26 26
RI VW

VCDS - Sva pitanja i pomoc

Recommended Posts

Jasno ako su ti novci par dolara onda se isplati. Ali to nije 60$ za 3-4 godine staru verziju.

Sklad66 ima za ispod 600kn verziju koja se update-a i moze na net . Dakle ili original za 3500kn, sklad66 za 600kn (koja je najblize originalu sto moze) ili ove fiksne i zakljucane verzije za par dolara. Sve ostalo nema nikakvog smisla.

BTW, da li neko zna moze li se ukljuciti neki zvucni signal beep kada se aktivira ESP? Tj, kada auto proklizava i upali se ESP lampica da li uz to moze i zvucni signal?

Na netu sam nasao kako iskodirati da se stakla automatski dizu kada se zakljuca auto, bez dugog drzanja na tipku zakljucavanja na daljinskom. Medjutim, kada sam to nastimao, ne radi (u centralnoj elektronici na bajtu 6 ukljucio peti bit). Pa da li neko zna jel to podrzano na Passat 6?

Sta bi mogao kad mi dode dijagnostika iskodirati za peticu,te neke fora stvarcice ?

Imam elektricno sklapanje retrovizora,mogao bi da kod zakljucavanja sklapa ?

A GTR svjetla kao i podizanje prozora kad krene kisa posto imam senzor za kisu ?

GTR svijetla ne mozes kao ni sklapanje kod zakljucavanja.

Dizanje prozora kad kisa pocne, moze.

GTR svijetla ne mozes kao ni sklapanje kod zakljucavanja.

Dizanje prozora kad kisa pocne, moze.

A kako rjesavaju uopce GTR svjetla,drugi farovi ili ?

Cak ni to dizanje prozora ne radi bas kod svih...

Trebas kupit led farove, ali i onda imas samo vanjske ringove. Za unutarnje ima posla. Ledice, spajanja i cuda.

Ja na Tiguanu orginal imam ta vasa tzv. GTR svijetla ??

Cak ni to dizanje prozora ne radi bas kod svih...

Ako ima rain senzor, trebalo bi. Ali mozda ima veze onda comfort modulom. Trebalo bi vidit podrzava li tu opciju. Edited by vlaho 2901

Ma ja imam highline CECM noviji od 2010 i opet nece, ukljuceno je ali ne reagira kad kisa pocne padati. Dat cu si jednom vremena da detaljno isprobam ali za sada bez obzira na poziciju rucice za brisace ne radi. Ono sto znam da mi nesto magicno zatvori prozore usred ljetnog dana. Ostavim na parkingu sa otvorenim prozorima a dodjes poslije posla i zatvoreni i u autu 100 stupnjeva.

Meni je to radilo i na GTI-u ondanje na Tiguanu. Na golfu sam kodirao to a na Tigiju je već bilo ukljuceno.

Na kojoj poziciji ti je bio brisac ili je kod tebe nebitno bilo?

Pozdrav ... tek sam se ukljucio u forom jer sam kupio toutana 2003 g 1.9 74 kw i tek poslike kupnje sam vidio koliko ima popravaka.. čitajući na forumu vidio sam da vag com diagnostika puno pomaze pa sam mislio uzeti sebi.. mozete li me savjetovati sto bi bilo najpametnije ili najjeftinije rjesenje... pozz

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Na kojoj poziciji ti je bio brisac ili je kod tebe nebitno bilo?

Uvijek mi je na 0 kad nema kise ? I kad bi ostavio prozore otvorene, a pocne kisa, zatvore se sami. Nikad nisam isprobavao s drugim polozajima rucice brisaca.

Pozdrav ... tek sam se ukljucio u forom jer sam kupio toutana 2003 g 1.9 74 kw i tek poslike kupnje sam vidio koliko ima popravaka.. čitajući na forumu vidio sam da vag com diagnostika puno pomaze pa sam mislio uzeti sebi.. mozete li me savjetovati sto bi bilo najpametnije ili najjeftinije rjesenje... pozz

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Bila je rasprava bas o tome 2-3 stranice prije pa pogledaj. ;)

Edited by RI VW

Meni je na na onom polozaju za interval koji se pali kad pocne kisa, ali nije pomoglo...

Pozicija mislim da nema veze...senzor za kisu to odradi (siber takodjer)

Ivan wxr je to kodirao par puta...

Senzor za kisu imam jasno i on normalno funkcionira kad kisa pada i sve je to super ali zatvorit prozore ne zeli :)

S nekima pogodis tako da ti radi tocno ta verzija s kojom dobijes i moras paziti da program kompletno blokiras pristup netu i to je to. Radi, ali nije to to. Recimo moja prva verzia je bila 10.6.0 iz 2010te, a Passat mi je 2006g i sve module mi je prepoznavao, sve je radilo ALI za jedan modul nije imao opis pa sam morao sve rucno ukucavati. Kad sam stavio parkirne senzore i modul od skode, prepoznao ga je ali opet rucno kodiranje a nikako da nadjem kod koji kod radi. Dakle updateom dobije uvijek azuriranu verziju s kojom imas najvise sansi da ce ti postojati Long Coding Helper za module. Preporodio sam se kad sam uzeo kabel koji se moze update-at. Kad sam prvi put pristupio parkirnom modulu s novom verzijom bio sam sretan ko malo dijete :)

Recimo kad nemas verziju koja poznaje modul onda dobijes ovo:

Address 10: Park/Steer Assist (J446) Labels: None
Part No SW: 1Z0 919 475 G HW: 7N0 919 475
Component: PARKHILFE 8K H06 0011
Revision: --H06--- Serial number: 28231433303519
Coding: 100003
Shop #: WSC 12345 123 12345
ASAM Dataset: EV_EPHVA18SKxxx0000 002001
ROD: N/A
VCID: 458B4FCDC4BAC71
No ASAM data for: "EV_EPHVA18SKxxx0000" (VW46)
No fault code found.
A kad imas onda ide ovo:
Address 15: Airbags Labels: 3C0-909-605.lbl
Part No SW: 3C0 909 605 F HW: 3C0 909 605 F
Component: 01 AIRBAG VW8 029 2421
Revision: 08029000 Serial number: 0039USFRL1CH
Coding: 0012337
Shop #: WSC 05311 000 00000
VCID: 2953E37D80E2031
No fault code found.

Jel moš dat link di si nabavija taj kabel koji se može updejtat i koliko novaca?

Hvala!

Zna li ko koju verziju ( kinesku) da naručim a da radi na golfu 6tdi?. 12.12. Ili neku drugu?

Edit;

SAD gledam ove manje verzije uopće neppdržavaju golfa 6… međutim naša sam jednu verziju 16.8.0 koja podržava ali ne može na internet. I drugu malo skuplji 42$ koja može spajati se na internet i čitat kodove!!? To mi nije baš jasno.... Pa se dvoumim koju da naručim?

(:)

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk

Edited by glogi

Moja koja radi update i ima garanciju 1god placena 1000kn s tim da mi je lik instalirao i autodatu (zadnja verzija) odis vas i delphi je isto instaliran al fale jos kabeli... to bude pricekalo...

Dobije se u prigodnoj torbici ...

Ma meni za prvu pomoć da imam, tek toliko da mi isčita kod, i onda s tim kodom na netu pogledam o čemu se radi, biće dobra i ova od 24$.

ima tko u ZG (zapadni dio grada) da ima dijagnostiku i ima mi volje pomoći? Plaćam pivu, čevape za dijagnostiku i pojašnjenje grešaka ukoliko se jave.

Remen (valja) ima čudan zvuk dok je auto hladan, pojavilo se u zadnja dva dana pa bi htio to pogledati, a nemam ni vremena ni volje u ovlašteni.

Nije mi jasno, ovo u vezi može na internet ili nemože?!

Što to znači, da laptop uopće nespajat na internet! Ili može ALI program VCDS mora bit ugašen?

26 26