21 21
RI VW

VCDS - Sva pitanja i pomoc

Recommended Posts

Nemam, ja sam sebi i drugima vecinu stvari rijesio preko gotovih aplikacija u OBDelevenu, npr, neke stvari sam rijesio sa rucnim kodiranjem, dosta stvari sam pitao/nasao na obd-forumu, ima dosta ljudi gdje su rucnim kodiranjem si neke stvari rijesili. Za razliku od Golfova za koje je razvijeno i ima aplikacija na pregrst, Passat ima manje aplikacija  jos se razvija mislim sve to, ovo ostalo mi je super sto se preko live podataka moze gledati od regeneracije, dpf filtera i mase cadi u samom filteru, do ost... parametara po autu. Mislim meni je stvarno super, koliko mi treba odlicno. Cijena opravdava ulozeno
Meni je bas zato ok, checkiram regeneraciju i jos neke parametre i za to je super! A i neke sam opcije sa njim promjenio i dodao..
Da li se preko obdelevena moze vidjeti snaga motora? Ili koja je mapa?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Neznam to, ja ga isto sto kazes koristim za par tih stvari, jer VCDS uz laptop mi je previse komplicirano (sigurno bolje) ali OBD imam u polici i bilo kad za min si spojen i vidis šta te zanima. 

Mozda pod Control Units / Engine / Live data se moze vidjet, nisam siguran, nije me to nešta zanimalo, osim DPF statusa. 

OBDeleven mi ne igra ulogu jer imam Apple mobitel a za njih jos nemaju app.

Na kakve stravi treba prepaziti prilikom kupnje kabela+softwarea?

Procitao sam u prijasnjim postovima kompatibilnost, postoji li jos nesto na sto treba obratiti paznju?

• Like 1

Javi se kolegi hrvoju iznad, ja sam od njega uzeo ima vec par god i radi jos bez greske

Pozdrav,  znali mozda netko da li se na Arteonu XDS moze aktivirati putem VCDS-a? Thnx

Kako na Passatu CC 2014 aktivirati automatsko preklapanje retrovizora kada se zakljuca, a vracanje u prvobitni polozaj kada se ukljuci kontakt na bravi?
Hvala

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ekipa može opet mali help. Kako podesiti osvjetljenje kontrolne ploče kad da se pali koliko da traje kad se auto ugasi..dali možda netko zna?!

Unaprijed hvala,

M

On 25. 03. 2019. at 11:23, VWKuX said:

Ekipa može opet mali help. Kako podesiti osvjetljenje kontrolne ploče kad da se pali koliko da traje kad se auto ugasi..dali možda netko zna?!

Unaprijed hvala,

M

Kako da u vcds-u podesim ako sam zaboravio ugasit svijetla da se čuje onaj zvuk? Našao sam na drugim forumima da se gasi na " [09 – Cent. Elect.] [Coding - 07] -> Long Coding Helper -> Byte 5
Bit 3 - Set to 0 to disable"

ali kod mene nema bit 3 sve druge imam samo taj nemam..

Pozdrav..!
Zna li itko kako iskodirat na passatu karavanu B7 sa elektricnim otvaranjem gepeka (modul 6D) da se moze,ne samo otvorit,nego i zatvorit na isto dugme u vratima vozača,ne samo na ono na vratima gepeka?
Hvala svima...

Sporo pamtim,brzo zaboravljam...

Hej, vidio sam poruku ali ti se nisam stigao javiti

Mislim da to nije moguce  jer nema motorizacije koje ce povuci poklopac i kliknut nazad...

Hej, vidio sam poruku ali ti se nisam stigao javiti
Mislim da to nije moguce  jer nema motorizacije koje ce povuci poklopac i kliknut nazad...

Mozda nisam bio jasan. Auto IMA elektricno otvoriv/zatvoriv gepek(5-ta vrata),cije se automatsko otvaranje pokrece pritiskom na tipkalo izmedju svijetala ta osvjetljenje tablice i/ili tipkom na oplati vozacevih vrata,a zatvaraju(isto bez upotrebe ruku ili sile) JEDINO pritiskom na tipku na oplati vrata gepeka. Postoji li nacin da se iskodira da se I ZATVARA NA DUGME NA OPLATI VOZACEVIH VRATA?
Hvala

Moze se,samo nece nitko da podijeli znanje.

Na novijim autima,npr. passat B8, superb 3V, A6 C7 i slicnim vec sam rjesio i otvaranje i zatvaranje preko dugmeta na vratima(ili kraj mjenjaca) i preko daljinskog kljuca.
Ali na ovom je modul 6D nedostupn za bilo kakvo kodiranje/adaptacije.
Svaki savjet/prijedlog je dobrodosao.

Da li si usao u taj 6D preko security access (12345)?

Ne da,to pali na novijim. Uglavnom,kad kliknem na long coding,lagano me otpili,nema kodiranja za ovaj modul,ni sa original VCDS-om,ni sa original VCP-om

kad nije do kodiranja :) 

fizicki se mjenja prekidac da je 2 polni i vuce instalacija 

15 minutes ago, Dario_7R said:

kad nije do kodiranja :) 

To je logicno, ali kod nekih se ipak vrsi kodiranje i zar ne bi bez obzira na sve trebao moci uci u modul?

Ekipa danas sam pokusao vcds-om ukljuciti podizanje stakala preko daljinskog od auta i pise da je sve ukljuceno sta treba biti(active)

Ali medutim to mi ne radi

Zna li itko mozda zasto ne radi a ukljuceno je?

Trebalo bi raditi po defaultu, samo od sebe bez kodiranja.

Ponekad se zblesa, ali ga resetiras tako da drzis tipku podizaca prozora skroz dolje, pa skroz gore.

Vidi u meniju pod komforno otvaranje prozora. Trebalo bi to biti oznaceno. 

To bi trebalo raditi, kad zakljucavas auto, drzis stisnuto dugme i prozori idu gore.

Isto kod otkljucavanja, drzis tipku i windowsi idu dolje.

Edited by Roby ZD

Po ovome sam radio i sve je uredu a ono ne radi

Probat cu reset

Hvala ti

kad nije do kodiranja  

Uvaženi kolega,ovo nisu prekidači,nego tasteri. Mislim da je vecini jasna razika izmedju jednih i drugih. Hvala na podsjetniku.

A nisam znao da ima 1 polni prekidac

5 hours ago, projektilski said:

To je logicno, ali kod nekih se ipak vrsi kodiranje i zar ne bi bez obzira na sve trebao moci uci u modul?

pa trebo bi, barem iscitat ga 

@pajser ja ih tako zovem ,znaci ima dvije funkcije (tipa prekidac za prozore ) i jedna funkcija ( otvaranje rezervara) 

14 hours ago, Roby ZD said:

Trebalo bi raditi po defaultu, samo od sebe bez kodiranja.

Ponekad se zblesa, ali ga resetiras tako da drzis tipku podizaca prozora skroz dolje, pa skroz gore.

Vidi u meniju pod komforno otvaranje prozora. Trebalo bi to biti oznaceno. 

To bi trebalo raditi, kad zakljucavas auto, drzis stisnuto dugme i prozori idu gore.

Isto kod otkljucavanja, drzis tipku i windowsi idu dolje.

Probao i to danas i kad mi ostanu malo spusteni prozori zatvori ih na daljinski ali ih otvorit nece 😞

21 21