2 2
Rallye G60

1.8T problemi

Recommended Posts

Pa čekaj, stavio si silikonski TIP, s tim sigurno prolazi više zraka kao prvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da stavio sam silikonski al ne znam bas da je ovoliko pomogao on.Mislim sve je moguce,al sta ce tek onda biti ako uspijem uzeti i ovaj CAI.

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam s gljivom vidio nekih 5-6g/s više nego s kutijom i panelom.

Koji turbo inlet si uzeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nedavno probao samo sa gljivom i nikakve razlike nije bilo u usporedbi sa orginalnom kutijom i filterom.

A uzeo sam neki najjeftiniji sa ebaya,nadjem link pa okacim.

http://m.ebay.de/itm/361337526089

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Edited by Rallye G60

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je puštao na onom usisnom djeli kamo ide vakum, onda ti MAF nije imao realno mjerenje i od tuda je manje očitanje, a automatski je ecu radio korekciju MAP-MAF, jer mu volumen nije bio ispravno mjeren..

 

senzor temp vode zamjenski u mnogim slučajevima pokazuje nešto različitu temperaturu od stvarne, što također ecu uzima u obzir

 

 

silikonski inlet je puno bolje protočniji nego originalni, pogotovo jer je aluminijski dio koji se šarafi na turbo restriktor

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli bilo je malo pustanja na onome vakumu na samom kopcanju na turbinu.

Znaci ipak je ovaj inlet vekiki plus.

Auto je sada potpuno druga prica,puno je zivlji ali i dalje mislim da mi fali nekih 10% od onoga sto sam imao sad jel moze veliki IC i n75 imati veze posto nije orginalni i jel bilo potrebno mapiranje da bi auto savrseno radilo sa njima.

Ovih dana uzimam i nov n249 i time sam izmjenjao sve vaznije senzore po motoru i onda cemo vidjeti sta kazu valjci.

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš na onu dugačku vakuum cijev što ide na nepovratni ventil skroz lijevo? Pa di je puštala, je bila puknuta?

I daj mi reci kakva ti se čini kvaliteta tog ebay tipa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deane ovdje je pustalo malo

IMG_20161027_135743_zpspm3qigyg.jpg

 

A sto se ovoga silikonskog tice ja sam zadovoljan,koliko para toliko muzike.Meni je bitno da je prosivena sa 4 reda konaca i izgleda dosta cvrsta.

Trebalo je skratiti na spoju sa turbinom jedno 1.5-2cm da se provuce pored cijevi od vode da nije nategnuta.I na par mjesta gdje prolazi blizu necega sam stavio tvrde gume da se nebi prozuljala.

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav bi CAI uzimao?

Vidim da zelis izvuc max...jesi gledao BMC mozda da uzmes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A evo bio sam nasao polovan k&n i maloprije ga zvao da se dogovorim sa njim al ga prodao.Tako da sam sada u nedoumici,sta preporucas ti i koliko love je u pitanju.Ja sam do sada samo k&n gledao.A evo potrudit cu se izvuci max iz njega,vidjet cemo sta ce reci Simanić kada dodjem na valjke

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam baš provjerio na svom tu vakuum cijev što je tebi puštala, skinuo je i nabio 1 bar s pumpom i drži.

 

Što se usisa tiče, short ram - alu cijev 10ak cm i gljiva K&N.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam sta bi rekao...ali gledao sam BMC i neke testove i kao s njima auti izbacuju i po 12ks vise na valjcima(ne svi isto ima koji su pokazali i manje ali u odnosu na druge takve filtere svi su pokazali najvise sa BMC)

Cak sam i kupio jedan BMC ali je bio premali jbg nisam pazio na promjer bio je za 1.6 motore...

Fora mi je sto su oni u karbonskom kucistu...lako se montiraju i samim time zu zasticeni od usisa toplog zraka( na usisnu stranu mozes dovest cijev koja ce usisavat hladni zrak odakle zelis...i fora je sto nema zvuka onog usisavanja kao sa gljivom npr kad se cuje ono srkanje pod punim gasom

Jedino cijena je velika...200e pa na dalje su novi

Ja sam polovni bio platio 500kn ali bez ikakvih cjevi i to je jedini na koji sam bio naletio da je s takvom cjenom...isto mi je puno dat 200-300e za to da uzmem novi jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A evo vidjet ću jos malo se strpit mozda opet naleti polovno stogod.Zao mi ovoga k&n sto sam propustio.Za prvu imam sad k&n gljivu pa cu na mapiranje sa njom a kasnije cemo vidjeti.

Said evo i ja sam bas gledao malo BMC po ebayu i bogme su dobro skupi.

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

i fora je sto nema zvuka onog usisavanja kao sa gljivom npr kad se cuje ono srkanje pod punim gasom

 

U tome i je čar turbaka, ako ne čuješ usisavanje i puhanje zraka, ništa nisi čuo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A evo vidjet ću jos malo se strpit mozda opet naleti polovno stogod.Zao mi ovoga k&n sto sam propustio.Za prvu imam sad k&n gljivu pa cu na mapiranje sa njom a kasnije cemo vidjeti.

Said evo i ja sam bas gledao malo BMC po ebayu i bogme su dobro skupi.

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Da skupi su i ti bi trebao uzet onaj 85-150 dimenzija ili trazit bas neki kit za 1.8T

Ima polovni jedan na njuskalu za 999 kuna sto je isto dosta za polovni po meni

 

Dean je haha ima to svoje cari al opet ako i kad budem mogao uzet cu BMC taj veliki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde molim te ako uspijes link od toga sa njuskala da mi okacis ovdje.

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@said

 

Mislim da bi više koristi imao od silikonskog turbo inleta nego od toga BMC- a, a vidim da si gljivu imao iza akumulatora, što je samo po sebi kao neki CAI, ako te brinu temperature.

Edited by dean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde molim te ako uspijes link od toga sa njuskala da mi okacis ovdje.

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Evo link

http://www.njuskalo.hr/tuning-snage/bmc-cda-cda85-150-oglas-19134439

 

Dean ne mogu trenutno ici na taj silikon jer je malo guzva tamo oko tog usisnog crijeva hahah

Ma ne brinu me temp toliko koliko sa bmc bolje izgleda to sve ukupno pod haubom plus sto je u kucistu pa ni voda ne moze do njega tako lako...uvjek me strah te jebene vodurine ?

Gljiva je i dalje iza akumulatora bolje mi je tamo nego da bude s ove strane do motora

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa evo mene opet.Ovaj put nisu problemi nego mi treba savjet sta da radim.

Znaci dosao sam do neke love i da se to nebi dugo zadrzavalo kod mene odmah sam počeo traziti drugi turbo.

E ovako sada,mene zanima koja je razlika izmedju ovoga moga K03s turba i K04-001 koja je oblikom identicna K03s.Sad nije stvar u lovi nego samo u vremenu.

Meni auto treba mal te ne svaki dan i od K04 standardne me odvraca jedino sto ce se to oduljiti na par dana dok ja nju stavim pa prepravim nova crijeva sto treba pa izrada downpipea.

Koliko sam ja skontao ova K04-001 ide na moju granu na saraf a malo gledam po stranim forumima ozbiljnu snagu izvlace sa njim,cca 250ks.Malo po youtubeu gledam videa puno bolje drzi pritisak od K03s,nije do kraja konstantno kao standard K04 ali mislim da bi ja sa njom bio sasvim zadovoljan.

Sad me zanimaju vasa misljenja..Vidim da stavljau samo 380 dizne i nju a ja to zavrsim za jednu vecer i samo nova mapa i gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo...to bi se meni najviše isplatilo s K03 preći na tu K04-001, pitanje je kolika bi kod tebe bila prava razlika

Share this post


Link to post
Share on other sites

A citajuci po forumima ima ih sto su sa tim turbinama izvlacili i preko 260ks..

Iskreno ja cu biti zadovoljan sa jos 10-15% vise snage a to ce sigurno imati sa obzirom da je turbo nov a u svakom slucaju i veci od ovoga.

Jbg ja sa svojim turbom imam full boost veoma kratko dok gledam ove k04-001 drze dosta dugo full boost.

A turbo je samo zasarafiti na nasu granu i gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja danas ili sutra saljem poruku čovjeku koji mi je rekao da moze nabaviti svaku moguću turbinu pa cim mi javi ja proslijedim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi nasao igdje da pase 100% na nasu granu i DP da ne uzimas bezveze jer i mene bas interesira to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po svim forumima pisu da pase na saraf na nasu granu a po oglasima na ebayu svi navode da odgovara za sve 1.8t 150/180ks.

A evo jos cekam hoce li se tko oglasiti ako je imao iskustva sa ovim turbom a sutra zovem ovoga covjeka da provjerim za cijenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2