1 1
daniels

Krivo ili loša kvaliteta ulja?

Recommended Posts

Sad nema 10 dana sam promjenil ulje stavljam Castrol 5-40 Titanium FST.

Prek ljeta jel večino I tak vozim na AC je 10-60 Castrol isto ovaj Titanium,

ono vručine, klima veče brzine,

I dogodilo se sljedeč sad sam stavil isto CAstrol 5-40 Turbo diesel,

reko ajd sad hladnje nema ganjanja po AC, I sad dok je skroz hladan ništa motor šapče, kad se ulje zgrije na radnu temp,

imam osječak da je prerijetko ulje motor bučnji, kao da se čuje/u hidropodizači, nije to sad ali ako slušaš čuješ, I da kad izvdadim štangicu dok je vruč ulje kao voda, ne fali ga niti ima viška.

Jednostavno kao da uljeima 10kkm i više eto kao voda. a nema ma ni 1000km.

 

Dal je lose ulje, svakakve price kruže za taj Castrol. jel evo sa klasičnim titaniumom fst nije bilo problema, i sad ovaj turbo diesel katastrofa.

 

Dodje mi da vratim ovaj 10-60 sa njim sapče bio hladan ili vruč, sam mi ono dolazi hladno vrijeme koji če mu tak jako ulje.

 

Da motor 1.9 tdi AVG 81kw u papirima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je onda bolje za motor?

Drzati se specifikacije proizvodjaca i koristiti ulje 5w40 sa normom 505.01 ili osobni izbor 5w30.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svakako drzat se norme... 507.00 je ll ulje i ide u pd motore s dpf-om pa tako a pokriva i 505.01 normu....

60 je svakako bolji na vecim temp....a moguce da sad bas radi kako bi i trebao raditi :) jer si s tim drugim uljem imao mirniji topal rad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle ispad da sad bi mu bilo bolje 5-50.

Po autodati za ovaj kod motora ispada da ide sve, od 5-30 do 10-60.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i castrol kaže da ide i ovo, ok nesmije ič ako temp padaju ispod -15, kak mi je u garaži +12 i kad je najhladnje

a motor sa njim uvijek šapče ide ono nazad unutra.

ulje.jpgupload photos

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja se uvik mislim koje ulje

već sam pisa u nekoj temi

uglavnom sam na 5W40

castrol dok je bilo txt pa slx i trošija oko 4 deca

onda sam prova shell plavi 10w40 dva puta i nekako mi je "grublje" radija

pa sam se vratija na castrol al onaj edge fst td nešto tako(kao za pd motore, al ima i moju normu 505-00)

i toga troši 1.5 l na 10 tisuća

onda sam jednom za probu stavija shell 5w40 sivi isto ga potrošija 1.5l na 10 tisuća

sad sam 2 puta castrol magnatec 5w40

isto ga troši i ritko je baš

al sad ima i 360 000 pa možda zato troši ;-)

 

na toj stranici castrol preporuča za moj motor (afn) čak 5w30 i edge i magnatec

 

inače svi drugi u g3 tdi livaju plavi shell 10w40 i ne sikiraju se oko toga :lol2

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gledal sam u auto dati jbt pa doslovno ispada nail kaj naliješ,

o.k ne fali mi ulja nikad, mijenjam ga na nekih 7500km, 100km +/-.

Ovo sam sad uzeo do sad samo 5-40 titanium fst, ali reko ajd ovo je kao za TD pa ajd,

A sa ovim 10-60 pa radi da ga nečuješ.

sam da uhvatim malo vremena zamjenit ču ga I ubacit aditiv za ispiranje motora pa budem videl kaj se dešava, glupo mi da nakin zamjene ulja postane bučan,

a opet kad slušam te TDI-e pa ovaj moj još ljepo I radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako sam i ja bio u mukama koje ulje sipati za veliki servis i htio nekakav mobil 5-30 ali majtor kaze sipaj plavi shell 10-40 i za sada je ok nekih 5000 km i mozda pola litre nadolio, e sad dosta citam da je nekakav motul jako dobar i da su ljudi zadovoljni pa se dvoumim a majstor isto kaze mjenjamo ga na 7000 i sipaj opet shell

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se i ja cudim. Kakav to rezim voznje mora biti da 5w40 uspijes razbiti na 7k km :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se i ja cudim. Kakav to rezim voznje mora biti da 5w40 uspijes razbiti na 7k km :)

Odprilike ovak, manje više

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tu sam još i pristojan, ja jako malo imam loco vožnje a grad u jbt nesječam se kad sam bio u Zg, samo AC i gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tu sam još i pristojan, ja jako malo imam loco vožnje a grad u jbt nesječam se kad sam bio u Zg, samo AC i gas.

Koliko dugo imaš auto i da ga tako voziš?

Mislim super ide fino ali presretač, kamere....

 

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je nešto više od 4g kod mene,stageII je na njemu,

jače kočnice, ovjes bez greške, gume svake sezone nove, tak da, nema straha i puno km pod guzicom,

a svaki drugi treči dan na istoj relaciji, znam kamere, presretače, noć, opreznje kod benziskih, ugibališta, odmorišta, tunela,

 

ne samo radi presretača nego kad se ljudi uključuju na AC, i ne gazim ga kad je gužva, ne glumim majmuna,

 

kad zna bit gužva jednostavno se vozim među kamionima, ali zato kad je prilika gas, vrijeme kad putuješ itd.

 

Da se jako brzo vozit ako si malo pametan, naravno iskustvo, i puno km.

 

Relacija grad Pag do doma 335km max vrijeme 2:11h obično je oko 2:30, sa klincima i ženom oko 4h.

Ali zato ulje ode u klinac,

nemogu reč ovaj Castrol titanium fst 10-60 drži bez problema I 10kkm, 5-40 je voda na 7,5kkm

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1