1 1
fkocic

MK5 2.0 TDI / Turbina & remap

Recommended Posts

Lijepo pozdrav,naime prije 7 dana, turbina mi je bila procvijetala, u redu, mehanicar mi je nasao turbinu, promjenio, stavio novi IC, napravio servis ulja i filtera,isprao sva crijeva i ispuh, medutim, problem je u tome sto aute nema snage kao i prije toga.
Bio sam remapirao auto u Revo u Rijeci cca 7 mjesec, sa 140ks na 190ks 410nm, i tocnom znam u kojem dijelu grada auto bi mi sa mapom izvrtio drugu i trecu brzinu, no danas kad je auto bio gotov, kad sam ga bio vozio uopce nije odskakao kao i inace, osjecaj je kao da je auto zagusen i da ima 5 katalizatora na sebi...
Mehanicar je rekao mozda da je to nekog senzora pritiska turbine,a ali da bi mi trebalo baciti gresku na tablu, ali greske nema.. Neka teorija zablude mi je receno da kad autu se skinu kleme, da auto izgubi mapu i automatski ecu restartira se na orginal, pa sada da li je to moguce i koja rijesenja mi se nude?

Hvala unaprijed na odgovoru i lijep pozdrav iz Pule :hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah tko ti je rekao da se mapa briše i vraća na tvorničke postavke ako se skinu kleme sa aku? :zid:lol2

 

 

Reci mehaničaru da se to ne gleda "možda je neki senzor pritiska" nego se uzme dijagnostika i spoji na auto i vidi se da li se javljaju greške

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah tko ti je rekao da se mapa briše i vraća na tvorničke postavke ako se skinu kleme sa aku? :zid:lol2

 

 

Reci mehaničaru da se to ne gleda "možda je neki senzor pritiska" nego se uzme dijagnostika i spoji na auto i vidi se da li se javljaju greške

blebetas napamet ,revo doista ima opciju da kada se makne klema od akua na nekim ECUima da se postavke goriva /tlaka tesetiraju na 0 vrijednost,zato imas SPS uredaj da vratis to ili tvoj tuner koji je radio mapu vrati postavke kako su bile ,ajde na google i malo prouci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

blebetas napamet ,revo doista ima opciju da kada se makne klema od akua na nekim ECUima da se postavke goriva /tlaka tesetiraju na 0 vrijednost,zato imas SPS uredaj da vratis to ili tvoj tuner koji je radio mapu vrati postavke kako su bile ,ajde na google i malo prouci ;)

Ne treba mi google kad si ti pametniji od googl-a ;-)

Da čovjek ima SPS ne bi pitao ovo što je pitao ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa SPS ne trebas kupit ako ne zelis ,ne vidim problem da se nije javio maperu i da su pogledali postavke mape

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javio sam smse dealeru, rekao mi je sa ako su kleme bile odspojene da navjerovatnije su se izgubile postavke, tj te stvari konfiguracije, i da treba niti pet minuta posla da se vrati u prvobitno stanje, znaci kao sto je rekao perotok

SPS nemam iz razloga sto mi nije potreban i sto je samo trosak, jer ja imam jednu mapu dok mojem frendu koji ima mk5 ed30, ima gore tri mape pa si moze stavljati koju zeli ( 280, 300, 320ks )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne vidim problem u tome.

Koliko puta ste u zivotu skinuli kleme sa novijeg auta ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne vidim problem u tome.

Koliko puta ste u zivotu skinuli kleme sa novijeg auta ??

 

Pa ono, krepa ti aku, skines kleme da stavis novi. I kaj sad, moram u Ljubljanu da mi lik natoci novu mapu? Haha daj ajde, baš go play game over varijanta :D

Edited by Xman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni to brisanje postavki iz ecu-a kad odspojis kleme je bzvz. Pa jbt ne zivim 5 metara od tunera pa da mogu kod njega kad mi se digne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa ono, krepa ti aku, skines kleme da stavis novi. I kaj sad, moram u Ljubljanu da mi lik natoci novu mapu? Haha daj ajde, ba go play game over varijanta :D

Najjaci si mi majke mi !!! ?

Ti i revo ste sad ko macka i mis ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni to brisanje postavki iz ecu-a kad odspojis kleme je bzvz. Pa jbt ne zivim 5 metara od tunera pa da mogu kod njega kad mi se digne.

Slazem se da je bzvz, al opet ne vidim da je to neka antireklama za revo. Ta serija auta je mogla samo tako i jbg. Iskreno ja u 15 godina nikad nisam skinia kleme sa auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je ovom Xmanu dosadno pa visi na forumu oce li se slucajno di pojaviti nesto o Revu pa da poceme srati nesto. Samo nezz koje mu je to zadovoljstvo. Dobro da revo "blagajnice" imaju pun k... posla pa nemaju vrimena odgovarati vakvin uguzima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol2 neću ulaziti u rasprave al šta onda niste spomenili u onoj temi kad ste se raspravljali ko je bolji tuner

promineš akumulator i onda opet 300-500km da ti vrati postavke

Share this post


Link to post
Share on other sites

"vakvin uguzima" kazes? a kome bi se ja to vakvin u/guzio? Jesi ti uopce isao u skolu brale?

Edited by Xman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da je bzvz, al opet ne vidim da je to neka antireklama za revo. Ta serija auta je mogla samo tako i jbg. Iskreno ja u 15 godina nikad nisam skinia kleme sa auta.

Da, to je preloše. Prvi put kad mi je netko to rekao mislio sam sa se zahebava.

 

Ideš na ugradnju muzike npr. i ne smiješ klemu otkopčat.

"vakvin uguzima" kazes? a kome bi se ja to vakvin u/guzio? Jesi ti uopce isao u skolu brale?

Neuk si, neobrazovan i smrdiš na Božić 2016. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neuk si, neobrazovan i smrdiš na Božić 2016. :D

 

Uguzu jedan vakvin :D

 

Zdravko-Mami%C4%87.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt na ovom forumu nitko nesmije reći svoje mišljenje ....odmah svađe :lol2

Ja kažem da se ne briše mapa i ne ide na original postavke nakon skidanja klema i čovjek me odmah napadne da pričam gluposti :zid

 

I opet kažem mapa se ne briše i ECU ne ide na tvorničke postavke jer ne može se vratiti na original tvorničke postavke --- to sam napisao i u prvom postu nakon napada da pričam gluposti

 

Nakon skidanja klema REVO mapa ostaje na ECU-u ali se nažalost resetiraju postavke na neki REVO stock i potrebno je otići tuneru da vrati postavke ili kupiti SPS za dodatnih cca 150 eura pa sam vratiti ako se ovako nešto desi ....... znači kupiš mapu za 400 eura i ako želiš skidati kleme od aku onda moraš kupiti dodatni uređaj od 150 eura i nositi ga sa sobom ili tražiti tunera koji je radio auto da vraća postavke :zid

 

Šta ako je tuner na godišnjem ili prodam auto u drugi grad i izgube se postavke???

 

Revo je tvrdio da se to događa samo na benzincima a na dizelima NE i to je bilo rečeno da se radi samo o MED9 koji je na mk5 2.0TFSI a koliko vidim događa se i na mk5 2.0TDI

 

Isto tako REVO kaže da ne može utjecati na dealer-e oko vraćanja postavki - ako žele napalatiti ponovno vraćanje

 

Iskreno takvu mapu ne bi stavio na auto ma koliko ona bila dobra

 

I ako ima netko tko zastupa REVO molio bih da objasni zašto se ovo događa

 

Eto toliko od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je ovom Xmanu dosadno pa visi na forumu oce li se slucajno di pojaviti nesto o Revu pa da poceme srati nesto. Samo nezz koje mu je to zadovoljstvo. Dobro da revo "blagajnice" imaju pun k... posla pa nemaju vrimena odgovarati vakvin uguzima.

Ako su mu vratili novce onda pretjeruje

Ako nisu onda je u totalnom pravu !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su mu vratili novce onda pretjeruje

Ako nisu onda je u totalnom pravu !!!

pa ni ja mu nebi vratio pare ,otiso je drugom tuneru i prebrisao mapu

 

novce dobis ako nisi zadovoljan ,vrati ti stock mapu i novce

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1