0
EsSiddik

Golf VI 1.6 problem

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam jedan problem pa se nadam vašoj pomoći....

U pitanju je Golf VI 1.6 TDI 2011 godište, sve u svemu u zadnje vrijeme nakon vožnje, tačnije pri kretnji prvom ili u rikverc čujem neki čudan zvuk i ne znam u čemu bi mogao biti problem. Desilo mi se 2-3 puta kad sam se iz grada vratio kući da čujem taj čudan zvuk, ujedno u stajanju osjećam da je motor bučniji u tom trenutku. Nakon što ga ugasim i ponovno upalim problem nestaje. Pokušao sam na netu naći problem ali bezusupješno, jedino na što sam naletio je video link sa youtube-a s istim problemom ali nikakav konkretan odgovor. Hvala unaprijed, muči me to a serviser mi je pun, pa ne mogu do njega da vidi u čemu je problem...

Detaljan problem na videu:

 

Edited by EsSiddik

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti se događa kad auto radi regeneraciju DPF-a. Motor ti u tom trenutku drži ler gas na oko 1000 okretaja umjesto standardnih 900. Probaj ne gasiti auto kad dođe do toga nego odradi regeneraciju (4. brzina/oko 80 km/h voziš, motor mora biti na radnoj i ne smiješ biti na rezervi).

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da je ovo zvuk iz turbine..... tj iz usisne cijevi.... zrak neoduši dalje neg se vrati natrag ka filteru... Cuo na par auta pa i na mk5 BLS motoru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti se događa kad auto radi regeneraciju DPF-a. Motor ti u tom trenutku drži ler gas na oko 1000 okretaja umjesto standardnih 900. Probaj ne gasiti auto kad dođe do toga nego odradi regeneraciju (4. brzina/oko 80 km/h voziš, motor mora biti na radnoj i ne smiješ biti na rezervi).

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Također sam posumnjao da bi to moglo biti u pitanju, uradit ću kako si rekao pa ću vidjeti hoće li se ponoviti i je li to u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno je zvuk od turbine,al meni se ista stvar dogadala na 1.6 tdi,G6 i to samo prilikom regeneracije,mislim da je to valjda neka popratna pojava,al sa autom je sve bilo u redu,tako da mislim da je to normalno,znaci,isto u prvoj ili rikvercu kod regeneracije. I da,nemoj ga ugasit,nego mu dopusti da odradi svoje..

Edited by D.M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prestani osluskivat zvukove

Ako auto normalno vuce i ako dijagnostika ne pokazuje nikakvu gresku auto je ispravan i nemoj se zamarat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem mi se ponovno pojavio, uradio sam kako mi je rekao Mirage ali i dalje isti problem. Ne znam je li to normalno...


Vjerojatno je zvuk od turbine,al meni se ista stvar dogadala na 1.6 tdi,G6 i to samo prilikom regeneracije,mislim da je to valjda neka popratna pojava,al sa autom je sve bilo u redu,tako da mislim da je to normalno,znaci,isto u prvoj ili rikvercu kod regeneracije. I da,nemoj ga ugasit,nego mu dopusti da odradi svoje..

Nije da osluškujem zvukove, ali ovo se definitivno čuje u vožnji, pogotovo kad otvorim prozor, ljudi se okreću za mnom zbog bučnosti. Kad bi se zvukovi zanemarivali ne znam dokle bih s vozilom dogurao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si km prešao od zadnjeg puta kad je bilo do sad kad se opet pojavilo? Često voziš po gradu?

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na autoput i scepaj u crveno to malo da se izbaca svo to smece iz sugavog dpf-a

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da često vozim po gradu, s vremena na vrijeme ga malo propušem na daljim relacijama ali i dalje mi se dešava, ovo mi izgleda kao prečesto u zadnje vrijeme. Kad ga malo jače stisnem na većim obrtajima zvuk prestane...

Nisam gledao kilometražu ali prije 10 -ak dana mi se ponovilo, evo ponovo...


Na autoput i scepaj u crveno to malo da se izbaca svo to smece iz sugavog dpf-a

Imao sam i golfa 5 pa mi se ovo nikad nije dešavalo, baš čudno...

Edited by EsSiddik

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da često vozim po gradu, s vremena na vrijeme ga malo propuem na daljim relacijama ali i dalje mi se deava, ovo mi izgleda kao prečesto u zadnje vrijeme. Kad ga malo jače stisnem na većim obrtajima zvuk prestane...

Nisam gledao kilometražu ali prije 10 -ak dana mi se ponovilo, evo ponovo...

 

Imao sam i golfa 5 pa mi se ovo nikad nije deavalo, ba čudno...

Pa jesi imo na golfu 5 dpf?

Msm neznam jel i ima petarda sa dpfom uopce

A kj se tice ovog zvuka meni to vise ko za usis nes se cini

Pogledaj si na youtube kad stave gljivu na tdi se tak cuje budem ti sutra stavio bas link pa da vidis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na autoput i scepaj u crveno to malo da se izbaca svo to smece iz sugavog dpf-a

Na taj nacin neće izbacit nista iz dpf-a. Postoji procedura za pokretanje regeneracije, nek procita u manualu, već se o tome vodila rasprava i ljudi su napisali koji je pravilni postupak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da često vozim po gradu, s vremena na vrijeme ga malo propušem na daljim relacijama ali i dalje mi se dešava, ovo mi izgleda kao prečesto u zadnje vrijeme. Kad ga malo jače stisnem na većim obrtajima zvuk prestane...

Nisam gledao kilometražu ali prije 10 -ak dana mi se ponovilo, evo ponovo...

 

Imao sam i golfa 5 pa mi se ovo nikad nije dešavalo, baš čudno...

Ako ga često voziš po gradu, svakih 300-400 km je normalno da ti se ovo događa. Koliko auto ima ukupno km?

 

Golf 5 ti vjerojatno nije imao DPF...

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na taj nacin neće izbacit nista iz dpf-a. Postoji procedura za pokretanje regeneracije, nek procita u manualu, već se o tome vodila rasprava i ljudi su napisali koji je pravilni postupak.

Pa znam tijekom regeneracije ga treba vozit

A to skuzi po radu motora i obrtajima ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga često voziš po gradu, svakih 300-400 km je normalno da ti se ovo događa. Koliko auto ima ukupno km?

 

Golf 5 ti vjerojatno nije imao DPF...

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

191 000 pređenih kilometara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalna je stvar da se pojavljuje u gradskoj vožnji svakih par stotina kilometara. To je regeneracija za niži stupanj zaprljanja koju sam napravi bez ikakvog signaliziranja i može je napraviti dok auto stoji u mjestu. Kad lampica signalizira da je filter pun (veći stupanj zaprljanja) onda se treba voziti prema uputama iz priručnika.

Ako već slušaš odnosno primjetiš da je pokrenuta regeneracija dobro je pustiti da je auto završi bilo vožnjom ili ostavljanjem auta da radi na mjestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

191 000 pređenih kilometara

Izvadi dpf i miran si. Uostalom postoji tema o dpf-u i sve ti tamo pise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto je Xman reko dpf van i odes kod nekog da ti zatvori u mapi i usput si egr blindiras i zatvoris ga u mapi i miran si dozivotno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što sam primjetio, da mi se češće zna desiti kad upalim grijanje da skoči na 1000 obrtaja automatski, čim ugasim vrati se na normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Inače ne podiže okretaje po ljeti s upaljenom klimom osim kad radi regeneraciju a ovih dana kako je temp ispod 5C cim upalim drzi na 1ooo okretaja sve dok ulje ne digne na 7o C odprilike a temp motora skoro na 9o e sad ne kuzim to mu je vjerojatno kao nekakav mod da sto prije ugrije motor ili sto već nisam pokusavao gasiti grijanje da vidim dali će pasti okretaji...

1.6 tdi u pitanje 2o12 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0