0
Antonio3c

Gepek ne otvara

Recommended Posts

Ne moze se reklamirati kod ciaka za ovaj dio(takvu sam informaciju dobio)ali mi nije jasno da nije mogla tjedan dana izdrzat,znam da je zamjenska, ali opet ovako losa ne moze bit!! A zna li ko koliko bi ovo doslo u ovlastenom,kolika je cijena orginalne ,jer ovako sa strane sam dobio neke lude cifre o cijenama brave u Porschea Split!

Edited by Fastmen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze se reklamirati kod ciaka za ovaj dio(takvu sam informaciju dobio)ali mi nije jasno da nije mogla tjedan dana izdrzat,znam da je zamjenska, ali opet ovako losa ne moze bit!! A zna li ko koliko bi ovo doslo u ovlastenom,kolika je cijena orginalne ,jer ovako sa strane sam dobio neke lude cifre o cijenama brave u Porschea Split!

Polovnu ali orginal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci samo orginal pa makar polovni?

Ja sam uvijek vie za to nego novo a zamjensko sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mjenjao na svom autu evo ima već dosta i šljaka kao i Oem

Bit će da nisi imao sreće...

Skidaj i u Ciak mora bit garancija nek ti daju drugu nevalja ova i karaj priče postavi se mslo....

Nova s postavljanjem meni su rekli u VW servisu 600kn a valjda je Oem

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja zva jutros u Porschea i taj dio sa mikroprekidacem 1900kn, ali da svejedno dodem da vide u cemu je problem,jer su spomenuli isto neki dio od 500kn pa cu poslje posla danas ako stignem pravac servis,da nebi napamet radia nista. Ne kosta me nista!!

Edited by Fastmen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garancija ti jedino može vrijedit ako imaš račun od majstora ( ili ga uspijes na neki ''način'' naknadno nabavit ). Ako si na ''fuš'' ugrađivao ili sam doma, zaboravi da ćeš uspjet riješit nešto sa garancijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA jedno je kad je auto u garanciji pa nesto sam petljas i time spusis garanciju ali drugo je garancija na dio. Da li je negdje eksplicitno pisalo da dio mora ugraditi ovlastena osoba? Ako nije, onda ne vidim u cemu je problem. A cak mislim da i ako pise da po EU zakonima to ne moze bas samo tako.

 

https://www.eubusiness.com/topics/competition/car-parts.04/

 

https://europa.eu/youreurope/business/sell-abroad/client-guarantee-redress/index_en.htm

 

Nigdje ne pise da ne smijes sam ugraditi dio.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si vracao dio koji si sam ugradio i da su ti prihvatili reklamaciju?

 

Uzeo sam od Andjelka amortizere za straznji gepek, reklamirao i vratio ali u praksi je vecinom ovako kako je Valentino napisao. E sad, ako moram odvjetnika angazirat da trgovcu pojasni da nije u pravu mislim da mi se to nece isplatit, no ima trgovaca koji prihvate reklamaciju.

 

To je za ove jel ti sitnice, ali tko bi recimo prihvatio reklamaciju na spojku koju si doma sam ugradjivao, mislim da takve stvari ne prolaze bez racuna od servisa, po meni sa razlogom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mom slucaju bravu sam radia u fusu kod jednog mehanicara a on je tu istu i kupia,ja sam samo dovea auto i to prominili! Sad kad sam ga zva govori rjesit cemo nesto, iako sumnjam u to,vec sam se pomiria da sam novce bacija,sad mi je jedino bitno da to rjesim i da se ne zeznem opet!! A ovi u Porschea su Boze pomozi,jedno ti kazu preko telefona a drugo kad dodes kod njih i pitas konkretno,ono u stilu "daj mali ne davi i bizi ca" bas odbojni i bahati likovi,hvala ti Boze da je ovo amo rec glupost,sta bi bilo da imam neki ozbiljniji problem, a svi bi placu ko direktori a da ne rade nista,gadljivo!

Edited by Fastmen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si vracao dio koji si sam ugradio i da su ti prihvatili reklamaciju?

 

Uzeo sam od Andjelka amortizere za straznji gepek, reklamirao i vratio ali u praksi je vecinom ovako kako je Valentino napisao. E sad, ako moram odvjetnika angazirat da trgovcu pojasni da nije u pravu mislim da mi se to nece isplatit, no ima trgovaca koji prihvate reklamaciju.

 

To je za ove jel ti sitnice, ali tko bi recimo prihvatio reklamaciju na spojku koju si doma sam ugradjivao, mislim da takve stvari ne prolaze bez racuna od servisa, po meni sa razlogom.

Jesam, ne auto opremu ali ne znam po cemu bi se ona razlikovala od bilo koje druge opreme.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo po nicemu ali tamo gdje je potrebna ugradnja od strane strucne osobe trazenje racuna kao dokaz mi se cini opravdano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto mislimo. :)

Dva toraksa i spoj na đek nije nešto što bi zahtijevalo neku stručnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi li podesio malo poziciju kuke na koju se brava lovi?

Na zadnjem veznom limu, vjerovatno nije na dobroj poziciji jer brava nije ista pa ne lovi na istom mjestu, tamo su vide koje malo otpustis i onda ju mozes postelat po zelji, stisnes, probas zatvorit i tako dok ne budes zadovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravu jos nisam rjesia,samo sad mi ni na instrument tabli ne javlja da je gepek otvoren! Jedno me iznenadilo da brava jedno vrime radi onda opet ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja otvorio ovu temu i opet se moram ukljuciti jer mi i drugi put crkao motoric ili mikroprekidac kak ja sumnjam...dali na passatu b6 na onaj prekidac na vozacevim vratima mora otvoriti gepek ili je to dodatna oprema? Jer mi ni na taj prekidac ne radi ni na kljuc,a sad vise ni na bravu..kad iskopcam i ukopcam onaj dzek na na bravi ona onak zazuji i ima struje u njoj jer smo ispitali,ali onaj vanjski prekidac ne daje nikakvu struju. Dal se moze zamjeniti samo taj mikroprekidac? Oce onda i proradit ona u vozacevim vratima ak je to uopce povezano?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0