2 2
Maverick25

Golf 7 - DSG gearbox error

Recommended Posts

Vlaho mislim da si pobrkao nešto, ti imaš DQ500 u svome (7 brzinski mokri do 500nm), on ima DQ200 (7 brzinski "suhi" koji podnosi do 250nm)

a DQ250 je 6 brzinski "mokri" do 350nm mislim.

U DQ200 nije previđena izmjena ulja jer lamele ne plivaju u ulju kao u DQ250 DQ500, iako se može promijeniti bez problema. Kao

što u običnom ručnom mjenjaču nije predviđena izmjena ulja u getribi. Znači postoji ulje u mehatroniku i ulje u getribi koja su dva različita ulja, ne znam sada kataloške brojeve..

 

I još jedna stvar, vidio sam neki dan groblje DSGova kod jednog tipa što ih popravlja. Kaže da ovi DSG7 suhi pucaju mehatronici zbog nekakvih

prevelikih tlakova. Nije baš išao u detalje..

Edited by Y0le

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pobrkao, napisao sam u par postova prije da znam da se na mom mijenja, a kako je kod novijih, nisam siguran. Mozda on ima taj "suhi", nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yole je jesi ti siguran da taj 200 trpi samo 250nm??

1.6 tdi ima 250nm, ne vjerujem da bi stavili mjenjac kojem je to vec vrsna vrijednost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, kod mene je ovaj.

 

GSG DQ200-MQB H43 3901

 

To znači da je taj suhi. I ovo što je Yole napisao, baš to se izgleda dogodilo...otišao tlak i pokidao unutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

G6 koristi 0AM a G7 koristi 0CW DSG7 (ne znam koje su razlike između ta dva) kao što se vidi na ovoj stranici da postoje te dvije verzije, vjerojatno su nešto nadograđivali.. Isto tako vidi se da postoje dvije verzije DQ250..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlaho mislim da si pobrkao neto, ti ima DQ500 u svome (7 brzinski mokri do 500nm), on ima DQ200 (7 brzinski "suhi" koji podnosi do 250nm)

a DQ250 je 6 brzinski "mokri" do 350nm mislim.

U DQ200 nije previđena izmjena ulja jer lamele ne plivaju u ulju kao u DQ250 DQ500, iako se može promijeniti bez problema. Kao

to u običnom ručnom mjenjaču nije predviđena izmjena ulja u getribi. Znači postoji ulje u mehatroniku i ulje u getribi koja su dva različita ulja, ne znam sada kataloke brojeve..

 

I jo jedna stvar, vidio sam neki dan groblje DSGova kod jednog tipa to ih popravlja. Kaže da ovi DSG7 suhi pucaju mehatronici zbog nekakvih

prevelikih tlakova. Nije ba iao u detalje..

Ti se salis da u rucnom mjenjacu nije predvidena izmjena ulja??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti se salis da u rucnom mjenjacu nije predvidena izmjena ulja??

Nije, ako se pita ovlašteni :)

Iako imao sam passata sa 360k km, nikad nije ulje mjenjano u mjenjaču, sad ima preko 420k km i sasvim se normalno šalta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i kod servo ulja ali se zato kontrolira razina ulja i nadolijeva po potrebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, kociona tekucina se kompletno mijenja. Nisam siguran za interval ali svakih dvije godine ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema majstoru koji je doktor za mjenjace u obicnom manualnom mjenjacu se ulje ne mjenja jer nema lamela i toliko potrosnog kao u automatskom. Nije da se ne smije ali po struci samo provjera razine i da ne ostane bez ulja. Ak se nesto podrobi onda je logicna izmjena

Za obicne automatike kao tiptronic 3 god ili 60.000 km je savjet. Sumnjam da je to netko radio na autima kupljenim 2000.god.

Edited by type-r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno bezveze jel se i u manualnom mjenjacu sigurno zupcanici trose a samim tim ima sig i sitne spene a i sta je sig dobro da izade prilikom izmjene ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da bas tako, onda stavis drugu getribu i opet samo gas.

Mozda izmjena ulja steti getribi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel si ti u svojem mjenjao? :)

Evo kod mene na satu 270k km i nisam jos mjenjao(prvi vlasnik) a šalta se kako i prvog dana. :)

Valjda nisam sad nešto ureknuo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su na redovnom servisu na 150000 promjenili i ulje u mjenjacu manuelnom. Nije ni skupo nekih 6eura/litar i mislim da stane 2 litra. Mjenjac je i do tad bio dobar a i sad je poslije predjenih 20000. Tako da sigurno nije od viska promjeniti ga.

Edited by svirex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Auto gotov, idem danas po njega.


U kratkom razgovoru putem telefona pitao sam da li je to do lošeg održavanja, kaže da je to mjenjač kod kojeg nema održavanja, predviđeno ulje se ne mijenja (posebno je ulje za "nešto" a posebno za mehatroniku, nisu zajedno ulja). Dakle, nije moglo biti do lošeg održavanja.


Pitao onda da li sam nekako stilom vožnje (koji je običan, većinom je grad) mogao utjecati na to, kaže da nikako - jedino sam mogao bit divljak pa vozit ko formulu, ali tu bi otišla kvačila a ne ovo.


Njegov zaključak, nisam imao sreće.


E sad, osjećam se kao da imam jebenu žensku, da me sad prevarila i da ću joj oprostit jer takvu više neću naći, ali nisam siguran hoću li joj moći vjerovati... :kokice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta sto nema recepta da se to ne desi vise tj kako izbjeci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Auto gotov, idem danas po njega.

 

U kratkom razgovoru putem telefona pitao sam da li je to do loeg održavanja, kaže da je to mjenjač kod kojeg nema održavanja, predviđeno ulje se ne mijenja (posebno je ulje za "neto" a posebno za mehatroniku, nisu zajedno ulja). Dakle, nije moglo biti do loeg održavanja.

 

Pitao onda da li sam nekako stilom vožnje (koji je običan, većinom je grad) mogao utjecati na to, kaže da nikako - jedino sam mogao bit divljak pa vozit ko formulu, ali tu bi otila kvačila a ne ovo.

 

Njegov zaključak, nisam imao sreće.

 

E sad, osjećam se kao da imam jebenu žensku, da me sad prevarila i da ću joj oprostit jer takvu vie neću naći, ali nisam siguran hoću li joj moći vjerovati... :kokice:

Pozdravi Gorana i puno sreće s autom! ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

U rucnom se ne mjenja ulje (dobio preporuku od vise majstora) da se ne isperu lezajevi svori luft i slicno ako sam dobro shvatio. dok ide ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricao je Zac o tome prije u vezi lezajeva. Nakon toliko km se to originalno ulje pretvori u gustu smjesu pa kada stavis novo ulje onda se isprese staro ulje iz lezajeva koje je prigusivalo lezaj pa mislis da si getribu pokvario stavljajuci novo ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2