2 2
Rallye G60

1.8T problemi

Recommended Posts

Ne kroz njega, skinuo sam crijevo što ide od N75 prema aktuatoru i tu sam tlačio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

radi evapa ti je rezervar pod tlakom, na evap posudi je ventil koji zna zablokirati, trebao bi imati još kojeg ako budeš trebao

 

šta se tiče turba, kupi novu turbinu, nikakvo preslagivanje itd,

s novim turbom dobiješ i novi aktuator koji je već kalibriran za tvoj ecu i n75

di ima i za koliko kupit novu ko3s turbinu? Ne mislim na kineze

Share this post


Link to post
Share on other sites

di ima i za koliko kupit novu ko3s turbinu? Ne mislim na kineze

Ima firma turbos u zg,jucer kupio novu ķ03 proizvođac kkk cijena 3200kn

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

E pitanje ako ko ima rijesenje

Škoda octavia rs 1.8 t AUQ motor ima plin,hladan kad upali odmah se ugasi i tako par puta kao da nece dignuti čok,promijenio davac temperature,pumpu za sekundarni zrak, auto ima komplet miltek auspuh i forge usis i koliko sam vidio blokirani egr ventil,mijenjao sam turbinu jer je pukla,ima ko kakvih ideja

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja javim,neki dan napokon uhvatio vremena i otisao do prijatelja sto reparira turbine da ispitamo aktuator i kaze da je ispravan.

Posto mi je jos ostao samo map senzor da ga nisam promjenio uzeo sam i njega nova i izgleda da je to rjesenje vecine problema.Porastao je pritisak turba i mislim da je to otprilike to sto moze dati posto je 1.4 bara puhao na malom IC-u i vjetovatno ovaj gubitak sada radi toga sto sam stavio veliki IC.

Ali nije jos sve rjeseno i ako ima neka dobra dusa da ima 1.8t 180ks mapiran da izmjeri koliki mu je protok na maf senzoru.

Izmjenom map senzora auto je osjetno zivnulo i puno bolje ide ali jos ocitavanje na mafu nisu najbolja.Porasla je vrijednost sa prijasnjih 146 na 158 sto po onoj formuli ispada da sad ima 197ks.Ja sada ne mogu garantirati kolika je ocitavanja imao kada sam ja kupio auto ali po ovome sto prijašnji vlasnik zna o mapi auto bi moralo imati negdje oko 220-230ks.Sto znaci vrijedosti na maf senzoru mi moraju biti jos vece.

I pitanje dali moze problem biti sto je zamjenski bosch maf?

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Edited by Rallye G60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ima ocitanje na mafu 156 a po mapi bi trebao biti izmedju 190-200ks ako ti to sta znaci...bas sam neki dan to gledao

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala ti puno,znaci mi puno.Znaci sad je i moj skoro na 200ks po ocitavanju mafa ali po snazi koju ima trebao bi imati oko 180ocitavanje na mafu

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto mjeren oko 220ks, maf mi je bio oko 175-180

Ocitanje zna malo skakat ovisno o nadmorskoj visini

 

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rallye G60, pa koliko ti sad turbo nabija bara?

 

Meni je na čipiranom AGU 152 g/s najviše što sam vidio i to je ok za njega.

Nisam dugo gledao mjerenja mafa, ali što se pritiska tiče moj je izgubio nekih 0,1 bara u odnosu na prije i već neko vrijeme pokušavam odgonetnuti u čemu je problem.

 

Promijenio sam onu prvu plastičnu cijev od PCV sistema, PCV ventil, plastičnu cijev od brake boostera, brtvu usisne grane, čak i brtvu između turba i ispušne grane ( iako je imala samo mali zarez ), auto se čini malo življi na gasu, ali boost je manje više isti, u drugoj 0,9, treća 1 bar. A nekad je to bilo 1- 1,1

 

Sumnjam na brtvu ispušne grane.

 

Sve vakuumske cjevčice mijenjam svako toliko, neke dotegnem, crijeva između turba i IC-a isto čitava i dotegnuta.

Edited by dean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj auto dok je bio kod mene je mjerio koliko me sjecanje sluzi oko 178 zraka koji prolazi kroz njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logic i ja sam racunao otprilike da bi kod mene trebalo tako nesto biti a evo i Tuta je potvrdio.

 

Dean sada imam oko 17-18psi posto je u mene US satic,a to je negdje 1,2-1.3 bara.Prije sam na malom IC-u imao 1.9-2.0 kada ga opteretim sa manjih obrtaja.Ali racunam da je malo izgubio na velikom IC.Kod mene su sva crijeva izmjenjana od ic su sva nova sve nove selne,iza prva cijev od turba prema ic-u je bila na brzu spojnicu i to sam izbacio jer je mastilo tu i pustalo pristisak i stavio cijev na selnu.

Ali i dalje mi ostaje gdje sam izgubio ovih 178 sto Tuta kaze.

Jos mi ostaje nada da je do ovoga zamjenskog maf senzora

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Edited by Rallye G60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije ti to zamjenskog maf senzora, jedino ako je u banani, imam i ja zamjenski Bosch... probaj ga očistit.

 

Da ti ne pušta negdje prije mafa, turbo inlet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha josipe ne zajebaji nego pomagaj.

Dean mislim da ga nemam razloga cisiti,nov stavljen prije malo vise od mj dana.A u turbo inlet sam isto nabijao protisak i je pusta nigdje.

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Edited by Rallye G60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mjerio na orig. 180 KS i masa zraka je bila 145 g/m ,

Mapirani BAM/APX K04 orig turbo sa većim IC.om što sam ja radio je 226 g/m

 

Marko ti znaš auta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam znam Ivane,i ja sam do neki dan imao kao orginal 180ks al sad kad sam map promjenio poraslo je na 158g/m ali jos nije to to pa ne odustajem dok to ne rjesim

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ne bi trebao biti i manji pritisak ako ne usisa dovoljno zraka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim se stavi veliki ic tlak padne.. Topal zrak se siri pa otud i veci tlak malo

 

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li zbog lošeg ECT senzora bit manji boost? Ja sam ga promijenio prije par god, ali sad mi je radna temp po climatronicu 80-82 u vožnji, ventilator pali na 89, pretpostavljam da je ovo smeće od Topran senzora crklo, ali ne izbacuje grešku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj senzor sam mjenjao dva puta i uvijek orginalni uzimao i nikad mi nije pokazivao gresku na diagnostici,prvi put sam promjenio jer mi je tem. varirala a drugi put nakon nekog vremena cisto da znam da je ispravan kupio novi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravnost tog senzora se moze provjeriti ohmmetrom, za razlicite temperature ima razlicite otpore...nece ga dijagnostika pokazat kao neispravnog...imao sam problem s njim dogadjalo mi se da auto nece paliti pa 10 puta upali pa opet nece itd uglavnom je pokazivao dobru temp na satu i na dijagnostici a ipak je bio neispravan kad sam izmjerio otpore

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam mislio svakako uzeti taj senzor i pomjeniti ga,nije orginalni skup pa me nista ne kosta promjeniti ga.

A sta kazete za egr i n249 ventil, čitam po stranim forumima mogu dosta problema praviti.Dosta ekipe ih skida dok drugi dio kaze nije ih dobro skidati.

A meni je i grešku n249 ventila jednom izbacivalo

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravnost tog senzora se moze provjeriti ohmmetrom, za razlicite temperature ima razlicite otpore...nece ga dijagnostika pokazat kao neispravnog...imao sam problem s njim dogadjalo mi se da auto nece paliti pa 10 puta upali pa opet nece itd uglavnom je pokazivao dobru temp na satu i na dijagnostici a ipak je bio neispravan kad sam izmjerio otpore

Vidiš meni je jednom izbacio grešku pa sam ga promijenio.

Sad nedavno sam gledao temp na vag comu i bila je veća nego na climatronicu, sad je li to do senzora ili nije, probat ću ga promijenit pa ćemo vidjet.

Edited by dean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ponovo oglasim posto nisam odustao od rjesavanja problema pa da podijelim sa vama sta sam napravio do sada.

Znaci neki dan zatvoren EGR ventil i skinuta pumpa sekundarnog zraka(vec sam mislim bio spominjao kako ponekad auto malo nemirno radi kada se ona aktivira),usput kada sam skidao racvu od vode da skinem EGR bacim pogled na zeleni davac i vidim da je zamjenski na autu i odmah gas u ovlasteni i uzmem orginalni i nesto sto odavno zelim da uzmem silikonski inlet pipe sa maf senzora na turbinu.Originalni je bio dobar i nisam nigdje na njemu vidio znakove da je pustao osim mozda malo na onome vakumu prije same turbine sto se vraca gore na motor.

I na kraju test od sinoc,tlak jos malo porastao1.2-1.3 bara i mislim da je to to posto sam imao 3.i4.brzinom prije 1.4 a sa velikim IC sam morao malo izgubiti. I na kraju ono sto me najvise muci,kolicina usisnog zraka sa onih 158 koje sam pisao porasla na 166-167g/.Auto ide osjetno brze i sta je sada uzrok ovoga bilo EGR,pumpa selundarnog zraka ili zeleni davac to ne mogu znat al razlike ima sigurno.

Ovih dana jos gonjam cold air intake da uzmem i nadam se u narednih 10tak dana cim vremena uhvatim gas za Sarajevo na valjke i ponovo mapiranje da vidimo sta ce se sada dati napraviti.

I da posto sam vec potrosio brdo love na senzore mjerace i ostala sranja ostao mi jos N249 stari i njega cu gledati novog staviti prije mapiranja.

 

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2