2 2
vlaho 2901

Thule krovni nosaci & kutija

Recommended Posts

Pozdrav ekipa.

 

Nisam nigdje nasao informacije u vezi krovnih nosaca i kutije. Jeli zna netko di je najbolje nabavit to kod nas i da cujem vasa iskustva, koje nosace imate, koju kutiju, koliko litara, kakva je kvaliteta, itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thule imam već godinama i kutija plus nosač za bike.

Druge prozvođače uopće ne želim ni gledat jer sam imao prilike vidjet jako loše završetke.

ja sam uzeo kod jednog shopa što prodaje bicikle.

Jest da su najskuplji ali nemas brige sljedećih 100 godina ti ti tvoji preci... :lol2

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima takav dućan i tu u Vinkovcima, ali on brate dere cijenama da je to strasno. A ja bi isto bas Thule. Gledao sam Mont Blanc, ali isto mislim da je Thule Thule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaš thule i ovlaštenom

ali oni ti to isto naručuju od ovog thule hrvatska

tako da najbolje da nazoveš direkt thule

pa ako nemaju maloprodaju nek kažu di ima

mada bi tribali imati, jer dok san bija u ovlaštenom samo bi nazva reka koji auto i godište (neke se stvari razliku na šasiji od goine do godine)

i objasnija šta mi triba ili iz kataloga da šifre i drugi dan dođe

i imaš tih kataloga po ovlaštenima ono promo materijal

 

i imaš puno verzija iste stvari ovisi šta želiš.npr.imaš puno vrsta onih nosača pa bravica itd.ovisi o novcima i željama,mada i osnovni nisu loši

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mont Blanc je isto ok, kod nekih marki automobila je on "original" , ja ga godinama koristim i nikad nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem za 2-3 tjedna u ZG, pa ću otići kod jednog kojeg sam kontaktirao, firma se zove Biolab. Poslali su mi ponudu, ali tu ima hrpa tih nosaca i kombinacija, pa sam odlucio najbolje na licu mjesta sve pogledat i odabrat. Plus je onda ugradnja svega gratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem za 2-3 tjedna u ZG, pa ću otići kod jednog kojeg sam kontaktirao, firma se zove Biolab. Poslali su mi ponudu, ali tu ima hrpa tih nosaca i kombinacija, pa sam odlucio najbolje na licu mjesta sve pogledat i odabrat. Plus je onda ugradnja svega gratis.

Evo traži ponudu i od ovog: http://www.najam-dario.com

Ja sam kod njega naao i rabljene nosače i kutije...Zna čovjek kombinirati...

A na njuki s dosta reklamiraju i ovi za thule pa vidi: http://www.slit.hr

Edited by Roki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadim temu iz naftalina. 

Za Passat B8 Variant trebam nosace i krovnu kutiju. Vidim da ima hrpa tih nosaca po karakteristikama ali meni kao laiku koji nikad nije koristio nosace nije nista jasno koji bi bilo najbolji izbor. Neki su aerodinamicni, neki nisu ali kao laksa montaza kutije, pa onda da li o nosacima ovisi da li cu moci staviti nosac za skije ili samo kutiju i tako, poneka pitanja imam.
Thule? Neki drugi proizvodjac? Mont Blanc? Tko je na zapadu Zagreba ok za otici i pogledati a mozda i dobiti koje objasnjenje?
Cak i razmisljam da li mi se isplati davati 5-6-7k kn kad mogu iznajmljivati par puta godisnje...

 

I gdje je nestao @vlaho 2901? Ziv, mrtav, presao na neku drugu marku pa se nije oprostio od nas? :D

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarni su veoma jednostavne, potrošit ces cca 1600kn za nosace i jos 4500-5000kn za kutiju, ako ti treba za 2x godisnje onda radije iznajmi...

Proporuka ti je Thule Wingbar Evo i Thule Motion XT, to ja imam na svom Passatu B8, do 170km/h bez brige...

Imas BioLab i Slit... odi tamo i pogledaš što ti se nudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je razlika izmedju  Thule Edge Wingbar i Thule Evo Wingbar? Samo u dizajnu odnosno aerodinamicnosti?
Da za sad mi treba za dva puta godisnje ali nadam se da bi se taj broj mogao povecati. Nego sto se desi ako usred ljeta zatrebam kutiju a sve su iznajmljene?

 

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koja je razlika izmedju  Thule Edge Wingbar i Thule Evo Wingbar? Samo u dizajnu odnosno aerodinamicnosti?
Da za sad mi treba za dva puta godisnje ali nadam se da bi se taj broj mogao povecati. Nego sto se desi ako usred ljeta zatrebam kutiju a sve su iznajmljene?
 
Pa ako pogledaš slike, razlika je samo na krajevima, kako bi rekao, držačima šipke, Edge dolazi unaprijed pripremljen za tvoje vozilo i ne možeš mjenjati dužinu šipke, dok kod običnog to možeš, i može ići na više vozila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, hvala, to da je EVO fixed nisam skuzio. Mozda je EDGE onda bolji izbor, a i jeftiniji je. Jebes izgled i aerodinamiku :D
Sad jos vidjeti koja dimenzija kutija bi mi pasala, tesko mi je ovako preko neta skuziti da li mi je dovoljno 400, 450 ili 500l te da li je ok i FORCE serija umjesto MOTION...

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok,

S obzirom da dolazi toplije vrijeme, na red su dosli krovni nosac te nosaci bicikala za Golf 7, pa imam par pitanja 😀

Uzeo bih thule (na skodi sam imao super iskustva s njim) samo nisam siguran koji uzeti?

Koliko vidim, prema thule konfiguratoru ide Thule WingBar Evo 127 s popratnom opremom (kit, clamp, brava itd) i jos bi na njega stavio thule proride

Da li ima nesto bolje za 2kkn (sto se nosaca tice) te da li itko zna koliko se max bicikala moze montirati na krov golf-a  (3 djece pa je puno bicikli 😀)

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Dali netko ima iskustva sa original VW krovnim nosačima i kutijama?

Par sto eura je cijela priča jeftinija nego saThule.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam sa original, ali sam stavljao Menabo i kutiju i nosače, prilicno jeftine a bio sam super zadovoljan.

kupio sam u lidla :D lidl prodaje Menabo, nosači bili 300kn a kutija na akciji 300kn, tako da me izaslo 600kn, 2 godine vozio na autu i prodao za 1600 :D  me happy

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, stipe_zd said:

nemam sa original, ali sam stavljao Menabo i kutiju i nosače, prilicno jeftine a bio sam super zadovoljan.

kupio sam u lidla :D lidl prodaje Menabo, nosači bili 300kn a kutija na akciji 300kn, tako da me izaslo 600kn, 2 godine vozio na autu i prodao za 1600 :D  me happy

Koliki je bio volumen kutije?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 13. 06. 2023. at 7:19, zlayo83 said:

Pozdrav,

Dali netko ima iskustva sa original VW krovnim nosačima i kutijama?

Par sto eura je cijela priča jeftinija nego saThule.

 

Daj nam link za usporedbu..... Opis nosača i kutuija pa mozemo dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2