0
DangerousB

Golf 5 Board Computer potrosnja

Recommended Posts

Pozdrav momci :) interesuje me koliko je pouzdan board i sto pokazuje potrosnju odnosno preostalo kilometara za preci? Npr nasuo sam ga goriva malo vise od pola rezervara pisalo da mogu 550km preci. Eh sad sam presao 86.6km a pise da je preostalo 360km da mogu preci.. i kad sam saberem to dvoje ispadne 446... jel to normalno tako ili je meni auto pocelo da trosi vise goriva.. pokazuje kao prosjecnu potrosnju 6.7 i tako u tom rangu.. radi se o golfu 2004 god 1.9 77kw 6 brzina

Edited by DangerousB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svima je tako, vjetovatno board gleda da ako si ga vozio lagano onda pretpostavlja da ces tako voziti cijelo vrijeme i proracuna koliko ces km napraviti. Ako vozis brze ili gradsku voznju onda pretpostavlja da ce takva biti i ubuduce i po onome sta je preostalo goriva izracuna koliko ces preci takvom voznjom.

 

Ne moze on znati koliko ces preci jer mozes voziti auto da ti trosi 4.5 litre a mozes ga voziti da ti trosi 9 litara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da ne brinem nista i da se opustim :D Prvo mi je auto pa gledam u svakim detalj xD Najvise sam se zabrinuo da je poceo vise da trosi nego sto treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalijes ga do cepa, napravis 100km, opet na pumpu i do cepa i vidis koliko si potrosio. Jednostavno. BC je cisto za orijentaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni laže board za pola litre ako gledam onu potrošnju pod 2..na pređenih 3500 km kaže 5,1 a ustvari je 5,6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na passatu 3b zadnjih mozda pola godine bas mjerio razliku. Znaci uvijek sam na isti nacin tankao do vrha na istoj benzinskoj i tako svakih 500-800km. I svaki put mi je board pokazivao tocno 0.3litre manje od izracuna. Pa ako zelis tocno znati, kosta te minutu vremena da usporedis kod tankanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako cu sad i uraditi :) a sto se tice da laze BC citao sam da se moze uraditi justiranje preko vcds-a za potrosnju jel ko to radio od vas? jer sam mislio ako bude bas puno fulao da ga korigujem Xd

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja takav osjecaj imam :/ morat cu pokusati sa punim tankanjem pa cemo vidjet sta ce se desiti.. valjda nije nista strasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj pokazuje od pol do litru manje nego sto stvarno jest, no ja ga vozim od full do prazno i biljezim koliko sam prosao sa svakim tankom i koliko sam natankao tako da sad u ovih 100 000km imam tocan indikator koliko mi je prosjecna a to je oko 7l sa barem 70% gradske voznje na podrucju zagreba.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bude i meni tako pokazivalo morat cu to korigovati :D jel ima mozda neko da je to radio na svom autu preko vcds? nasao sam kako se radi ali ne mogu da skontam koliko se dize cifra jer se postocima mora dizati kako sam citao

Share this post


Link to post
Share on other sites
0