25 25
RI VW

VCDS - Sva pitanja i pomoc

Recommended Posts

8 hours ago, Disco said:

Bio kod vise ljudi, nitko ne zeli iskljucit tpms. Svi kazu da ne moze. Ovlasteni su rekli da bi mogla biti reset tipka nakon dijagnostike, ali da nisu sigurni. Ja zelim ugasit, tpms mi ne treba. Simple as that.

nije bas simple as that. svijetli jel ima gresku. majstori su ti vrhunski ako nisu nasli gresku. 

svjetlilo je i frendu na b7 pa se ustanovilo da je prsten od abs-a pojeden i moglo je bit sranja. nije se za igrat sa takvim stvarima 

Zna li netko koji je to kabel što prodaje kdijagnostika i po čemu se razlikuje od sklad66? 

Ovaj dođe 510 kn, 

EDIT: pitao sam ga, ovo je kinez, ali navodno bolji od jeftinijih kopija, mogućnost update-a 

https://www.kdijagnostika.hr/shop/vag-zamjenski-interfejs-kompatibilan-sa-vcds-om/

Edited by dean

Posto se slabo razumije u ove stvari,treba mi pomoc da li cemu valja ovaj OBD2 WIFI Scanner?

SKU082507%20(3).JPG

Edited by GTI-VR6-R32

On 04. 07. 2019. at 10:59, dean said:

Zna li netko koji je to kabel što prodaje kdijagnostika i po čemu se razlikuje od sklad66?
Ovaj dođe 510 kn,
EDIT: pitao sam ga, ovo je kinez, ali navodno bolji od jeftinijih kopija, mogućnost update-a
https://www.kdijagnostika.hr/shop/vag-zamjenski-interfejs-kompatibilan-sa-vcds-om/

Izgleda mi isto kao kabel od Sklad66, ima mogućnost ažuriranja a i cijenom je konkurentan, dostava besplatna, tako da se po meni ovo isplati uzet, ne vjerujem da je nešto lošiji od Sklad66 koja je nešto kao visoko kvalitetna kopija. Sviđa mi se što ako se nešto dogodi može se vratiti a i podrška je lakša nego se dopisivati sa Bugarskom.

Edited by <TDI>

Piše da je verzija 18.9 a nedavno sam skinuo verziju 19.0. za svoj kabel. Vjerojatno koristi isto VCDS koji ide na njegov server pa sa njega uzima ažuriranja.

Što se kineza tiče, išao sam malo gledat komentare (jako puno negative, a pozitivni se većinom svodi na ''kable je došao'').

Ugl zaključak je da je u kabelu hardver X, a Firmvare je za hardver Y (kažu da je hw nešto 44, a fw je od hw nešto 46).

Može se preflešat ali treba imat eeprom programator i znat znanje (ja npr ne znam).

Zašto je to problem? Zato jer će ovakav kabel na nekim autima napravit štetu, neće odradit ono što ste mu zadali preko vcds nego neš drugo...i onda vj pomaže samo reset ili reflash u ovlaštenom.

Sklad66 pretpostavljam to riješava ;)

E sada, ovi naši sa linka...ne znam pojma...

Edited by Disco

Da li se to odnosi na ovaj kabel od KDijagnostike iz Osijeka?
Gdje si našao komentare o kabelu?

7 minutes ago, <TDI> said:

Da li se to odnosi na ovaj kabel od KDijagnostike iz Osijeka?
Gdje si našao komentare o kabelu?

Na Aliexpressu, ali ih skrivaju na proizvodu, pa moraš ići na taj shop, pa na feedback i tamo nadješ (moraš biti ulogiran).

A što se tiče KDijagnostike, ne znam. Ja sam ovo pokupio sa Aliija, i još nije bilo prijevoda, nego sam svaki komentar vrtio kroz translate. Ovo o krivom FW sam našao na više različitih mjesta, uvijek Rusi pišu o tome (možda je isti lik koji ih vj prepravi i prodaje dalje).

On 07. 07. 2019. at 8:15, said:

Izgleda mi isto kao kabel od Sklad66, ima mogućnost ažuriranja a i cijenom je konkurentan, dostava besplatna, tako da se po meni ovo isplati uzet, ne vjerujem da je nešto lošiji od Sklad66 koja je nešto kao visoko kvalitetna kopija. Sviđa mi se što ako se nešto dogodi može se vratiti a i podrška je lakša nego se dopisivati sa Bugarskom.

Ma ja sam još isti dan naručio sklad66, danas ili sutra ga podižem.

Dobio sam neki zip file sa softverom čak do 19.6. 

Što se kdijagnostike tiče, čudi me da ga nitko nije spomenuo ovdje, uglavnom to bi trebala biti neka kvalitetnija kineska kopija, ali tip i sam kaže da je upitno dokad će se moć ažurirat i nije mi bio jasan na moj upit je li v2, on kaže da oznake v2 imaju samo jeftine kineske kopije?! 

Šta nema i original v2 - odvojivi kabel? 

Edited by dean

3 hours ago, dean said:

Ma ja sam još isti dan naručio sklad66, danas ili sutra ga podižem.

Dobio sam neki zip file sa softverom čak do 19.6. 

Što se kdijagnostike tiče, čudi me da ga nitko nije spomenuo ovdje, uglavnom to bi trebala biti neka kvalitetnija kineska kopija, ali tip i sam kaže da je upitno dokad će se moć ažurirat i nije mi bio jasan na moj upit je li v2, on kaže da oznake v2 imaju samo jeftine kineske kopije?! 

Šta nema i original v2 - odvojivi kabel? 

Kako si naručio od njih? Site im je sav na Bugarskom, mailom?

I da li ide plaćanje preko PayPala?

I za koliko dana cca dođe?

Inače 19.6.0 je zadnja verzija, ne krekana, nego općenito.

Faul, 19.6.1 je zadnja originalna.

Edited by Disco

On 20. 04. 2016. at 10:19, said:

Imaju link od web stranice ovlaštenog zastupnika VCDS dijagnostike za Hrvatsku ali im ne radi a putem Googlea nisam ništa pronašao.

EL COD Sisak.................http://www.elcod.hr/?p=tekst&m=p&f=index&i=1&
VAG-COM dijagnostika...http://www.vagcom.hr/index.php?i=1
KDijagnostika Osijek.......http://www.kdijagnostika.hr/index.html

Deane,
naišao sam na njih prije tri godine ali pitanje je što je tada imao i kakva mu je bila cijena jer ovo sad je povoljno, jedino da je malo više saznat o kabelu kakav je u praksi i ovak na prvu ne čini se loše a lik se koliko vidim godinama bavi dijagnostikom pa vjerujem da su dobri ali sa Skladom sigurno nisi pogriješio pa ćemo vidjet koliko će još biti nadogradnja za njega. Inačica V2 je kasnije izašla jer kad smo nas troje 2015. uzimali nije bilo te odvojive verzije i nešto je skuplja od ove obične
. Da, VCDS V2 postoji i u originalu pa sad ili nije skužio tvoje pitanje ili ne zna za tu verziju.

@Disco,
ako te zanima njihov VCDS kabel napravi upit na engleskom i pošalji na ovaj mail shop@sklad66.com i sve će ti pojasniti. Plaća se preko PayPala i dostava je cca. 10 eura, uglavnom sigurna kupovina i dosta nas ovdje sa foruma već ima njih kabel.

dsc_0023ieujxpmjyb.jpg

Ja sam uzeo davno već od Kdijagnostike onaj stari KKL kabel i radio je na starom 1.8T valjda sve što je moglo, (budući da je to bio glup i star ECU, nema puno parametara), ali što se kabela tiče nikad problema. 

Kakvi su ovi Hex can nemam pojma, vjerujem da su ok i kod njega, ali tu sam čitao da ste svi zadovoljni sa sklad66 pa je to prevagnulo. 

@ Disco, što se tiče sklad66, stranicu prevedeš pa ti piše na lošem hrvatskom, ali ćeš razumjet. Ali svejedno narudžba ide preko maila, javiš im se na engleskom i daju ti direktan link za PayPal i cijena je malo drugačija. Sve skupa 66 eura, dolazi par dana, ne čeka se dugo. moj je u pošti danas, moram ga preuzet 

Edited by dean

Onda je sad cijenom nešto povoljniji nego kad smo mi uzimali cca. 500+ kn, odnosno vjerojatno je dostava manja jer je cijena kabela ostala ista koliko vidim.

Pa Sklad66 je čak mrvu jeftiniji od ovih naših, a nadogradnja sigurna.

Pa radije onda od njih uzmem ako se odlučim.

Hvala svima na odg.

Što se kineza tiče, išao sam malo gledat komentare (jako puno negative, a pozitivni se većinom svodi na ''kable je došao'').
Ugl zaključak je da je u kabelu hardver X, a Firmvare je za hardver Y (kažu da je hw nešto 44, a fw je od hw nešto 46).
Može se preflešat ali treba imat eeprom programator i znat znanje (ja npr ne znam).
Zašto je to problem? Zato jer će ovakav kabel na nekim autima napravit štetu, neće odradit ono što ste mu zadali preko vcds nego neš drugo...i onda vj pomaže samo reset ili reflash u ovlaštenom.
Sklad66 pretpostavljam to riješava
E sada, ovi naši sa linka...ne znam pojma...
ja sa kinezima radim vec godinama i nikad, alo bas nikad niti na jednom sutu nisam napravi nikakvu stetu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

8 hours ago, bozic.hrvoje said:

ja sa kinezima radim vec godinama i nikad, alo bas nikad niti na jednom sutu nisam napravi nikakvu stetu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Znači ti uzimaš te sa Aliexpressa? I nikad problemi.

A bo, ja sam samo pročitao komentare tamo.

BTW poslao ti PM pred cca 2 tjedna...

2 hours ago, Disco said:

Znači ti uzimaš te sa Aliexpressa? I nikad problemi.

A bo, ja sam samo pročitao komentare tamo.

BTW poslao ti PM pred cca 2 tjedna...

Ja sam morao uzeti nekoliko (mislim da 3 komada) sa aliexpressa dok mi nije došao dobar i kojeg sam koristio sve dok nisam kupio sklad-a jer aliexpress vcds nije za upgrade (verzija 17.1)  a nije mi radio na tiguanu kupljenog u 1. mj. ove godine...

btw. 17.1 je na prodaju :)

Tko hoće - za 200kn koliko sam i dao za njega :) 

Što se sklada tiče, kabel radi....jedino treba ugasiti antivirus ili cijeli folder od sklada stavit na listu isključenih od skeniranja, jer drugačije javlja grešku i neće pokrenut program.

Zanima me za passat b8 za vidim da obdeleven ima mogucnost za otkljucavanje screen mirroring i da pojas ne pisti, al to mi je manje bitno i ima jos nekih sitnica, se to moze sa nekim drugim otkljucati ili samo sa ovim?

nitko osim ovlastenog ne moze screen mirror/carplay i androidauto otkljucat

ELM327 i ostala sranja zaboravite, ne mogu iscitati ni da ne radi grijac u retrovizorima, a kamo li sta drugo. To je vise za zajebanciju da imate na mobitelu realtime informacije o pritistku turbine, obrtnom momenu, snazi i itd. To nije za dijagnostiku. Ja sam kupio najbolji taj koji ima Kiwi americki 50€ i sluzi i samo za zajebanciju (a i uzeo sam ga radi toga).  Cak ni Delphi ne moze procitat sve greske na VW-u. Samo  VCDS moze, uzmete kineski VCDS iskljucite antivirus i izlaz na Internet, jer kad racunar ode na Net updateuje kabal i mozes ga baciti. Koristim ga preko 3 godine i radi savrseno. Update zaboravi, uostalom sto ce ti? Ionako podrzava sva vozila do 2015. Platio ga 20€ tada rada,kabal + sofver. Imam i Delphi, puno je jednostavniji ali kazem, ne moze iscitati sve greske jer to je univerzalna dijagnostika, a VCDS nije namjenjen ga VAG koncern.

• Like 1

Ja imam obd eleven i cini mi se da sve čita i ima brdo opcija i gotovih app.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

dzoni, di si uzeo?

imam 12ticu i ne mogu na passatu (2013)bas nista ekstra raditi...

i kako mogu povisiti ler gas?

kad upalim klimu, lagano mi podrhtava auto

25 25