26 26
RI VW

VCDS - Sva pitanja i pomoc

Recommended Posts

mislim da za te novije automobile mora viti kabel hex v2..ista situacija kod mene..klasicni kabel 18.9 ( kineski ) nije mogao nista na leonu iz 2017, hex v2 18.9 je radio

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Zato prije kupovine treba provjeriti koji kabel sa kojim vozilom je kompatibilan ili jednostavno poslati mail i pitati trgovca a on će sigurno dati preporuku koji radi.

Sklad66 riješio problem...

Poslao sam im mail danas oko 11h, vratio mi mail s novih softverom (isto 1891) oko 18h, isprobao prije sat vremena i radi bez problema.

Kodirao gauge sweep, htio sam upaliti prikaz lampica na kotačiću kada je klimatizacija u auto modu ali nemam tu opciju (ili nije tamo gdje bi trebala biti:))...

U svakom slučaju pohvale sklad-u na brzom i efikasnom supportu...
Iznad (mojeg) očekivanja :)

Sent from my iPad using Tapatalk

coding-uninit.png

Malo se igram sa vcds-om konkretno želim maknuti kočenje na brdu i kad odradim igranje sa bitom na kraju me pita ovo..Može mala pomoć od iskusnih? I

I još jedna stvar kad pokušavam očitati stvarnu kilometražu javlja mi grešku da se nemože očitati sa mojeg ECU-a..radi se o Golfu 6 iz 2010 godine... 

Ekipa pozzz

Ukljucio sam si needle sweep na mk7 i radi..ali problem je sto nekad na davanje kontakta ne odradi? u cemu moze biti problem? ja sam mislio da ce svaki put odradit..

radio sam ovom metodom

Kada ubaciš ključ na prvi okret odradi...
Jučer sam se čudio za istu stvar na tiguanu...

11 hours ago, zrnojed2 said:

Klikni na NO.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Jesam stisnuo NO i onda mi je počeo svirati auto kao da nisam se zavezao...onda sam napravio da sam ponovno ušao u modul i long coding otišao na editiranje bita i vratio na stock vrijednost i to je onda prestalo...nekuzim zašto?!   

Edited by VWKuX
No Quote

34 minutes ago, kosi said:

Kada ubaciš ključ na prvi okret odradi...
Jučer sam se čudio za istu stvar na tiguanu...

ma da jednom hoce za cas nece..ne kuzim zasto...ili ima uvjet da se to pali ili je do kineske dijagnostike..?

ma da jednom hoce za cas nece..ne kuzim zasto...ili ima uvjet da se to pali ili je do kineske dijagnostike..?
na prvi okret kljuca hoce uvijek.pa nakon 3-4nece..to je uvijek tako, nije za ro kriva kineska dijagn

izvuci kljuc van, ostavi par sec pa prpbaj opet i budes vidio da bude opet odradio

Just now, bozic.hrvoje said:

na prvi okret kljuca hoce uvijek.pa nakon 3-4nece..to je uvijek tako, nije za ro kriva kineska dijagn

izvuci kljuc van, ostavi par sec pa prpbaj opet i budes vidio da bude opet odradio

e da, odem u grad znaci jutros ujutro mi odradi..idem za 5min kuci dam kontakt nista..i tako nema pravila 

svakako uglavnom

Jesam stisnuo NO i onda mi je počeo svirati auto kao da nisam se zavezao...onda sam napravio da sam ponovno ušao u modul i long coding otišao na editiranje bita i vratio na stock vrijednost i to je onda prestalo...nekuzim zašto?!   
Jesi probao sa yes? Daj objasni koju si funkciju kodirao tačno?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

On 17. 02. 2019. at 10:48, ljubobj said:

e da, odem u grad znaci jutros ujutro mi odradi..idem za 5min kuci dam kontakt nista..i tako nema pravila 

svakako uglavnom

Moraš izvadit ključ i otvoriti vozačeva vrata, onda će ti opet zavrtiti. 

Razumijem

Ali evo primjera

Jucer ujutro idem na posao odradi...jutros idem na posao neradi..pa ko tu koga hebe..hahah

On 2/17/2019 at 7:22 PM, kosi said:

Ako netko ima isti problem... Riješio sam fan speed indicator u auto mode-u...

Ručno promijenio 6 bit u 11.byte-u...

https://www.briskoda.net/forums/topic/455503-enabling-fan-speed-display-in-auto-mode/

Ovo se odnosi na koje kodiranje? Tj sta se dobije s ovim.

Kod mene ne Audiju kad je na auto modu ne vidim kojom brzinom radi ventilator pa predpostavljam da je za to.

Edited by goran sdi

Ovo se odnosi na koje kodiranje? Tj sta se dobije s ovim.

Kod mene ne Audiju kad je na auto modu ne vidim kojom brzinom radi ventilator pa predpostavljam da je za to.

Da - to je za to.

Na golfu 5 i 7 se stavi kvačica i amen ali za tiguana mk2 nije bilo polja za kvačicu nego se mora direktno ukucati kod...

8 hours ago, kosi said:

Da - to je za to.

Na golfu 5 i 7 se stavi kvačica i amen ali za tiguana mk2 nije bilo polja za kvačicu nego se mora direktno ukucati kod...

Nema ni kod mene na audiju. Gdje i kako direktno kucati kod.

Bok ekipa,

moze neka preporuka za kupovinu VCDS-a. 

Namjena: cisto rekrativno  kodiranje par sitnica i mogucnost uvida u greske.

Passat CC 2011 ako sto znaci.

Unaprijed hvala.

Ja sam imam obdeleven i za sada radi odlicno, bar za ono sta meni treba!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Isto sve preporuke za OBDeleven, imam ga 3.mjeseca i zasad kome kod sam spojio ocita sve greške/obriše, da pojašnjenje, tj. iskodira sve, ujedno ima i te aplikacije, preko koje se super brzo sve napravi. "preporuka" 

• Like 1

Da li znas ili imas neke tutoriale ili manuale za passata b7 2013 preko OBDeleven-a. Neke osnovne stvarčica sam skuzio preko neta ali steta da aplikacija nema neke online upute.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Nemam, ja sam sebi i drugima vecinu stvari rijesio preko gotovih aplikacija u OBDelevenu, npr, neke stvari sam rijesio sa rucnim kodiranjem, dosta stvari sam pitao/nasao na obd-forumu, ima dosta ljudi gdje su rucnim kodiranjem si neke stvari rijesili. Za razliku od Golfova za koje je razvijeno i ima aplikacija na pregrst, Passat ima manje aplikacija  jos se razvija mislim sve to, ovo ostalo mi je super sto se preko live podataka moze gledati od regeneracije, dpf filtera i mase cadi u samom filteru, do ost... parametara po autu. Mislim meni je stvarno super, koliko mi treba odlicno. Cijena opravdava ulozeno :)

• Like 1

Kakav obdeleven, to je dobro dok ne zasere stvar, ako citas gresku treba po dana traziti sto znaci. Uzmi vcds crack verziju i imas za sve svoje potrebe, stabilnije i bolje. Mislim da ima cak i kolega ovdje na forumu koji ih prodaje

26 26