3 3
viper84

Prekidač za svjetla Auto funkcija

Recommended Posts

Moj Golf ima originalni prekidač bez auto funkcije pa me zanima da li bi ta funkcija radila ako ugradim prekidač koji to ima. Ovaj npr.

Bilo bi super da se gase kad i auto ugasim. Nekoliko puta mi se ovo ljeto dogodilo da upalim pozicije a alarm za svjetla se pali tek kad se display ugasi na kontrolnoj ploči a do onda sam ja već zaključao auto, otišao do frižidera i načeo žuju :) a svjetla ostala uključena. Zato je li tko probao ugraditi i da li funkcionira? VIdio sam na nekim njuškalo oglasima i u opisu ljudi kažu da radi auto funkcija makar original prekidač nema auto postavku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svjetla ce na AUTO radit u safe modu tj ponasat ce se kao da je noc

 

Pitanje je da li treba kodirat sta kad ga stavis

 

Zar ti nije jednostavnije kodirat da upali svjetla kad spustis rucnu kocnicu ili da se pale kad upalis auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kužim baš ovo za safe mod... Znači ne pale se i gase u potpunosti kad je na Auto funkciji? A sad bi trebao naći ko bi to iskodirao. Neću ovo da se pale kad i auto, po zimi bi bilo ok ali bezveze će svijetliti po ljeti kad ne treba. A ovo za ručnu, znači gase se kad digneš ručnu i pale kad spustiš? To nije loše ako sam dobro shvatio ali nemam baš naviku dizati ručnu gdje god stanem, kužiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti za taj salter treba i senzor koji se stavi na sajbu on ima funkciju paljenja/gasenja prema suncevoj svjetlosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam ovo prek rucne i ak je vani -10 kod prvog paljenja stavis rucnu na jedan zub da prime pa da ne svijetle tak dugo svjetla. A dalje paljenja i po ljetu samo nek svijetli

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za rucnu ovisi od bordnetza do bordnetza

 

A da bi auto funkcija preko prekidaca radila kako treba,treba imat senzor na sajbi

 

Mozes kodirat dnevna svjetla da se svjetla automatski pale kad ti je salter na poziji 0 i isto tako gase kad ugasis auto - s tim da ako bornetz podrzava,gasit ce se i kad dignes rucnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ubacio sa auto f-jom a prethodno je bio bez. Nakon ktatkog vremena izbacio van i vratio obicni.

Znaci kad je na auto cim das kontakt pale se sva svjetla (prednja, zadnja unutra) i prilikom paljenja auta ostaju upaljena i kad ugasis auto i ona se gase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači s tim auto prekidačem je isto ko da iskodiram da se pale kad dam kontakt. Ima na ebayu senzora za staklo (pitanje sad koliko je dobar) za 20 dolara + prekidač za nekih 10 još ali vidjet ću još za to, nije neka velika lova al nije ni neka sila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači s tim auto prekidačem je isto ko da iskodiram da se pale kad dam kontakt. Ima na ebayu senzora za staklo (pitanje sad koliko je dobar) za 20 dolara + prekidač za nekih 10 još ali vidjet ću još za to, nije neka velika lova al nije ni neka sila.

Nije to samo tako kupiti na ebay-u prekidač sa auto funkcijom i R/L senzor

Na senzor moraš dovesti i ožičenje ( +12- ugraditi osigurač, GND i jednu žicu sa senzora na CECM )

Kad sve ugradiš onda ti ostaje još kodiranje sa VCDS-om - iskodirati da je R/L senzor instaliran )

 

edit

 

evo ti i link pa pogledaj

Edited by perotok

Share this post


Link to post
Share on other sites

napravio sam probu jutros, prekidac sa svog B6 na Golf V od starog:

 

 

 

kad je kontakt i prekidac na AUTO rade svjetla, kad ugasim kontakt i kljuc ostane u bravi rade pozicije, izvucem kljuc ugase se i pozicije

 

znaci u svim situacijama je prekidac na AUTO

 

20160908_090350_zpsarl8rvyu.jpg

 

kljuc na kontaktu i prekidac na AUTO

20160908_090403_zps6i1awteh.jpg

 

prekinut kontakt i kljuc ostavljen u bravi (prekidac na AUTO)

20160908_090437_zps04q6w9qt.jpg

 

izvucen kljuc iz brave (prekidac na AUTO)

20160908_090457_zpsliisgx8b.jpg

 

prekidac u svim ostalim polozajima radi standardno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali onda pališ auto sa upaljenim kratkim svjetlima

To se i meni nije svidjalo pa sam ga izbacio van

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko upoznat sa ovakvim prekidačima za G4 i boru? Vidim na MKIVS forumu da ih neki ugrađuju

WarriorsArrow AUTO Headlight HeadLamp Switch Light Sensor Module Bluetooth Upgrade For VW Golf MK4 Jetta 4 Passat B5 Polo Bettle

http://s.aliexpress.com/MRr2yeQN?fromSns=Copy to Clipboard

Ja imam sličan model i funkcionira normalno. Još ima opciju kad je na auto i kad ga otključavaš/zaključavaš da ti se upale svijetla (na 10 sekundi), ako je vani mrak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko upoznat sa ovakvim prekidačima za G4 i boru? Vidim na MKIVS forumu da ih neki ugrađuju

WarriorsArrow AUTO Headlight HeadLamp Switch Light Sensor Module Bluetooth Upgrade For VW Golf MK4 Jetta 4 Passat B5 Polo Bettle

http://s.aliexpress.com/MRr2yeQN?fromSns=Copy to Clipboard

Imam ja na passatu,s e baya narucio vec 3,4 miseca i odlican je, sa CH/LH modulom,samo sam senzor uvalio di su osiguraci da se odma pale jer je senzoru tu mrak,a i zimi stalno moraju bit upaljena pa da ne zaboravin

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3