31 31
RI VW

VCDS - Sva pitanja i pomoc

Recommended Posts

10 hours ago, projektilski said:

Planiram uzeti sa sklad66 novu kopiju RossTechova VCDS-a HEX V2. Ima mozda jos netko tko zeli pa da narucimo?

Hocu ja

Ok, da vidimo dal ima jos tko pa mogu probat uzicati kakav popust.

• Like 1

Razmišljam da se ubacim ali za VAG Tacho.V5.0 + K...

Išao bih rado i na ovu novu verziju HEX V2 ali što sa ovom starom koju imam, a ionako ne planiram ništa novog uzimati pa bi mi ovaj novi bio samo dodatni trošak.

Što ćeš ti sa svojim, u prodaju?

[quote post=937763" timestamp="1684415922" name="" userid="359169] Razmišljam da se ubacim ali za VAG Tacho.V5.0 + K...
Išao bih rado i na ovu novu verziju HEX V2 ali što sa ovom starom koju imam, a ionako ne planiram ništa novog uzimati pa bi mi ovaj novi bio samo dodatni trošak.
Što ćeš ti sa svojim, u prodaju?
Novi mi treba za novog Taiga, 2023g, a stari bi ili dao za sitne pare ili mozda poklonio frendu koji je uzeo Passata od mene.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Planiram uzeti sa sklad66 novu kopiju RossTechova VCDS-a HEX V2. Ima mozda jos netko tko zeli pa da narucimo?

Jel HEX v2 može nešto što obdeleven ne može na MIB3?

Jel HEX v2 može nešto što obdeleven ne može na MIB3?
vcds moze vise nego obd11 ali sto sve ne znam.

vcds moze vise nego obd11 ali sto sve ne znam.

Na MIB3 nisam siguran baš... npr. vcds ne može "otvoriti" SFD...
Moram malo proučiti detaljnije...

Imao sam sklad hex v1 i prodao ga prije 10-ak dana a obdeleven sam kupio prije cca 6 mjeseci... ali pro licencu na obdelevenu imam još 6 mjeseci pa gledam sve opcije... a krediti za obdeleven su mi bezveze jer ako znaš što treba kodirati na vcds-u znaš i na obdelevenu ručno bez trošenja kredita...
  • Like 1

On 5/19/2023 at 7:04 PM, kosi said:

Na MIB3 nisam siguran baš... npr. vcds ne može "otvoriti" SFD...
Moram malo proučiti detaljnije...

Imao sam sklad hex v1 i prodao ga prije 10-ak dana a obdeleven sam kupio prije cca 6 mjeseci... ali pro licencu na obdelevenu imam još 6 mjeseci pa gledam sve opcije... a krediti za obdeleven su mi bezveze jer ako znaš što treba kodirati na vcds-u znaš i na obdelevenu ručno bez trošenja kredita...

Ovo?

https://www.ross-tech.com/vcds/tour/sfd.php

Petre,
da li ti je hitno sa kupovinom VCDS HEX V2 kabelom od SKLAD66?

Uzeo bih VAG Tacho V5.0 + K kao što sam gore spomenuo ali sam mislio da pričekamo još malo pa ako se netko odluči da se pridruži, ujedno čekam refresh na računu pa rekoh da pitam. :)

• Like 1

VCDS ne može generirati unlock token za SFD...
Da, istina. Obd11 je prvi koji ima unlock token direktno od VAGa. Svejedno, za aute koje ja trebam to mi nije nuzno potrebno. Nadam se da ce jednog dana i VCDS to moci.

Ekipa kakva je ovo greska?

Golf 6 plus u voznji blicala lampica grijaca i izgubio snagu

IMG-20230814-163011.jpg

Pozdrav svima, zna li neko zbog cega ne mogu da otvorim adv masuring? U pitanju je kinez vcds.
15bc3dd1b8f62821e469fa3cf0d81843.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Posted (edited)

Pozdrav svima,

trebam malu pomoć oko automatskog podizanja prozora na 1 klik. Svi prozori rade dobro osim vozačevog. Probao sam kalibrirati preko podizača sa držanjem i opet ništa. Kada držim dugo tipku na ključu, stakla se normalno spuste. Ovo je greška u VCDS-u. 

20230608-164606-resized.jpg 20230608-164629-resized.jpg 20230608-164703-resized.jpg

image share

Edited by RhckTeam

Nisi okacio slike. Prazno je

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

39 minutes ago, Pedja83 said:

Nisi okacio slike. Prazno je

Ne znam zašto ali slike su pobrisane bile iz nekog razloga. Napravio sam upload ponovno.

Evo procedura koja provjereno radi!

Run window all the way down by holding switch in the down position

When window reaches bottom, continue to hold switch in down position for 2 full seconds, then release, and press again for 2 more seconds.

Run window all the way up by holding switch in the up position.

When window reaches top, continue to hold switch in up position for 2 full seconds, then release, and press again for 2 more seconds.

You may need to repeat this once or twice, and you need to do it for each window that has the above fault.

1 minute ago, Pedja83 said:

Evo procedura koja provjereno radi!

Run window all the way down by holding switch in the down position

When window reaches bottom, continue to hold switch in down position for 2 full seconds, then release, and press again for 2 more seconds.

Run window all the way up by holding switch in the up position.

When window reaches top, continue to hold switch in up position for 2 full seconds, then release, and press again for 2 more seconds.

You may need to repeat this once or twice, and you need to do it for each window that has the above fault.

Probao sam to više puta i ništa. Našao sam to na Ross Tech forumu, Uwe je napisao. Najbolje je što kada kalibracija ne radi, onda ni spuštanje svih prozora ne radi na ključu, a kod mene radi. Kalibriram svaki prozor i svi ostali rade na 1 klik, a vozačev opet ne radi. Nisam više pametan što probati. Povremeno se znala izgubiti memorija i ručnom kalibracijom kao ova koju su poslao riješi problem, ali sada što god probam ne radi i ovaj error u VCDS-u na basic settings baca "sequence error".
Čitao sam da je nekima problem stvarao zadnji prozor na vozačevoj strani jer lijeva strana je na modulu koji je u vozačevima vratima, i njega sam kalibrirao ručno, u VCDS-u prolazi i odradi sve do kraja normalno, ali opet prednji ne radi.
Kada dođe do kraja čuje se onaj klik i prozor napravi onaj mali pomak do kraja, ali iz nekog razloga i dalje 1 klik ne radi.

Jesi li skidao klemu. Da probas da dobijes pocetna podesavanja. Ocigledno nesto modul zeza. Da li je nesto kodirano dodatno?

1 minute ago, Pedja83 said:

Jesi li skidao klemu. Da probas da dobijes pocetna podesavanja. Ocigledno nesto modul zeza. Da li je nesto kodirano dodatno?

Klema nije skidana. Akumulator sam mijenjao u ovlaštenom prije godinu dana i sve je normalno radilo do nedavno. Inače uvijek ljeti se memorija izgubi (klasika) i kalibriram taj prozor koji ne radi i sve super, ali sada više ne želi. Dok memorija nije dobra ni spuštanje na ključu ne radi, a meni normalno radi iako vozačev prozor ne radi na 1 klik. Čudno skroz.
Ništa nije dodatno kodirano u međuvremenu. Sve što je napravljeno već dugo radi i podizanje na 1 klik je radilo do eto neki dan.

Ja bi pokusao skinuti klemu. Mozda je modul zablesio nesto...

• Like 1

Posted (edited)
14 minutes ago, Pedja83 said:

Ja bi pokusao skinuti klemu. Mozda je modul zablesio nesto...

Probam onda sa klemom. Skinem + i - ili je samo dovoljno - skinuti? Ima neko određeno vrijeme koliko dugo mora biti skinuta ili je dovoljno samo odvojiti i isprazniti struju npr. sa držanjem trube?

Edited by RhckTeam

Skines minus na pola sata. On ce se sam isprazniti.

• Like 1

Da nije problem u ožičenju?
Na golfu v je nakon nekih 10god starosti je sam počeo random zaključavati pa nije dao zaključati gepek... prespojili oštečene žice i sve radi. Možda neka žica od vozačevog prozora?

54 minutes ago, kosi said:

Da nije problem u ožičenju?
Na golfu v je nakon nekih 10god starosti je sam počeo random zaključavati pa nije dao zaključati gepek... prespojili oštečene žice i sve radi. Možda neka žica od vozačevog prozora?

Ali onda bi i samo podizanje/spuštanje prozora radilo probleme? Meni sve radi bez ikakvog problema, osim što ne zapamti početnu i krajnju poziciju. A i greška u VCDS je samo da da nedostaje kalibracija/basic settings.

31 31