2 2
Rallye G60

1.8T problemi

Recommended Posts

Decki jedno pitanje

Auto mi opet nesto poceo bacat dima...slicna stvar kao kad su bile gumice ventila u pitanju

Znaci ako odstoji u leru dam gas, baci neki dim al nije plavi nego neki cudni svjetlo plavkasti ili sivi ne znam...uglavnom smrdi gorivo kad se to desi...

Dijagnostika ne pokazuje greske nikakve

Promjenio senzor temperature ista stvar i dalje...nove svjecice stavio i zamjenio mjesta diznama...dizne sve bacaju maglicu uredno

Sta moze jos biti

Ocitanja lambde su ispravna bar mislim kad gledam preko VCDS

Jedino knock ocitanja mi variraju

1-3 cilindar i 2-4 pokazuju razlicite vrjednosti...jel to normalno ili?

tmp_21937-dsc_0134_2-pnswy.jpg

Koji bi mogao biti uzrok tome

Auto radi normalno osim sto nekad u leru kao da podrhtava...ide normalno i sve to nema cukanja ni nista slicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije voda ne fali ni mm u posudi vec to pratim bas gorivo zasmrdi kad se to dogodi to samo malo zadimi i gotovo nema vise nista mozes gasirat koliko hoces nista dima ne bude vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije voda ne fali ni mm u posudi vec to pratim bas gorivo zasmrdi kad se to dogodi to samo malo zadimi i gotovo nema vise nista mozes gasirat koliko hoces nista dima ne bude vise

Vidi onda PCV, meni je na tfsi bio otisao i onda je Auto bilo nevozljivo, a cak je dimio na auspuh tako bijelo sivkasto.

 

Uglavnom nije od goreg i to vidit, ma da ne znam kako se pokvaren PCV odrazi kod 1.8T

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo promjenio pcv ventil na cjevi od iberlaufa i isti k...

Jos jedna stvar kad odvrnem cep od ulja izlazi zrak iz motora...a trebao bi biti vakuum da uvlaci zrak u motor...

Jel ima tko voljan jos da proba to na svom 1.8T....koliko sam citao tu mora biti vakuum da odzracuje tj izvlaci pare iz poklopca ventila a kod mene nema vakuuma...koji bi bio uzrok tome...po netu ima svasta...od toga da su lose karike, da je lanac u motoru istegnut ili labav pa da je mozda ventil ostao otvoren itd...jel imao tko koji od tih slucajeva...da ne otvaram sad opet motor ako nije potrebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takvi su motori tako je na svakom benzincu ili dizelu i kod mene je tako,ako baca ulje i zrak onda bih se zabrinuo,pa da su lose karike imao bih plavi dim kada bih ga upalio to ti je znak da trosi ulje,nista ne diraj to je tako napravljeno,nemoj ni u ludilu otvarati motor,da li ti trosi ulje jesili mjerio kompresiju kako ide kada ga cepis,da ti nije voda usla u auspuh kada peres auto pa kada upalis imas siv dim.Tako je i kod mene na dizelu i ja sam mislio da nije uredu nesto isao mjerio kompresiju,ma nista nije od toga takvi su motori napravljeni,jos kod mene zimi je palio na jednom grijacu na -10 - 15 i nikad problema,ne trosi kap ulja,prosle godine presao vise od 4000km i nije uzeo ni truna ulja uvjek isto na sipci ima sipan Castrol EDGE 10W40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da je na svakom hhahha

Onda svi ne valjaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem ti kolega polgedaj i na youtubu i pitaj ostale kolege pa ce ti reci ko god je izvnuo cep,izlazi ce vazduh iz motora evo video auto je preslo 40.000km

da ne ispadne da nisam upravu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam za 1.8T ne za novog tdi-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.8t neradi u podtlaku.. Tfsi motori da..

 

 

 

Sent from Nokia 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis ne radi u podtlaku?

Pokazuje -8 vakuum u leru?

Ili mislis na nesto drugo?

Kod frenda usisava na cep od ulja a moj puse van...i kod jednog drugog prijatelja puse van

A kad izvadim taj pcv i zacepim prstom donju cijev onda cep ne skace al i dalje nema bas vakuuma

Sad sam stavio drugi pcv koji se zatvori i ostane zatvoren kad se zacepi donja rupa...a ovaj stari nikad ne zatvara stalno pusta u oba smjera

I jos mi se dogadja to da mi pada tlak turba...kad ubrzavam onda pocne kazaljka od pritiska divljat...ode na 1 pa na 0,7-0,8 pa opet na jedan i tako par puta i tocno se cuje kako turbo mjenja zvuk i osjeti se da ubrzava pa zastane...jel se to jos kome dogadja?

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi rijesio sta?

 

Ako nije plavi dim, nego bas gorivo, ja bi pogledao maf. A onda lambdu

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se to desavalo na prijasnjem golfu poslje reparature turba neki semering ili sta je po malo pustao u turbu i ljeti pogotovo kad na mjestu radi nakupi se u auspuhu te kad podjem izbaci to

Edited by tutwagen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne znam sta je...i ja mislim da je turbo

Al evo neki dan stavio drugi separator uljnih para onaj na usisnoj cjevi i sad nema dima otad, nema vakuuma na cep od ulja ali ne skace vise cep ko prije...nemam pojma vise pogubio sam se lagano...bit ce red turbo skidat a odgadjam to stalno

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spremi prvo kakav veci pa onda skidaj svoj:-)

Edited by Rallye G60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis ne radi u podtlaku?

Pokazuje -8 vakuum u leru?

Ili mislis na nesto drugo?

Kod frenda usisava na cep od ulja a moj puse van...i kod jednog drugog prijatelja puse van

A kad izvadim taj pcv i zacepim prstom donju cijev onda cep ne skace al i dalje nema bas vakuuma

Sad sam stavio drugi pcv koji se zatvori i ostane zatvoren kad se zacepi donja rupa...a ovaj stari nikad ne zatvara stalno pusta u oba smjera

I jos mi se dogadja to da mi pada tlak turba...kad ubrzavam onda pocne kazaljka od pritiska divljat...ode na 1 pa na 0,7-0,8 pa opet na jedan i tako par puta i tocno se cuje kako turbo mjenja zvuk i osjeti se da ubrzava pa zastane...jel se to jos kome dogadja?

Na podtlak mislim da nije ispod poklopca i u karteru vakum kao na tfsi..

 

 

 

Sent from Nokia 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spremi prvo kakav veci pa onda skidaj svoj:-)

Znao on gdje ima jedan gt28r sa jako malo km

 

Sent from Nokia 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pričao mi je neki dan za taj turbo:)

Steta bi bila ne zasarafiti nesto drugo gore ako će vec skidati svoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zamjenit cu ga za 2.0tfsi ako nastavi zajebavat :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2