2 2
Rallye G60

1.8T problemi

Recommended Posts

ovo ti je jedina opcija da mozes stavit turbo kao plug and play opcija za 1.8t:

 

https://www.facebook.com/beach.buggy.10/

 

Imaju ti turbine k250, k280 i k300. brojevi ti kazu koliko ks. Takodjer imaju ojacanim aktuatorom kao dodatna opcija, ja bi definitivno uzeo sa. Koliko sam skuzio po raznim forumima, uzimaju kucista nova i onda slazu hibride. Znaci, izvanka je k03/k03s a unutra je k04, odnosno pojacan po snazi. Mozete ih pitat preko face-a sve. Inace, rade sa R-techom, a oni su kako cujem jedni od jacih u UK.

 

Cijene su paprene za nase uvjete, ali kad stavis na papir koliko bi dosao upgrade na k04, ovo i nije tako papreno.

 

k300 £775+ vat

k280 £675+ vat
k250 £575+ vat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju nebi se slozio sa ovim,ovo je standardna k04 turbina za koju moram sve mjenjati a bas to pokusavam izbjeći sa ovom k04-001.

 

Evo vise informacija

 

http://www.ctsturbo.com/2012/11/borg-warner-k04-001s-for-your-1-8t-are-in-stock-cts/

 

https://www.ecstuning.com/b-assembled-by-ecs-parts/k04-turbocharger-001-with-ecs-installation-kit/06a198704bko4/

Edited by Rallye G60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa izgleda identicno.sto se tice sarafa i svega ostalog...

A za ove hybride sam vec cuo i prije...samo ne znam koliko je to pouzdano i trajno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam frenda sto je na k04 radio hibrid,ogromno povecavanje egt i cijela grana mu je popucala kao i ispusni dio turba.Vec odavno on voza na hibridu tako da mislim da nebi trebalo biti nekih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto kuciste ostaje isto ( na hybrid mislim)krilca se stavljaju veca, komorimiranje zraka unutar turba je osjetno vise a samim time i osjetno veca temp. Tako da nije cudo da puca ispusna grana i ispusni dio turvine..

Share this post


Link to post
Share on other sites

"znaci ti si taj sto mi puca kraj kuće svaku večer" hahaha

 

Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam zagledao kod sebe i nije mi nigdje jos puknuto kuciste bar izvana koliko vidim...a koliko sam cuo to je boljka na k03 i k03s...a npr 1-2-3 pun gas i vec se crveni sve od temperature

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam zagledao kod sebe i nije mi nigdje jos puknuto kuciste bar izvana koliko vidim...a koliko sam cuo to je boljka na k03 i k03s...a npr 1-2-3 pun gas i vec se crveni sve od temperature

Te mikro pukotine je jako tesko vidjet golim okom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ko ce probit led s tim k04-001 da znamo sigurno jel to igra ili ne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam spreman :)

Ovaj moj mi ne javlja za turbo jos nista,sada sam u potrazi na druge strane.Na njuskalu ni jedna na piku ima jedna ali je takav kreten ovaj sto prodaje da je nebi dzaba pd njega sada.

Ako tko ima kakav info gdje jos mogu traziti govorite.

Sinoc sam dobio informaciju pd momka sto mapira da ide do 260ks ali da je tu bas u max oprerecenju,ja kazem odvadi malo od toga neka je sigurno i meni dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju nebi se slozio sa ovim,ovo je standardna k04 turbina za koju moram sve mjenjati a bas to pokusavam izbjeći sa ovom k04-001.

 

Evo vise informacija

 

http://www.ctsturbo.com/2012/11/borg-warner-k04-001s-for-your-1-8t-are-in-stock-cts/

 

https://www.ecstuning.com/b-assembled-by-ecs-parts/k04-turbocharger-001-with-ecs-installation-kit/06a198704bko4/

 

 

 

 

Nije ti ovo k04, nego hybrid. Potrazi malo po netu, pogledaj iskustva.

 

Ovi ti rade direkt sa njima:

 

http://r-techperformance.co.uk/vag/1-8t-20v-tuning-info-golf-audi-seat-skoda/1-8t-stage-2-tuning-guide/

 

doli na dnu ti kaze ovo:

Option 2 – would be have your turbo built with bigger wheels made in to a hybrid turbo charger this is where 1.8T tuning become serious fun and big power for little money. If you have an engine which is running the ko3 or k03s turbo we can provide you with direct bolt on turbo units, we can offer the BBT K280 turbo which will tune to 280bhp or the BBT K300 which will easy make 300hp.

 

Dakle, to ti je to.

 

A dalje, sta se tice k04-001, ovi u UK koji su ih probali kazu da ako vec imas k03s, da ti je to bacanje vremena i novaca, jer su dobitci minimalni napsram k03s, mozda 5-10ks. OK, ako ti je sheban turbo, pa razmisljas o zamjeni, ludilo.

Pa ja sam zagledao kod sebe i nije mi nigdje jos puknuto kuciste bar izvana koliko vidim...a koliko sam cuo to je boljka na k03 i k03s...a npr 1-2-3 pun gas i vec se crveni sve od temperature

 

 

puknuto je svako, ne postoji k03 ili k03s da nije ispucana. Pitanje je samo koliko. Problem je unutra, jer pukne do wastegate-a pa ti onda ne moze punit kako treba. Ali ok, ima sada ne ebayu kupit druga ispusna, pa se da nakon reparacije slozit, ali ko zeli samo vratit na stock turbo :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nećes vjerovati ali neki dan sam osobno drzao u ruci k03s koja nema niti jedne vidljive crtice na ispusnom kucistu,drago mi je da je zavrsila kod moga dobroga prijatelja jer ce sigurno izdrzati dok je auto kod njega.

A sto se tice k04-001 procitao sam mal te ne sve teme i netko hvali netko kaze nema nekoga velikoga pomaka ali opet velika vecina kaze da je razlika itekako primjetna.

A ja opet kazem meni je samo da to sto prije bude namontirano jer je meni auto stalno u pogonu a sa obzirom na ovo kako mi sada auto ide neka dobijem jos samo malo snage bogme zadavat cu muke sigurno ovima sa k04 do 270ks u autu tezine kao sto je moje.

A evo imam i potvrdu od momka koji ce mi mapirati da idem sa njom na 250ks,neka to bude stvarnih 240ks nitko sretniji od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ajde, naruci, probaj, obaveno logiraj prije/poslije pa stavi u neku temu. Bas me zanima iz prve ruke.

 

BTW, di je mislis narucit? ove linkove sta si stavio su US koliko vidim, na toj racunaj postarinu i uvoz..

Share this post


Link to post
Share on other sites

k04-001 je odlican upgrejd ,imao je frend na 4rci 150 ks ,izvuceno je 242 ks nakraju kolko znam

 

trebam maf od 225 i injektori da to igra kako spada ,turbo je plug and play prakticki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos nista rjesio gdje cu uzeti,jos sam u potrazi.Imam jednoga poznanika sto se bavi repariranjem turbina i do sada sta smo god pitali moze nabaviti ali negdje mi je sa ovom zapeo,ima vec 3 dana da sam mu poslao upit za ovu i jos mi nista ne vraca.

Dario ja bi sa tim bio prezadovoljan,dizne od 225ks ce biti naručene kroz koji dan a maf vec imam.Njega sada montiram sa redukcijom na k03s kada budem stavljao onaj cold air intake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

k04-001 je odlican upgrejd ,imao je frend na 4rci 150 ks ,izvuceno je 242 ks nakraju kolko znam

 

trebam maf od 225 i injektori da to igra kako spada ,turbo je plug and play prakticki

 

Pa to bas pokusavam reci, nije da je los upgrade, ali ibiza je sa k03s ibacila koliko, 225? ovaj 242. znaci cca 17-20ks a dat ce bar 700€. Mislim da je malo neisplativa investicija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko je k03s opterecen na 225ks? Pa to mu je puna kapa?? Valjda se sigurnije vozit sa k04 na 240ks? Ili je isti k?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i jedan i drugi su na max u tom slucaju... Dakle isti k...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dobro ako kazu da ovaj k04 ide na 260ks onda mislim da nece biti bas na max kad bi ga podigao na nekih 240tak ks.

A vidjeti cemo za cijenu jos jer ne mislim ni ja dati tolike pare onda radije ici na nesto drugo.Ako je nadjem do 400eura to sam spreman iskesirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ti je odgovor od proizvođača KKK turbina o nekim specifikacijama, brojke su malo manje nego što se inače piše...

http://www.audi-sport.net/xf/threads/the-facts-about-the-k03-turbo.5970/

 

 

"With the K04 that's also commonly used (5304 950 0001) the power output
should not be more than 220 hp. That means, changing a K03-052/053/058
against a K04 does not make a lot of sense."

Edited by dean

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dobro ako kazu da ovaj k04 ide na 260ks onda mislim da nece biti bas na max kad bi ga podigao na nekih 240tak ks.

A vidjeti cemo za cijenu jos jer ne mislim ni ja dati tolike pare onda radije ici na nesto drugo.Ako je nadjem do 400eura to sam spreman iskesirati.

 

 

evo pogledaj ovu, mislim da bi mogao biti dobar hybrid:

 

http://www.turbo-parts.de/Turbocharger/upgrade-Turbolader-K04-001-53049500001-fuer-Audi-A3-1-8T-Golf-4-1-8T-bis-300PS-Verdichterrad-60%3E46-5mm::3004.html

 

Imas i obicni k04-001

 

http://www.turbo-parts.de/Turbocharger/upgrade-Turbolader-K04-001-53049500001-fuer-Audi-A3-1-8T-Golf-4-1-8T-bis-240PS::2584.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2