26 26
RI VW

VCDS - Sva pitanja i pomoc

Recommended Posts

Imam nekoliko pitanja o VCDS-u:

Koje uvjete/senzore treba golf 6 imati da bi mogao aktivirati coming home/leaving home funkciju ?

Vidio sam ovaj youtube clip o aktiviranju aux porta na rcd 210, pa me zanima može li se isto napraviti na mojem autu?

A ako sve od toga može, onda može preporuka za nekog tko ima VCDS u okolici Varaždina. :)

Sto se tice coming/leaving home sistema, ima mali miliom tema na forumu kako to aktivirati. Samo da dodam, ne znam kako je na Golfu mislim isto ali na Passatu B6 nije potrebno imati senzor (naravno to znaci da svjetla uvijek raditi) i da se moze VCDS-om isprogramirati bez obzira na senzor. Takodjer, kruze neke price da leaving come nije moguce iskodirati odnosno jest al se mora jednom blicnut duga svjetla da bi leaving home radio, sto nije tacno, radi sasvim normalno i bez toga.

Edited by dzoni

Na novijim modelima je po defaultu tako da se treba blicnut, ali sa VCDS se da to iskodirati da radi kao sto je i prije, bez tog blicanja

Koliko je shiping...?

Sent from my iPad using Tapatalk

Nesićam se, mislim oko 5,6 eura...

Ja imam noviju verziju 15.7.1 na ponudi za 350kn :)

Ta kineska smeća se nakon nekog vrimena zaključaju i bye bye.Ova moja verzija je licencirana, nije oriđiđi al zasad ne zajebava.

Ima i na ovome linku šta san postavija novijih ver al su nešto skluplje, pa ko voli nek izvoli.

Edited by flyer

Po cemu si zakljucil to? Evo prodano preko 30kom sig i bozic ima iste

Niko se nije zalio

Moja vec 3 god i xy auti spajala

Iz iskustva, nažalost ?.Kupio iz Kine i smeće se nakon nekog vrimena zaključalo.

P.s.jos jedna bitna stavka sta imaju osoblje koje u roku od 48h odg na upit ukoliko ima nekakvih problema u radu ( mene je zeza gubitak komunikacije), to kod kineza mos zaboravit.

Edited by flyer

This VAGCOM 2017 interface (with original Ross-Tech™ VCDS 12.12.0 software) :lol2

neznam šta ti nije jasno?! čitaj niže!!

What's the Difference Between (Total Car Diagnostics VAG-COM 2017 ) — and Original (Ross-Tech VAG-COM)?...

Firstly, this is NOT the original RossTech VAG-COM kit as sold for $600+ on their website... (Even though we encourage you to get the original on their website right now or eventually... if you're truly serious, caring mechanic who deals with customer cars. But if you won't do that for whatever reason, then keep reading...)

Our version of VAG-COM cable uses a 3rd Party manufactured chip. That's why we can keep costs down — because we're not using Ross-Tech™ OEM chip — but 3rd party chip using identical firmware code.

In short, this cuts down our OEM licensing fees... hence we pass those savings onto YOU.

So to clarify... Total Car Diagnostics VAGCOM 2017 cable gives you identical capability of what original VAG-COM $600+ kit can do.

It also comes with original, genuine and license-activated RossTech VCDS 12.12.0 software. (Software is NOT cracked or modified in any way. It's original software.)

** CAUTION: This is NOT one of those cheap $19 VAG-COM KKL 409.1 (or) 12.12.1/2/3 (or) VCDS-Lite VAGCOM cables that you can find on eBay/Google/AliExpress — with limited functions and cracked software. **

To summarize: This VAG-COM 2017 cable and software is the exact same product in terms of functionality and features when compared side-by-side to original RossTech VAG-COM $600+ kit. You're about to own it at a fraction of the cost.

Procitao sam vec i LOL! :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Procitao sam vec i LOL! :)

Odustajem od daljnje rasprave jer još ništa nisi pametno reka...

Ja san predložija dijagnostiku, pa kome paše nek kupi, kome ne neka ne kupuje...

Edited by flyer

Ok isprike, nisam mislio nista lose ali po opisu je jasno da je losa kopija jer stavlja u naziv 2017 sto je cisti markentiski trik a onda x puta ponavlja verzija 12.12 koja je prastara, pa trkelja o nekakvim jeftinijim cipovima i nigdje ne pisa da radi update.

Dakle 2017 i 12.12 ne ide zajedno :)

Edited by projektilski

Gledaj, meni na golfu 6 radi izvrsno i jako san zadovoljan sa istom za razliku od prijašnjih kineskih jeftinjaka od 150 do 200kn.

Moze preporuka kabla sa kojim bi spajao ili to ide komplet software + kabal ? Uzeo bi osnovno nesto sa ebaya

I misljenje o elm327 ?

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Iz iskustva, nažalost .Kupio iz Kine i smeće se nakon nekog vrimena zaključalo.

P.s.jos jedna bitna stavka sta imaju osoblje koje u roku od 48h odg na upit ukoliko ima nekakvih problema u radu ( mene je zeza gubitak komunikacije), to kod kineza mos zaboravit.

Bez zamjerke,al po mome uzeo si isto u platio puno previse

Jer sve je to kinesko- not oem - samo je pitanje od koga i kakav

Ovaj moze na net al nejde update,te se sve moze kodirat sa njime

Gledaj, meni na golfu 6 radi izvrsno i jako san zadovoljan sa istom za razliku od prijašnjih kineskih jeftinjaka od 150 do 200kn.

Nisam ja rekao da ne radi, ali to je par godina stara verzija a cijena je strasno visoka i onda jos bezobrazno za 30 dolara vise nude 15.7 verziju koja je isto vec sada stara jer je trenutno aktualna verziija 16.8.4.

Za 500+ kn se dobije verzija s kojom se smije biti na netu i koja ima redoviti update. 12.12 realno vrijedi koliko i kosta proizvodnja kabela a to je kojih par dolara.

Jos jednom isprike, nisam ismijavao tebe nego te bezobrazne kineze koji bi svakojake gluposti uvaljivali. Ne znam kad si ti kupio taj kabel ali to ti je bila poprilicno losa kupnja.

I evo da vidis koliko je smijesno spominjati VCDS 2017 i 12.12 verziju (pricam o kinezima)

http://www.ross-tech.com/vcds/revisions.php

12.12 je verzija iz 2013. godine.

Edited by projektilski

Valjaju li ista ove iz kine sa aliexpressa? d9392b345ca5845b03dda622515d026a.jpg

mk5GT

Edited by markol5

S nekima pogodis tako da ti radi tocno ta verzija s kojom dobijes i moras paziti da program kompletno blokiras pristup netu i to je to. Radi, ali nije to to. Recimo moja prva verzia je bila 10.6.0 iz 2010te, a Passat mi je 2006g i sve module mi je prepoznavao, sve je radilo ALI za jedan modul nije imao opis pa sam morao sve rucno ukucavati. Kad sam stavio parkirne senzore i modul od skode, prepoznao ga je ali opet rucno kodiranje a nikako da nadjem kod koji kod radi. Dakle updateom dobije uvijek azuriranu verziju s kojom imas najvise sansi da ce ti postojati Long Coding Helper za module. Preporodio sam se kad sam uzeo kabel koji se moze update-at. Kad sam prvi put pristupio parkirnom modulu s novom verzijom bio sam sretan ko malo dijete :)

Recimo kad nemas verziju koja poznaje modul onda dobijes ovo:

Address 10: Park/Steer Assist (J446) Labels: None
Part No SW: 1Z0 919 475 G HW: 7N0 919 475
Component: PARKHILFE 8K H06 0011
Revision: --H06--- Serial number: 28231433303519
Coding: 100003
Shop #: WSC 12345 123 12345
ASAM Dataset: EV_EPHVA18SKxxx0000 002001
ROD: N/A
VCID: 458B4FCDC4BAC71
No ASAM data for: "EV_EPHVA18SKxxx0000" (VW46)
No fault code found.
A kad imas onda ide ovo:
Address 15: Airbags Labels: 3C0-909-605.lbl
Part No SW: 3C0 909 605 F HW: 3C0 909 605 F
Component: 01 AIRBAG VW8 029 2421
Revision: 08029000 Serial number: 0039USFRL1CH
Coding: 0012337
Shop #: WSC 05311 000 00000
VCID: 2953E37D80E2031
No fault code found.

projektilski je upravu i ja imam kineza VCDS 12.12.0 i radi savrseno, samo ne smijes na Internet bez obzira koristio softver ili ne (imam Windows na laptopu samo za dijagnostiku i miran sam). Sve radi, ali nije to, to kada je u pitanju slozenije kodiranje, moras rucno, ali za amatersku upotrebu za malo para dobijes puno! Ako nista vrijedi da poesis datum na boardu, jer drugacije ne mozes :D

BTW, nesto kontam ko kod ima ili kupuje VW odmah mu i treba i VCDS jer ce mu kad-tad trebat :D

Po cemu si zakljucil to? Evo prodano preko 30kom sig i bozic ima iste

Niko se nije zalio

Moja vec 3 god i xy auti spajala

tako je, i moji su kinezi..takodjer prodano mnostvo tih kabela i ako se pazi da se ne radi update, kabeli ce raditi bez brige.

Sve sto sam trebao, sve sam sa njima odradio

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ja imam 12.12 sta god mi je trebalo do sad je radilo i to na 10-ak auta. Da postoji bolji i da je original bolji je sigurno, ali za ove novce sta sam platio sam i vise nego zadovoljan jer s obzirom da sam prije placao 100-200 kn za obrisati glupe greske sta je posla 10 min skupa sa paljenjem i gasenjem laptopa meni je ovo vise nego isplativo. Da mi sutra i krepa i da dva puta godisnje kupim novi meni se isplati. A ovaj skoro dve godine radi bez problema.

Projektilski

Koliko si platia tu svoju sta se može updejtat?

Edited by flyer

potpis na RI VW

imam taj isti, kupio ga kad i auto, za moje potrebe mi radi savrseno

cim sam ga dobio sam iskljucio upozorenje za pojas, a kad sam bebacha dobio, ugasio sam zračni za suvozača (moj polo nema onu bravicu da kljucem palis i gasis suvozacev pojas)

zelim reci, za te novce koje sam platio, i za ovo sto mi triba je super :)

Edited by stipe_zd

26 26