1 1
ivan.karlovac

Dsg passat pitanje

Recommended Posts

Vlasnik sam passata 2.0 tdi iz 2008 sa orginalnih 185k km na kojem su svi servisi redovito radeni u ovlastenim servisima tako i na mjenjacu na 60k i na 128k km te sada idem raditi servis. Imam jedno pitanje vezano uz mjenac sve radi super osim dvije stvari za koje ne znam da li su normalne ili ne uglavnom po dijagnostici mjenjac ne javlja nikakve greske, prva situacija je ako auto stoji na uzbrdici ili nizbrdici prilikom ubacivanja brzine iz P u D dosta tesko ide i ponekad se cuje neki udarac poslije ako ubacim u p pa u d ako ne pustam kocnicu sve radi savrseno, ako auto stoji na ravnome sve radi savrseno. Drugi slucaj isto na uzbrdici ili nizbrdici ako nemam ukljucen auto hold auto mi krece unazad ili unaprijed da li je to normalno? Ne znam nikoga sa automatskim mjenjacem pa ne znam da li je to normalna pojava, uglavnom u nazad godinu i pola sta imam auto auto i mjenajc savrseno rade osim ovoga navedenoga pa sada auto vozim na zamjenu ulja u ovlasteni servis jer ne zelim zeznuti sa nestrucnom zamjenom

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalno je sve ,opterecenje uzb ili nizbrdice

 

dsg nije automatik ,to je robotizirani manualac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je parkiran na uzbrdici ili nizbrdici aktiviraj rucnu kocnicu jer inace se "napinje" blokada pa je prvi put tesko prebacit iz P polozaja.

 

Kad stojis na uzbrdici ili nizbrdici upali Auto Hold ako ti je tesko drzat pedalu kocnice

Edited by Luka_DSG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocno tako, ja na golfu uvijek povucem rucnu jer inace isto ide teze iz P. Tako da je to normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam probao sa rucnom i ide kao podmazano hvala na savjetu, moze savjet gdje otici napraviti servis na mjenajcu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ulje i filter DSG sam zamijenio, ako hoces poslat cu ti broj decka koji meni zahtjevnije stvari radi, u Vrapču je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram napraviti slijedeci mjesec servis na mjenjacu. Isao bi u ovlasteni servis pod obavezno moze preporuka? Zg-ka-ri? U Ah u klc popravljamo sluzbene aute i ne planiram ici tamo jer je razina popravaka na smjesnoj razini. Ne bi htio dati dsg da se netko igra sa njime prvi servis je radio dojkic a drugi porsche u rijeci ali je to bilo kod bivseg vlasnika, pa sam sada u nedoumici gdje ovo obaviti

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš financije rado bih ti preporučio ovlašteni. Ako si knap traži nekog s iskustvom! Viđao sam u AH u Radničkoj da ekipa nije znala zamijeniti ulje pa im je pomogao Youtube :) Moja preporuka Auto Remetinec..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, imam problem sa passatom. B8, 2.0, 110kw tdi, prednja vuča, dsg, 118k na satu. Saltanje i u voznji sve cool. Ali ako u rikverc idem uzbrdo, ručnu ukljucim, stavim u R, pričekam 2-3 sekunde, dajem gas, treba mu stvarno dugo vremena i gasa da uopće krene prema nazad, iako se okretaji dižu. I kad krene sve 5, sve dok ne pustim gas, kad pustim gas nešto zvekne odozdo, iz getribe ili nekud. Znači idem uz brdo u rikverc, još sam na usponu, pustim gas i nešto zvekne. I to u 99% slučajeva kad idem uz brdo u nazad. 118 na satu, neki dan ulje u getribi mijenjano. Na 60 prvi put. Ima li netko ideje? Dobijem fraze svaki put kad znam da ću morat u rikverc uz brdo, koliko god mekano dodavao-puštao gas, zvekne pri puštanju. Jednom sam tako nježan bio da se auto ugasio 🤭

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam taj promjena i prije izmjene, mislio sam da će prestati nakon zamjene. Doduše isto je. Vdsom se radi adaptacija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sličnu situacija ali kad radi autohold prima puuuno brže. Passat B7 2011 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to previše za jedan dsg, jače uzbrdice u rikverc izbjegavati. 🤷🏻‍♂️ inace dobro šalta, ide, tako da. Fuck it. Možda treba koristiti autohold umjesto elektri. ručne.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/2/2020 at 11:44 AM, gavranovic said:

@Garrett_ samo nemoj crnog uzet https://imgur.com/2fgzKKw 🤣

Crni samo i dolaze u obzir : )
Btw, kad je vec @Brumen ovdje, a imamo iste passate...

Imas li "problem" da kad tek upalis vozilicu, a vani je prilicno hladno - oko 0C, da ti rikverc otpusta neravnomjerno kvacilo kad ides uz malo brdo?
Online sam nasao da je to jednostavno quirk ovog passata i tog dsg-a i da se kao updateom softa da rijesit. Ako sacekam malo da se ugrije, sve bude normalno.

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nemam te uvjete, jer upalim auto ako je hladnije tipa -3C da radi 3-5min dok odem po klince i utrpam stvari u auto i onda krenemo. Ali zna zezati saltanje na jako hladnom. Tipa ako ulje nije na 60 ili vise zna zaboravit da iz 2 brzine prebaci u 1. To se rješava zagrijavanjem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Brumen said:

A nemam te uvjete, jer upalim auto ako je hladnije tipa -3C da radi 3-5min dok odem po klince i utrpam stvari u auto i onda krenemo. Ali zna zezati saltanje na jako hladnom. Tipa ako ulje nije na 60 ili vise zna zaboravit da iz 2 brzine prebaci u 1. To se rješava zagrijavanjem. 

Eto slucajnosti, to se meni danas prvi put dogodilo. Al bio sam u manualu i htio prebacit u 3 ranije da ga rasteretim malo, i vrati mi u prvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Ovako auto je 2.0 tdi 150ps DSG 6 brzina mokri. 105000km. Ulje mjenjano na 60 000

 Problemi su sljedeći:

1. kad se vozi 53 kmh mjenjac prebacuje 5-4,  4-5.  znaci prebacuje u 5. na 53 i prebacuje dolje kad se malo usporava na 53. u 4.
Pocelo mi je i zezat na 3. u 4. mislim da je oko 43 -44 ista stvar na 44 prebacuje na višu i na 44 u nižu.

Najviše se dešava uzbrdica/ nizbrdica kad se vozi tom brzinom dolazi do promjene opterećenja i onda to počne radit.

 

Ali to ponekad i cuje se kako mjenac škljoca kad to radi iz brzine gore dolje.

Interesantno u S(sportu) toga nema jel u višu prebacuje tipa na 60, a u nižu na 54. Dok u D(drive) to radi na istoj brzini (53.kmh)

evo video:

 

Sad je li do softwarea?ili je do mehatronike, senzora brzine ili možda ulja? Ili je cijeli mjenjač gotov :D haha

Zna netko možda šta?

 

2. Vozi se 60 i koci  se tipa sa 5-4. na 2. brzinu svaku kad spušta jednu po jednu i kod svake diže okretaje gore kako downshifta. Dode u drugu spusti gas na 950 okretaja i okretaji miruju sve dok se ne stisne gas i tek onda digne okretaje na tipa 1300 1400 i dalje sve normalno.  ( ponekad malo onako zacukne kao cuje se tup). Poslije dalje normalno daje okretaje i prebacuje.

Probao sam druge dsg-ove ne rade to. Downshifta svaku brzinu normalno i u 2. i okretaji se dižu. Sad jel to normalno ili ne. Neam pojma.
 

Hvala :D

Edited by jumper0308

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, jumper0308 said:

Pozdrav. Ovako auto je 2.0 tdi 150ps DSG 6 brzina mokri. 105000km. Ulje mjenjano na 60 000

 Problemi su sljedeći:

1. kad se vozi 53 kmh mjenjac prebacuje 5-4,  4-5.  znaci prebacuje u 5. na 53 i prebacuje dolje kad se malo usporava na 53. u 4.
Pocelo mi je i zezat na 3. u 4. mislim da je oko 43 -44 ista stvar na 44 prebacuje na višu i na 44 u nižu.

Najviše se dešava uzbrdica/ nizbrdica kad se vozi tom brzinom dolazi do promjene opterećenja i onda to počne radit.

 

Ali to ponekad i cuje se kako mjenac škljoca kad to radi iz brzine gore dolje.

Interesantno u S(sportu) toga nema jel u višu prebacuje tipa na 60, a u nižu na 54. Dok u D(drive) to radi na istoj brzini (53.kmh)

evo video:

 

Sad je li do softwarea?ili je do mehatronike, senzora brzine ili možda ulja? Ili je cijeli mjenjač gotov :D haha

Zna netko možda šta?

 

2. Vozi se 60 i koci  se tipa sa 5-4. na 2. brzinu svaku kad spušta jednu po jednu i kod svake diže okretaje gore kako downshifta. Dode u drugu spusti gas na 950 okretaja i okretaji miruju sve dok se ne stisne gas i tek onda digne okretaje na tipa 1300 1400 i dalje sve normalno.  ( ponekad malo onako zacukne kao cuje se tup). Poslije dalje normalno daje okretaje i prebacuje.

Probao sam druge dsg-ove ne rade to. Downshifta svaku brzinu normalno i u 2. i okretaji se dižu. Sad jel to normalno ili ne. Neam pojma.
 

Hvala :D


Meni to po vidjenom samo djeluje da je software iz nekog razloga zbunjen i prebacuje nepotrebno. Jer sa snimke vidim da je pokusao prebacit u 5, al onda skuzi da je prenisko, pa vrati u 4. Al nije proklizao u ni jednom trenutku, a promjena je cista i brza.
Pojma nemam o cemu se zapravo radi, al "if I had to put my money on it" rekao bih da je jednostavno mozda neki mali bug u mapi za dsg, nista posebno. Ne bih pridodavao neku vaznost tomu.

A taj drugi opis mi djeluje normalno. Tada ti on zapravo izbaci iz brzine, iako pise da je u 2. Kao da na primjer jako ubrzavas u natrag i naglo pustis gas. Nece ti trznit cijeli auto s dsg-om, nego ce on  odspojit kvacilo, tebi ce pisat da je i dalje u R, a kad stisnes malo gasa, spoji opet sve i nastavis vozit. Ima slucajeva gdje se to suptilno radi. Ili cim se pocnes kretati, baca u 2. i onda cuva auto na "vagi". To radi bar ovaj moj stariji dsg.

Mozda je i povezano s onim "dsg freewheeling" - guglaj. Nemam to u svom, pa znam za to samo u teoriji.
Ovo je onako amatersko misljenje koje imam, kao i supak :)

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba adapciju napravit. potarile su se lamele i treba ih prilagodit na nove vrijednosti 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dario_7R said:

treba adapciju napravit. potarile su se lamele i treba ih prilagodit na nove vrijednosti 

Ne nuzno. Ja sam radio remap DSGa, i odmah nakon njega mi je trzao pri kretanju iz prve. Nakon 50 ak kilometara je prestao. Zakljucak - sâm se konstantno adaptira.

Remaper mi je potvrdio da je to standardna pojava kao sto sam i pretpostavio.

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites

dsg mapa samo pojaca clamping na lamele, nista drugo. adaptacija lamela nema veze sa DSG mapom 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1