3 3
Vatrogasac86

Golf 6 1.6tdi zujanje getriba

Recommended Posts

U servisu kažu po treći put da je to normalno i skidaju poluosovinu dolje i podmazuju s masti i da je to to!!!

na youtubeu snmka istog zvuka i priznato je u njemaškoj od vw servisa i piše kak sam prevel defekt diferencijala mjenjača

zvuk se čuje u svakoj brzini ali najviše na 75-90 kmh

 

Dajte malu pomoć i kontaktirajte me na 0989558025

Bilo kakva pomoć dobrodošla

u videu je zvuk isti koji i ja imam na svojem

 

https://youtu.be/aimeAu_SZa0

Edited by Vatrogasac86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nakon dugo vremena moram napisati da me jako puno u zadnjih dvije godine ljudi zvalo sa istim problem zujanaje u getribi i svima u ovlaštenim servisima govore da je to normalno. NIJE NORMALNO i zato ako vam je auto pod garancijom odvezite ga tamo i ne reuzimajte dok vam ne riješe stvar.

naime meni su prvi puta stavljali novi diferencijal i sve ostalo ali nakon par tisuća kilometara cc 3000km opet se stvar ponavlja,nekima prije nekima tek nakon 25 000 km.znači radi  se o tome da i ti novi diferencijali su isti kao i stari i imaju manu... ali naravno u ovlaštrenim servisima ima rijetko vrhunskih majstora više manje su to pekari i slastičari koji tam šarafe i da nemaju laptop ispred sebe nebi ni znali da je guma na autu prazna ukoliko tester ne izbaci tu grešku.ali čast izuzecima ima i jako dobrih koji znaju svoj posao.

naime moj problem su riješili tako da sam ja naletio na čovjeka koji neslužbeno slaže getribe za SVE ovlaštene servise u zegrebu kad naravno njihovi mehaničari nemaju pojma... ja sam dobio sve dijelove za getribu i stavio sam diferencijal od 2.0 tdi motora i od onda nemam nikakvih problema.

znači oni ne žele priznati grešku ali nemojte odustati,jer to se dešava i na golf 6 golf 7 škodama oktavijama i više manje svim wv vozilima.

toliko su u tim ovlaštenim servisima i ovdje je riječ o jednom velikom ako ne i najvećem  školovani da vas muljaju jer meni su govorili gospodine idemo si sjesti u isti takav auto istu godinu isti motor ko i vaš i idemo se provozati i čut ćete da je to normalno,na što sam im ja odgovorio OK ali nakon toga idemo se provzati u istom takvom autu isu godinu isti motor i ćut ćete na tom drugom da ništa ne zuji!!!! na što ih ja pitam kako je to moguće da se na nekima ne ćuje a na nekima ćuje,oni samo šute zaliveni i neznaju kaj bi rekli!!! mogao bih vam još pričati koliko su nekui i jebeju ljude ali i ovo vam je dosta.

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se smije znati tko ti je slagao mjenjač?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/28/2019 at 4:28 PM, <TDI> said:

Da li se smije znati tko ti je slagao mjenjač?

Kladim se da je Žac il kolege mu iz firme :)    Ugl servis prije da ce izmjenit kompl mjenjac nego samo diff... Znam iz osobnih iskustava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno da je, zato sam i pitao da čujem gdje je i tko mu je radio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28. 01. 2019. at 16:07, Vatrogasac86 said:

Evo nakon dugo vremena moram napisati da me jako puno u zadnjih dvije godine ljudi zvalo sa istim problem zujanaje u getribi i svima u ovlaštenim servisima govore da je to normalno. NIJE NORMALNO i zato ako vam je auto pod garancijom odvezite ga tamo i ne reuzimajte dok vam ne riješe stvar.

naime meni su prvi puta stavljali novi diferencijal i sve ostalo ali nakon par tisuća kilometara cc 3000km opet se stvar ponavlja,nekima prije nekima tek nakon 25 000 km.znači radi  se o tome da i ti novi diferencijali su isti kao i stari i imaju manu... ali naravno u ovlaštrenim servisima ima rijetko vrhunskih majstora više manje su to pekari i slastičari koji tam šarafe i da nemaju laptop ispred sebe nebi ni znali da je guma na autu prazna ukoliko tester ne izbaci tu grešku.ali čast izuzecima ima i jako dobrih koji znaju svoj posao.

naime moj problem su riješili tako da sam ja naletio na čovjeka koji neslužbeno slaže getribe za SVE ovlaštene servise u zegrebu kad naravno njihovi mehaničari nemaju pojma... ja sam dobio sve dijelove za getribu i stavio sam diferencijal od 2.0 tdi motora i od onda nemam nikakvih problema.

znači oni ne žele priznati grešku ali nemojte odustati,jer to se dešava i na golf 6 golf 7 škodama oktavijama i više manje svim wv vozilima.

toliko su u tim ovlaštenim servisima i ovdje je riječ o jednom velikom ako ne i najvećem  školovani da vas muljaju jer meni su govorili gospodine idemo si sjesti u isti takav auto istu godinu isti motor ko i vaš i idemo se provozati i čut ćete da je to normalno,na što sam im ja odgovorio OK ali nakon toga idemo se provzati u istom takvom autu isu godinu isti motor i ćut ćete na tom drugom da ništa ne zuji!!!! na što ih ja pitam kako je to moguće da se na nekima ne ćuje a na nekima ćuje,oni samo šute zaliveni i neznaju kaj bi rekli!!! mogao bih vam još pričati koliko su nekui i jebeju ljude ali i ovo vam je dosta.

hvala

Daj napisi ko ti je to slozio i koliko love?

Izludi me taj jenebiii zvuk getribe

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

je sad će ti napisat aha :) Ugl javi se Žac-u.... rješi  ti on i miran si. Netko skine i posaljes mu mjenjac i on ga slozi...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, AUTOFREAK said:

je sad će ti napisat aha :) Ugl javi se Žac-u.... rješi  ti on i miran si. Netko skine i posaljes mu mjenjac i on ga slozi...

Budem vidio

Neki kažu da se i ovako moze vozit auto da se nista nece desiti.

Kakvo je tvoje iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a evo isto ki na forumu..... il zuji il neziji.... pa i u mk7 je ista stvar u nekoliko slucajeva..... Ako smeta popravis ako ne onda teraš dok ide ide....

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
a evo isto ki na forumu..... il zuji il neziji.... pa i u mk7 je ista stvar u nekoliko slucajeva..... Ako smeta popravis ako ne onda teraš dok ide ide....
A do kada ide?
73a483ee0425feeb30f340950254fef3.jpg

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, polic na kvadrat said:

A do kada ide?
emoji2957.png73a483ee0425feeb30f340950254fef3.jpg

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
 

Di si nabavio tu sliku?

Znaci riješenje je stavit taj dio od 2.0 tdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sliku u Inbox dobio od majstora kad mi radio getribu
Žac ju je pretresa i rekao voziii jer popravak je skup tj novi diff jedino ako me smeta zujanje ali od izmjene ležaja ne zuji tj čuje se možda malo ali samo gas preko 120 i to je to
Ne treba biti perfekcionist to su već rage 10+ godina i jbg nije nov.

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, polic na kvadrat said:

Sliku u Inbox dobio od majstora kad mi radio getribu emoji2957.png
Žac ju je pretresa i rekao voziii jer popravak je skup tj novi diff jedino ako me smeta zujanje ali od izmjene ležaja ne zuji tj čuje se možda malo ali samo gas preko 120 i to je to emoji23.png
Ne treba biti perfekcionist to su već rage 10+ godina i jbg nije nov.

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
 

Imas pravo hahaha

 

A uzet polovni diferencijal koji je dobar?

 

 

Evo novi dio 1000kn

 

https://www.skoda-parts.com/spare-part/02t409021ap-differential-repair-kit-germany-24749.html

 

 

A ovo je od 6 brzina mjenjaca tj 2.0 tdi

Istio je ali drugi kataloski broj

https://www.ebay.com/itm/304565195365

 

 

0AJ 311 198 A

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako nije isti kat il bar revizija onda nije isto.... ima neka caka definitivno

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja cu probat stavit u getribu ovakva dva aditiva da vidim hoce li biti kakve razlike
 
https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Auto---moto-Auto-dijelovi-i-dodaci/Aditiv-za-mjenjace-20-gr/p/P00DFSG#
Sad mu neće ništa pomoći, ja sam stavio baš te 2 tube i ništa ista stvar zuji... Ali kažem žac izmjenio jedan ležaj i sve 5 od tada samo kažem možda se malo čuje diff iskreno ni Neznam sada ali ne pomažu aditivi
ad7987293cb4807e882c879e52c1af7e.jpg

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, polic na kvadrat said:

Sad mu neće ništa pomoći, ja sam stavio baš te 2 tube i ništa ista stvar zuji... Ali kažem žac izmjenio jedan ležaj i sve 5 od tada samo kažem možda se malo čuje diff iskreno ni Neznam sada ali ne pomažu aditivi emoji2957.png
ad7987293cb4807e882c879e52c1af7e.jpg

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
 

E hvala sto si mi rekao onda necu bacati novce na aditive

 

Nego koliko ti je zac uzeo za taj popravak? Mozes mi i na pm odgovorit

Hvala😁

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa danas sam saznao da nisu iste getribe na"istim" autima

Golf 6 1.6 tdi 77kw sa start stop sustavom i isti auto bez start stopa. 

 

Zna neko u cemu je razlika???!!!

 

Napomenuo bi da izgeda ovi sa start stop sustavom ne zuje getribe.

Molim potvrdu nekoga ko se vise razumije

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3