittent...

BTW zasto mi neda dalje ocitati greske? Desilo se na čvrki i kod frenda na Audi A6 c5..... Na about je licence VALID... koji mu je vrag.... vcds je čunga lunga verzija.... i kabel naravno....

2018-02-04_185942.png

Prije instalacije crackanog SW-a potrebno je napraviti neke radnje.

- Antivirus Disabled

- Onemoguciti signature verification drivera. Klik na ovaj link: https://www.howtogeek.com/167723/how-to-disable-driver-signature-verification-on-64-bit-windows-8.1-so-that-you-can-install-unsigned-drivers/

- Pokrenuti program Run as Adminustrator. Znaci desni klik i RUN as Adminictrator.

Trebalo bi raditi OK. Meni na Verziji 17.1 je sve u redu nakon ovih koraka.

Tako ga i ja pokrećem sa run as... neka pokuša, nema što izgubit. Ja sam VCDS instalirao na 64-bit OS da dobijem što više RAM memorije ali glupo je što je sam VCDS 32-bitni program, šteta. Uz to sam i prilagodio okruženje i ugasio sve nepotrebne programe da bude fletniji i brži.

Ma VCDS ne bi nista dobio da koristi 64bitne instrukcije a bome mu ni ne treba puno memorije da bi radio. Uopcenito je limitiran brzinom prijenosta podataka na OBD portu koji je nemjerljivo sporiji od bilo cega u PC uredjajima (bilo, hdd, sdd, usb, cpu, ram itd...)

Jedino gdje VCDS profitira sa brzim diskom (SSD npr) je kod pocetnog ucitavanja u memoriju zbog ogromne kolicine malih fajlova sto sa klasicnog diska ide sporo.

I to je tako kod svih programa.

Sam VCDS kad se ucita u memoriju zauzima parsto MB i to je to.

Još krajem 2016 imao sam upit baš oko VCDS-a jer me zanimalo u kojem okruženju radi najoptimalnije jer mi je Lenovo tablet kojeg sam odredio samo za njega na IntelCore2Duo sa 4GB ram memorije koje mogu iskoristiti samo u 64-bit okruženju pa sam ga prilagodio a ovaj odgovor sam od njih dobio, tako da prenosim ono što je Slovenski diler za VCDS napisao.

info@vcds.si ...
"
1. VCDS je rađen ko 32 bitni i ko 64 bitni softver, ako imate 32 bitne Windows-e onda se inštalira 32 bitni softver, ako imate 64 bitne Windows-e onda se inštalira 64 bitni softver
2. Softver radi bržije na 64 bitnim Windowsima, vjerovatne zbog 64 bitne arhitekture,
3. VCDS koristi 4GB RAM-a i više ako mu treba u 64 bitnim Windowsima, još čekam tačan odgovor od Ross-Techa na tu temu, jer smo svi bili na Automehaniki prošlji tjedan i Amerikanci su tek sada došli nazad."

To mi je odgovorio a pošto mi je tablet Lenovo X61T slabog hardvera naspram današnjih računala rekoh da pitam da li će raditi bez problema ili da ga nekako podesim što jesam i imam Samsung SSD u njemu koji se ne može usporediti sa mehaničkim HDD-om koji je prespor lijen naspram SSD-a.

Ja imam 64bitni win 10 i vcds ( kineski ) mi radi najnormalnije..nikakvi "run as administrator" ni niskakve prilagodbe mu ne trebsjj

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ma Hrvoje, radi i moj, nije u tome stvar ali kada sam dobio kabel htio sam VCDS prilagoditi zbog starijeg hardvera. Mnogi ga samo spoje i ne misle o tome niti je to poanta koju iznosim, no u originalu postoji kao 64-bitni softver dok su sve kopije 32-bitne kao i ova tvoja i moja a run es ... nije loše koristiti, pogotovo na Win 10.

Jel neko zna da radi na vcds treba mi pomoc moze i na pp

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Još krajem 2016 imao sam upit baš oko VCDS-a jer me zanimalo u kojem okruženju radi najoptimalnije jer mi je Lenovo tablet kojeg sam odredio samo za njega na IntelCore2Duo sa 4GB ram memorije koje mogu iskoristiti samo u 64-bit okruženju pa sam ga prilagodio a ovaj odgovor sam od njih dobio, tako da prenosim ono što je Slovenski diler za VCDS napisao.

info@vcds.si ...

"

1. VCDS je rađen ko 32 bitni i ko 64 bitni softver, ako imate 32 bitne Windows-e onda se inštalira 32 bitni softver, ako imate 64 bitne Windows-e onda se inštalira 64 bitni softver

2. Softver radi bržije na 64 bitnim Windowsima, vjerovatne zbog 64 bitne arhitekture,

3. VCDS koristi 4GB RAM-a i više ako mu treba u 64 bitnim Windowsima, još čekam tačan odgovor od Ross-Techa na tu temu, jer smo svi bili na Automehaniki prošlji tjedan i Amerikanci su tek sada došli nazad."

To mi je odgovorio a pošto mi je tablet Lenovo X61T slabog hardvera naspram današnjih računala rekoh da pitam da li će raditi bez problema ili da ga nekako podesim što jesam i imam Samsung SSD u njemu koji se ne može usporediti sa mehaničkim HDD-om koji je prespor lijen naspram SSD-a.

Provjerio sam i stvarno je orignal VCDS 64bit ako se instalira na 64bit windowsima, krekane nisam siguran.

Da softver radi brze na 64bit je isto moguce ali to ali sumnjam da je mjerljivo golim okom.

Sam Ross Tech kaze da radi na Windowsima sa 2GB. I to ne znaci da sam VCDS treba puno rama nego danasnji Windowsi najugodnije rade sa 2 ili vise GB.

No sve je to nebitno :)

Jel neko kodirao za led stopljke

Famozni bit18..

Jel neko kodirao za led stopljke

Famozni bit18..

Mk 6?

Da tsi 1.2 stoji mi po defoltu 40?

Softwer bcm je 0651

Mada imam skenirano sa vcds