22 22
RI VW

VCDS - Sva pitanja i pomoc

Recommended Posts

Svima tako salju, sad imas instaliran i taj program za provjeru nove verzije, ujedno preko njega i skidas.

Stigo Sklad danas. Iskodirao tek pola toga šta sam planirao ali polako, bitno da sve funkcionira. Prezadovoljan :palci

zjgv8j.jpg

Meni došao jučer kabal od Sklad-a sa istom verzijom VCDSa. Također prezadovoljan na prvu, radi kako spada i obrisane greške što sam imao te uspio i programirati aux ulaz na RCD300. Ispalo me 66 eura sa dostavom.

Nekako mi se cini da je sad jeftinije nego prije, pogotovo ako si sam uzimao jer nas troje je uzimalo zajedno pa nas ispalo preko 500 kn. Imas link do kabla da vidim koji si uzeo?

Sam sam uzimao, da. Isti je kabal kao kod kolege iznad, 59 eura + 7 dostava. Ima u ponudi i drugu verziju kabla kojem se sam kabal skida, slika ispod - za njega je rekao cijenu 65 eura i 7 dostavu. Naručio sam u četvrtak i jučer mi je došao.

jajib8.jpg

azf4pl.jpg

Verzija 2 kabla

154tzzt.jpg

Mene isto tako ispalo, 59+7. Nudio mi je i ovu drugu verziju za 65+7 koja ima kabel koji se odvaja ali šta će mi to.

Pozdrav!

Golf 5 2006 godina danas s Vcds ugasim frendu upozorenje za pojas i upali se lampica od Tekućine za pranje vjetrobrana a samo sam na LC po uputi dodao +2 bita kako i piše i pojas je isključen ali se upalila lampica za tekucinu za pranje....

Frend u panici a meni nije jasno zašto i napunio je pun spremnik vode za pranje

Sutra vratim na staro tj nek signalizira za pojas valjda ce se lampica ugasiti....

Riješeno!

Edited by polic na kvadrat

Pa ako je imao seatbelt warning onda ga gasis tako da oduzmes 2 od postojece brojke a ne da dodas jos dodanih 2 :)

Matematika mi nije jača strana hehehe...

Minus 2 da.....

Pa ako je imao seatbelt warning onda ga gasis tako da oduzmes 2 od postojece brojke a ne da dodas jos dodanih 2 :)

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Razlika izmedju " HEX V2 interface VAG COM " i HEX +CAN USB Interface ? Ako netko moze objasnit ?

Hvala!

HTB1_I0uce8sm_BKNj_SZFsq6y_XSVXaq.jpg

HTB10_Bllp_QSWBu_Nj_Sszdq6ze_Sp_Xa_X.jpg

Edited by Jole112

Pogledaj na jedno 4-5 post iznad od mene, imaš i slike. Razlika ti je samo što V2 ima odvojivi kabel.

Razlika je ta sto ce vcds hex+can polako zastarjeti i ne podrzava sve module tj ne moze komunicirati sa svim modulima od 2017 g na MQB i MLB 2 platformi ... HEX V2 je novi interface koji ima 32bit-ni microcontroller i duplo je brzi od starog interface-a...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Poslali su mi s Alija kabel 17.8 ali program je 18.2. Neće raditi skupa, jelda? Ako probam testirati ovako kak je sad i neće proći bude li problema s kabelom kasnije ako mi prodavač pošalje link za vcds 17.8 i s njim probam?

Poslao je prodavač link za 17.8 i sad radi ali koliko vidim nema nekih opcija kao što imaju na yt videima koji imaju valjda skuplji kabel, ne mogu npr. gas u leru regulirati. Coming/leaving home uključim i složim vrijeme i ne radi. Kaj se toga tiče sumnjam u gateway koji sam promjenio kad sam mjenjao radio prije koji tjedan jer izbacuje hrpu greški, točnije 17. Sad me zanima da li ih slobodno izbrišem?

Poslao je prodavač link za 17.8 i sad radi ali koliko vidim nema nekih opcija kao što imaju na yt videima koji imaju valjda skuplji kabel, ne mogu npr. gas u leru regulirati. Coming/leaving home uključim i složim vrijeme i ne radi. Kaj se toga tiče sumnjam u gateway koji sam promjenio kad sam mjenjao radio prije koji tjedan jer izbacuje hrpu greški, točnije 17. Sad me zanima da li ih slobodno izbrišem?

kinezi koje ja nudim ekipi mogu sve to odradjivati..na hrou automobila sam to odradjivao

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Izgleda da je tvoj Kinez bolji od ovih ostalih Kineza. :)

Izgleda da je tvoj Kinez bolji od ovih ostalih Kineza. :)

neznam u cemu je stvar, ili u kablu ili negdje proceduri kodiranja, ili jednostavno auto ne podrzava neke funkcije. na hrpi vw-a sam ukljucio us pozicije, slozio coming home, cornering na onima koji su podrzavali

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

US pozicije se daju složiti, DRL US ili Scandinavija isto šljakaju, jedino taj coming/leaving home ne šljaka. Za ler gas ukucam security access code 12233 onda mogu pod adaptation i tamo mi izbacuje samo dvije opcije i to za immobilizer a trebalo bi puno toga sudeći po ovom videu. Možda treba koji drugi access code za moj auto? I mogu li ili ne izbrisati one greške za gateway?

Edited by viper84

Pozz, trebam pomoc! Narucio sam usb interfece HEX+CAN (Dual K & Can) uz koji sam dobio cd sa VCDS 18.2 te uputama.. znaci kad ga spojim samo u usb ali ne i u obd port kaze da prepoznaje interface, ali kad ga spojim u obd port te odradim test izbacuje mi gresku no interface found!

Pokusao sam na 3 raslicita laptopa s razlicitim windowsima te na 3 vozila.... ne kuzim sta bi moglo biti, ima li tko slicnih iskustava? Seller mi garantira da kabel radi jer svaki posebno testira prije prodaje... LED lampica svijetli zeleno cijelo vrijeme..

HUC-big.jpg

v1.png

#

v2.png

Mozda portovi na kompu probaj promenuti port jer neki je vez tipa zauzet.. Bese negde u win imas da biras koji hocess port rucno ..

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Smiješno znam ali meni se to događalo kad god bi uštekao na usb port plavi tj 3.0 nebi ga prepoznalo a to pise i u uputama ali nisam gledao pri spajanju kad stavim na 2.0 sve radi...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Momci i cure, vcds 17.8 radio normalno i nakon stajanja par miseci u ladici u kuci danas nece, izbaciva poruku da nije povezan sa autom. Ima li mu spasa ili je gotov, kabel je kineski

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

22 22