0
Antonio3c

Gepek ne otvara

Recommended Posts

Radi se o passatu karavanu 2006.g..znaci nece otvoriti gepek na kljuc ni na gumb u vratima,a ovak rucno steka..treba neki put 100 puta stisnut da se otvori,a treba stalno otvarat zbog bebinih kolica..

Dijagnostika nije pokazala nikakvu gresku..

Jel netko imao slican problem?

Ak je brava u pitanju kaj nebi trebao otvarat na kljuc ili gumb na vratima?

Edited by Antonio3c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima elektircni motoric koji nece pokazati na dijagnostici a zna otici, ili je mozda ispunjeno sve prasinom pa blokira... servis barem na ''pregled'' pa vidi za dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

od 2009 svima odlazi

Na svim Vag od 2009 odlazi brava gepeka?

Pitam da se i sam pripremim jer u ispisu servisa 2 puta vidim da je upisana bravica gepeka (naravno pise na njemackom pa neznam bas detalje)

Golf VI karavan

Share this post


Link to post
Share on other sites

do prije godinu dana nije bilo nego samo ovlašteni, a dali se nešto prominilo u međuvrimenu neznam

cijena oko 500 kuna

odlazi na svima bez nekog pravila, obični karavan ...

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni samo ovlašteni, jer ja sam mjenjau vanjsku branu na vozačevim vratima.

Ako hoće da mu ostane OEM ključ za otključavanje morat će i OEM bravu kupit. I to dolazi navodno i Njemačke jer u tvornici se kodira po ključu i nekim još kodovima.( zaboravio sam točno što mi je sve rečeno kdo naručivanja )

I da morao sam dati kopiju osobne dok sam bravu naručivao, očito je takva procedura kod VW.

Možda sam nešto krivo napisao ali tako nekako ide, možda me neko detaljn ispravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni samo ovlašteni, jer ja sam mjenjau vanjsku branu na vozačevim vratima.

Ako hoće da mu ostane OEM ključ za otključavanje morat će i OEM bravu kupit. I to dolazi navodno i Njemačke jer u tvornici se kodira po ključu i nekim još kodovima.( zaboravio sam točno što mi je sve rečeno kdo naručivanja )

I da morao sam dati kopiju osobne dok sam bravu naručivao, očito je takva procedura kod VW.

Možda sam nešto krivo napisao ali tako nekako ide, možda me neko detaljn ispravi.

to je kad se naručuje cilindar brav baš za ključ, i triba čekati bar tjedan dana

al ode nije problem u tome nego u mehanizmu koji zatvara "zakači" vrata i to nema veze s ključem,jer je samo izvršni element

https://www.google.hr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fkfz-premiumteile24.de%2Fout%2Fpictures%2Fmaster%2Fproduct%2F1%2Fvw-golf-schloss-1k6827505b.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fkfz-premiumteile24.de%2FWartung-Reparatur%2FVolkswagen%2FVW-Golf-V-1K-GTI-R32-Wartung%2FOriginal-VW-Klappenschloss-Heckklappenschloss-Golf-5-GTI-R32-Limo-Passat-3C-Variant-R36-Microschalter.html&docid=T9hQP_ukHo77zM&tbnid=d2XUL9qtmlPitM%3A&w=900&h=748&client=firefox-b&bih=609&biw=1366&ved=0ahUKEwjsyaT2lZHPAhVFCpoKHRxZAEQQMwgbKAAwAA&iact=mrc&uact=8

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, istina, totalno sam sve pomiješao. Točno je sve što si rekao.

Ja sam baš cilindar naručivao i tako nekakav postupak je bio...

Samo kod mene je bilo fascinantno da nikad nije bio ključ guran u vanjsku bravu, a cilindar bio ''raspadnut''.

Od nekorištenja se raspao :D

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na Polu je bia otiša elektromotor brave prtljažnika i jedino s ključom samo mogao otvoriti prtljažnik... Recimo kod pola 6R se nemože kupiti samo elektromotor nego i cijela brava jer se otvara preko znaka... Moj trošak od cca 250 kn za orginalni elektromotor je ništa u usporedbi da je trebalo bravu i elektromotor mjenjati za cca 1500 kn...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije VW nego je Audi.

Znači radi se o Audiju A3 8P, 2006 godina.

Imam problema sa bravom gepeka,kad stisnem tipkalo za otvaranje, brava okine više puta.

Jel imao netko takvih problema?

Evo mog videa na Youtube-u:

Edited by Robenovw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja full slicnih. Samo ja nisam mogao gepek zatvorit. Nova brava sa izmjenom, zubak. 720kn passat variant b7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki dan sam raskopao bravu,brava iznutra izgleda ok,podmazana,motorić radi,mikroprekidač ispravan.

Pokazuje mi ovu grešku:

-error 00950
-central locking motor-tailgate (V53),UNLOCK output dose
not have a contact/short to earth

 

Jel to može biti do loše mase ili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pasat cc 2011.

 

petak otišao sa ženom na skijanje na krvavec.. parkirali se tam kod donje gondole u petak oko 16h, danas oko 16h sjeli u auto.. znači stajao je cca 48h. kad smo došli do auta svi auti zaleđeni pa tak i passat.. stvari unutra stavio i došli doma, uparkiram auto i idem izvadit stvari i gepek ne otvara.
kao da je mrtav. ni na daljinski, ni na gumb kod vozačkih vrata ni na poklopac izvana.. kaj god probao neće.
pogledam manual i nađem da postoji manualno otvaranje sa unutarnje strane gepeka, našao i video:
https://www.youtube.com/watch?v=wN14yRGbVBI

meni u ski bagu daska za bordanje, skije i štapovi. ski bag kroz ski tunnel. još gigantski kofer (žena kupila najveći kaj valjda ima u dućanu, bitno da je velik i na točkice), ruksak, buce i pancerice. nema boga da dođem do tog gumbića.
enivej izjebao se preko pol sata dok sam nekak ski bag uspio izvući dok šajbe naprijed, pa pod nekim kutem prema van. skoro si pol auta sjebao.
izvadio buce i pancerice i uspijem otvorit na ovaj manualni način gepek. zatvorim ga i opet neće otvoriti. otvorim opet i idem isprobavat.
kad je gepek skroz dignut i kad kliknem gumbić (daljinski, gumb kod vozača ili sam logo izvana) čuje se zvuk kak otključava. čim gepek malo spustim nema više tog zvuka. brijem da gubi negdje kontakt kad se spusti.
jel imao netko takav slučaj?

sve u svemu fala bogu da mi se to doma dogodilo, jer da sam to morao tamo raditi na -10 bi popizdio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri zice gore u pregibu gdje idu iz vrata u karoseriju, vjerovatno su se smrzle i pukle kada si ih zaledjene povukao...

 

Skini onu zastitnu gumu i pregledaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo bih i ja posumnjao na te zice u pregibu.

meni je zezala brava poklopca rezervoara i problem su bile zice. promjenio zice i za sada vec mjesec dana sve ok.

 

kod ovog filmica na audi-u se lijepo vidi hrdjavi trag od brisaca do bravice pa mozda je i to uzrok problema.

mozda je stradala mikrosklopka koja bravi prekida napon kada brava dodje do otvorneog polozaja pa nema signala

otvorenosti i napon za otvaranje i dalje ide do brave pa unutra preskace mehanizam.

meni je na 4orci puklo crijevo vode zadnjeg brisaca tocno iznad treceg stop svjetla pa je cijelo svjetlo otislo kvragu.

voda iz brisaca je curila po bravi pa je bilo belaja i u bravi

 

da li je itko kome su mjenjali bravice saznao pravi razlog zbog koga je brava mjenjana novom?

 

osim ovoga problema s vodom, znaju otici mikrosklopke ili puknuti zica na pregibu.

 

ako motor bravice radi direktnim spajanjem na napajanje onda je problem do zice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo bih i ja posumnjao na te zice u pregibu.

meni je zezala brava poklopca rezervoara i problem su bile zice. promjenio zice i za sada vec mjesec dana sve ok.

 

kod ovog filmica na audi-u se lijepo vidi hrdjavi trag od brisaca do bravice pa mozda je i to uzrok problema.

mozda je stradala mikrosklopka koja bravi prekida napon kada brava dodje do otvorneog polozaja pa nema signala

otvorenosti i napon za otvaranje i dalje ide do brave pa unutra preskace mehanizam.

meni je na 4orci puklo crijevo vode zadnjeg brisaca tocno iznad treceg stop svjetla pa je cijelo svjetlo otislo kvragu.

voda iz brisaca je curila po bravi pa je bilo belaja i u bravi

 

da li je itko kome su mjenjali bravice saznao pravi razlog zbog koga je brava mjenjana novom?

 

osim ovoga problema s vodom, znaju otici mikrosklopke ili puknuti zica na pregibu.

 

ako motor bravice radi direktnim spajanjem na napajanje onda je problem do žice

 

Pa da, lijepo se vidi hrđavi trag koji vodi baš do bravice i vjerojatno se je zbog toga sjebala bravica.

Sad me zanima di se nalazi ta mikrosklopka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mikrosklopka ti se nazalost nalazi unutar brave.

moras malo pronjuskati po yt-u, ima dosta filmova gdje su prikazane rastavljene brave i njeni dijelovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mikrosklopka ti se nazalost nalazi unutar brave.

moras malo pronjuskati po yt-u, ima dosta filmova gdje su prikazane rastavljene brave i njeni dijelovi.

aha,misliš na mikroprekidač

nedavno sam raskopao bravu i ispitao mikroprekidač multimetrom i mislim da je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svim Vag od 2009 odlazi brava gepeka?

Pitam da se i sam pripremim jer u ispisu servisa 2 puta vidim da je upisana bravica gepeka (naravno pise na njemackom pa neznam bas detalje)

Golf VI karavan

Evo pitao sam i dogodilo se i meni...

Golf mk6 karavan nema šanse zatvoriti gepek te sam razvalio oblogu da vidim ima li pomoći bravici jer kad stisnem gumb na gepeku za otvaranje lom i ružan zvuk se čuje iz bravice.

Odvijačem sam malo zavrtio kotačić od motorića bravice i uspio zatvoriti gepek e sada u ovlaštenom je bravica 5xx kn a alternativa kao Oem je 305kn i sad ostaje još opcija kineska za cca 150 kn.

Po ispisu servisa bravica je mjenjana pola godine prije no što sam kupio auto ali na bravici piše made in Italy i ništa mi jasno nije više.

Ima tko iskustva sa kinezima?9181b3d68c154db88ac1be5c62dddba6.jpg6ba6b58727a42d405e8af4b255725859.jpg

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo dizem temu ali nema smisla novu otvarat! Znaci imam problem s gepekom na golfu 5,nece da "legne"tj da se lipo zatvara i javlja gresku na tabli! Bravu san minja i bilo je dobro, medutim evo nakon tocno 6 dana opet ista stvar,inace brava je kupljena u ciaka ,zamjenska za 300kn. Sad nzm je li to do brave ili neceg drugog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dal zabravi vrata dobro ili ?

Koji ti je problem osim greske na ins.tabli?

Otvara dobro?

 

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zatvara se (ne zabravi) i ne mogu ga zaključat, a jucer mi se i otvoria u voznji!

Edited by Fastmen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zatvara se (ne zabravi) i ne mogu ga zaključat, a jucer mi se i otvoria u voznji!

Bravica gecrk...

Nisi imao što pogriješiti jer dva torxa zasarafis i uštekaš džek...

Probaj skinut i reklamirati...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0