1 1
Brane_st

Reparacija mjenjača

Recommended Posts

Pozdrav forume :care tražio sam, ali nisam našao ovu temu stoga otvaram topic..

Zanima me da li je moguće reparirati getribu, imam golfa 4-orku na 134tkm i zapinje mi i teško pogađa brzine, gledam uzeti drugu neku polovnu ali sve su sa više km od ove, i strah me da će mi se uskoro ponoviti ovaj problem, živim u Splitu, pa ako netko može preporučiti čovjeka koji reparira.. i malo offtopic, isto tako znate li otprilike cijenu generalke na motoru ?
Radi se o 1.4 16v 55kw 00' god.

:vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima Žac na forumu radi u ZG-u Franc getribe ili tako nesto. Sve u svemu tata-mata za getribe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je

Ti su nam rjesavali za firmu popravak nekih getriba na raznim autima

Tata-mata za getribe

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, poslat ću mu poruku na forumu, a što se tiče generalke na motoru znate li koga? :pusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, poslat ću mu poruku na forumu, a što se tiče generalke na motoru znate li koga? :pusa

Nece ti odgovorit dugo jer nije bas aktivan.. Nazovi ga na telefon kao i ja :D

A generalka... u dubrovniku je AUTOFREAK javi se njemu... bas je frik :D

A u ZGu kaze frik da ima puks ( jakovlje )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polugen s kvalitetnim djelovima svim novim ventilima i setom zupc vodena antifriz svjecice... odi je bilo cca 5000kn. Cijene dijelova dirigiraju finalnu cifru. Mogu ti napisat sta bi trebalo mjenjat...

;)

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napiši mi u inbox pls.. :) Nije problem, računam do 15k uložiti u mehaniku i estetiku, da bude kao nov ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je...za preporuku svakako

 

Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam ih danas, kaže mi čovjek otprilike okvirno za 2000kn mogu pristojno urediti getribu pod uvjetom da nije baš skroz skršena.. ali sam mu opisao problem i on vjeruje kako je sve u redu sa mojom getribom, nego da treba kvačilo mjenjati što mi je već u planu, do studenog ima da budem spreman na put bilo gdje sa ovim motorićem :vozi ako netko zna kakav otpad dijelova po BiH i okolici ili živi u Splitu i okolici i ima volje za kakvu pivu i druženje, neka se slobodno javi ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si pitao što ulazi u tih 2000 kn, odnosno koji dijelovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si pitao što ulazi u tih 2000 kn, odnosno koji dijelovi?

Eh nisam pitao, probaj ga nazvati i pitati za 1.4 16v 55kw 5 brzina šta to točno podrazumijeva.. :zid:zid

Share this post


Link to post
Share on other sites

triba pogledati luftove u polugama i kvacilo. mjenjac ako ne krci ne triba otvarati. osim ako neces mijenjati zakovice na diferencijalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakovice ne bih mijenjao ali možda pokoji sinhron ili ležaj ako je potrebno, plus zupčanik da smanjim zujanje jer pošto planiram promijeniti set kvačila onda bih i mjenjač dao na preventivni pregled jer poslije ugradnje nove spojke nitko ga više dolje neće skidati, barem ne ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakovice ne bih mijenjao ali možda pokoji sinhron ili ležaj ako je potrebno, plus zupčanik da smanjim zujanje jer pošto planiram promijeniti set kvačila onda bih i mjenjač dao na preventivni pregled jer poslije ugradnje nove spojke nitko ga više dolje neće skidati, barem ne ja.

skoro svaki dan skinem mjenjac, i malo koji se otvori. sve to sta si nabrojao se cuje dok je mjanjac na autu. na zalost vw nikad nije zna napraviti mjenjac niti ce ikad znati. na mjenjacu koji je ovome momku na autu mana su zakovice na diferencijalu i zupcanik rikverca. opet ponavljam, ako ne zuji i ne krci nema ga potribe otvoriti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve mi se onda čin 'mani se ćorava posla' i ostavim ga kako je jer radi bez problema a zujanja ima ali sve pristojno i zvuk ne dominira, nego lagano iza zvuka motora se čuje, ali kako kažeš tko ga nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na sdi-u je zapinjala getriba pogotovo kad se auto zagrije. Najgore mi je bilo kad stanem na semaforu da ubacim u prvu trebao mi je cekic. Uglavnom problem je bio u kvacilu, napukla je neka ploca pa kad se getriba zagrije ona se deformira i pravi problem. Novi set kvacila rijesio problem. Set 1400 kn.

Koliko mi je poznato SDI i 1.4 imaju istu getribu, samo omjeri brzina drugaciji.

A sto se tice zakovica to sam mijenjao prije problema sa kvacilom. Meni su puknule dvije zakovice ali srecom nisu skrsile nista u getribi. Samo je napuklo kuciste getribe i malo ostetilo zupcanik pete brzine. Kuciste zakrpano, zakovice nove orginal ugradjene i polovni zupcanik pete brzine + novo ulje za getribu.

cca 2000 kn

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze tko iz prve ruke napisat kakva su iskustva s ovima po pitanju urednosti, ono ne dam auto nikome da mi s prljavom mandurom sjeda u auto i masnim rukama sve zasere

 

Mjenjac mi ujutro na hladno malo grublje radi, pa bi htio vidjet o cemu se radi i eventualno rijesit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno ti grublje radi jer je ulje gušče s obzirom da su počele niže temperature, ja bi prvo na to pomislio, ali opet najbolje da to stručna ruka provjeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem i pocetkom godine, promjenio sam ulje u mjenjacu i razlika je bila neznatna. Preko ljeta saltanje ide ok, prva 2-3 ujutro su malo grublja, ostalo ok. Al sad kak zahladi, nisam bas sretan, tek nakon par km i 20ak min u autu ide kako bi trebalo, da ne osjetim saltanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje si ulje stavio? DSG ili?

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na g4 grebe u drugoj kada je hladno. Isto stavljena sintetika 75w-90..

Na dvici na prvoj getribi sam imao isto tu gradaciju ali mannol i mislim da je mineralka bila isto je grebao u drugoj. Promjenio sam getribu i stavio 80w spirax crna boca i nikad problema. Mijenja brutalno bez otezavanja. Budem ti pogledao ako ti sta znaci u auto dati koje ulje ide u tvoj mjenjac.

Znam da je Zac gocorio da je VW izdao rjesenje prije da se ipak ne stavlja sintetika nego mineralka vjerojatno radi isparavanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, thx.

 

Rene (Reneko) mi je to gledao i preporucio ali ako postoji neka uputa od vw-a, zasto ne.

 

Da, i kod mene je najveci problem druga, treca je ok, pa onda opet cetvrta grebe, peta i sesta su manje vise ok. S time da i prva isto se osjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudno kako te to već zeza, općenito, jer VW uopće nema servisni interval za izmjenu ulja u ručnom mjenjaču, Eventualno provjera količine.

Možda ga je prijašnji vlasnik nešto više ''silovao'' i eto ti problema...

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1