0
IvkiIvki

Passat 1.9 tdi 81kw , 1997.g. - problem sa voznjom ispod 2000o/s

Recommended Posts

Pozdrav vwagenovci,



Imam problem sa svojim passatom,


Pri obrtajima manjim od 2000 i pri malo gasa auto mi trese nenormalno. Primjetio sam da se to pocelo dogadat kada sam mijenjao donje gumice na boshpumpi. Da li postoji mogucnost da je zamajac otisao ili je da je do elektronike na boshpumpi ?



Ako može malo pomoći, unaprijed hvala !


Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis na termostat ili?

Ako mi mozes molim te objasnit na koji mjerac mislis ?

Meni se to dogada kada vozim normalno i ono drzim ga oko 1900 obrtaja na laganom bas laganom gasu(stisnem ga bas ono malo) i onda mi pocne treskat i to dobro. Imam i jos jedan problem oko njega a to je sa mi ponekad uopce nece da vuce. Ono mislim kad ga ocu gonit dobro onda mi ide do 4000 obrtaja istom snagom nema onoga poteznog momenta iznad 2000 obrtaja. Mjenjao sam i protocnik zraka od turbine. Mjenjao procesor od glavnog racunala jer mi je i ono stvaralo probleme sa turbinom. I opet isto mi se dogada.

Vidio sam i u tvojoj temi da ti se temperatura ne dize na instrument tabli. Tako je i meni. Ali i sa drugim termostatom se nije htjela dizati. Ono moze biti milion stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je auto tresao pri opterecenju kad mi je bregasta rekla aj bok zajedno s hidropodizacima.


Nije mi radio jedan cilindar.Kad bi dao gas auto bi na 2000 okretaja vibrirao kao da ce motor ispast i ta vibracija je nestajala na 3000 okretaja,zivce sam pogubio navuko gastritis od muke namjenjao se i djelova i majstora i na kraju bregasta u banani i jedan hidropodizac propao skroz.promjenjeno sve i da kucnem od drvo mali vozi ko da suta ne postoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja osjecam vibraciju auta ali motora ne. motor mi ae cini kao da uredno radi ali auto cijelo poskace. meni prestaje to cin malo jace gas dodam u bilo kojoj brzini. dakle cini mi se sve da je do ove papucice. moguce da u tome rasponu stiska na papucici elwktronika boapumpe ne mjesa ispravno gorivo i zrak ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema termostat ništa s cukanjem samo auto vrlo slabo grije kad nedigne temperaturu, bar meni. A trzanje je bilo malo po malo pa sve jače da se nisam mogao voziti pogotovo po kisnom vremenu, zamijenio mjerac mase zraka(maf) i ko rukom odneseno. Kreni prvo od njega pa ćeš vidjeti. Nek ti neko posudi pa se probaj voziti, razlika mora odmah biti s tim da mora biti ispravan. Meni ti je pumpa cijela propisala pa sam ja mislio da je do nje i cijelu pumpu sredili ali se problem nastavio i onda dijagnostika u vožnji pa se maf javio da nevalja.

http://www.upslike.net/imgdb/mjerac-protoka-zraka-audi-a3-a4-slika-57487469-2b4cb7.jpg

http://www.upslike.net/imgdb/slika-ea59ea.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

oprosti

MAF je zapravno mjerac protoka zraka turbine?

ja sam to prijatelju promijenio ako mislis na to sto ja mislim. to je onaj vrag okrugli i u njemu kao zeljezna lata tanka. uzeo sam boshov za 1300 kn novi ima nekih godinu dana. i meni je boahpumpa bila propisala i napravio sam je. moguce je da je do toga. pokusat cu ga izvadit i propuvat. mozda da neku razliku ali cuo sam da od originalnog nema nista bolje. i da ovi zamjenaki znaju cak i novi da nevaljaju. bas iz tog razloga sam izvadio i iz auspuha katalizator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam ti ja mjenjao, bude iza kutije filtera zraka

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je. bojim se da mi to ne stvara problem jer sam kupio novoga.

neznam da li je moguce da mi na papucici gasa ima neka caka. da mozda pri odredenom pritisku daje pogresan signal boshpumpi i onda ona daje malo goriva. trebao bih mozda probati da tako ga drzim duze vrijeme mozda bi se i ugasio.

reci mi jednu stvar. da li je ispravno da mi auto ono trese kada ga npr pustim u drugoj bez gasa na minimalnim obrtajima i nakon 5 sec stane trest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo bas neznam ja sam ovakav imao kvar, jesi spajao auto na dijagnostiku, to je majka pogotovo u voznji i nesto se mora pokazati

ima dolje na papucici gasa isto potenciometar gasa mozda on zeza, ali spoji ga prvo na diagnostiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ces iskreno evo sad sam ga vozio ispod obrtaja dok je to treskalo. obrtaji padaju kao da ne dobiva gorivo kada tako treska!!!

spaja jesam na dijagnostiku i to jednu od najnovijih. izbaciva neku gresku kad je parkiran(pokusali je izbrisat ali se opet vraća),a nisam probao u voznji. morat cu isprobat

Share this post


Link to post
Share on other sites
0