1 1
<TDI>

eGolf

Recommended Posts

Golf GTE

Komentari, rasprava ili nešto treće...

136.301_1ciu5u.jpg

136.301_231u8j.jpg

136.301_3svu22.jpg

136.301_4akung.jpg

136.301_5txuzi.jpg

136.301_6kvuyi.jpg

VW e-Golf (2014) - Der neue Elektro-Golf



VW e-Golf im Steck-Check - Abenteuer Auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skup, atraktivan i zabavan :D

Ovom temom si me podsjetio na jedan drugi zaboravljeni auto

 

bild-2-2071255738574708612.jpg

 

CitystromerTacho.jpg

 

vw.jpg

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije bas skup, kada se uzme u obzir da se uzme bespovratni drzavni poticaj od 70 tis kn, cijena mu bude oko 210 tis kn, a ako uzmemo u obzir da trosi 50 kn manje na 100 km od najekonomicnijeg dizela, vrlo brzo dodjes do dobre racunice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba uzeti u obzir da je jos uvijek krpanje sa punionicama npr do mora. Kupiti ga samo za grad kao privatna osoba se nebi isplatilo, jedino da ti ga firma kupi pa ajde. Ako se ne varam da drzava vise nema love za su financiranje el. Auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezpovratne novce dobiš ili ne.. ovisno ako uđeš u kvotu tako da. Garancija na bateriju 3 godine a kada rikne bolja je i tramvajska karta.. A cijena je bolesna kada znaš da za te pare ćeš kupiti dizela s finom opremom, a e-golfa golog. Za mene NO GO! Kada budu cijene kao u dizela da. I ako već dajem pare za takvu vrstu auta onda radije hibrida (za ne daj bože moram negdje a nisam napunio mobitel pardon auto)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A baterija kosta ko pola auta ??

Po meni, to jedino te neke firme da uzmu na leasing pa vrate nakon 3-4 godine kad baterija ode u k. A ovako nama, fizickim osobama, samo problem, nista vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ti el auti nikako ne sjedaju...susjed mi ima neku toyotu hybrid i kad vozi na struju samo se gume cuju kad ide kroz ulicu hahah plus sto unutra izgleda kao iz igrice kad se popale sve te pizdarije...pokazuje svasta nesto previse mi to, sve nekako svemirski...iako golfa nisam nikad vidio uzivo jos a i vjerujem da ga ne bi bilo lose imat samo zbog jeftine voznje al opet ne znam koliko bi para morao imat da dam 200k za to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih rentacar kod aerodroma, avant rent, imaju i egolf i eup i teslu i druge na struju i hibride...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam eUp jedan dan i sve je to divno i krasno ako ga koristis samo po gradu, pa si navecer kod kuće i mozes ga napunit. Za neka duza putovanja u HR, 0 bodova.

Drugi par rukava su baterije i sva ta cuda kad pocnu crkavat. Cifre su ajme. Tako da bar mene ti elektricni auti neće sigurno vidit dokle god mi ovdje na Sj.moru vadimo naftu ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim passat gte a zena ima e-golf...

Obadvoje odlicni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj nesto vise podataka, koliko ga dugo koristis, prednosti i mane istog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se tocno stavljaju slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam vidio u ZG da ih neka zagrebacka firma vozi. Ovako nisam naletio ni na jedan.

 

Petrokov ima par. Čini mi se da imaju i jednog GTE ali nisam siguran.. Oni se baziraju većinom na OIE (obnovljive izvore energije) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Passat gte - super auto, najbolji ld svih hobrida do sad.

Puni se na obican steker, i prosjecno full na struju sa njim predjemo ccs 45-50km. I to normalne voznje, znaci i brza cesta i normalan grad. U hybrid voznji po gradu trosi oko 7litara sto nije puno posto ima benzinski 1.4tsi sa 217ks (ispravite me ako grijesim)... a ide fenomenalno.

GTE mod voznje (na tipku) je ludilo i cupa cestu od ubrzanja... a zvuk je woooooow :o

Isko naravno u GTEu potrosi bateriju vrlo brzo... ali isplati se :P

Inace kao i svi hybridi moZe se puniti u voznji pa njegov DSG umjesto S moda (dolje od D) ima B mod, u kojem pri pustanju gasa ful usporava ali time dosta puni baterije. Inace regalurano puno kocenjem no to je sitno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez googlanja, sigurno nije 217ks iz 1.4 tsi nego je to ukupna snaga sa el motorom.

Za vecinu nas, tih 40-50km koje napravis s jednim punjenjem je sasvim ok za svakodnevno koristenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je interesantan ali potpuno električni ne hibridni samo što je 130-190km za sada premalo, punjenje je još problem i cijenom je preskup za ono što sada nudi pa se nadam da će se za nekoliko godina štošta promijeniti, barem da se povećaju prijeđeni kilometri sa jednim punjenjem a ne vjerujem da će cijenom biti povoljniji. Njemačka daje subvencije u iznosu od 4000 eura, koliko je kod nas ne znam, dok je Opel ove godine izbacio Ampera-e koja ima domet od 500 km sa jednim punjenjem što je već OK kilometraža pa se nadam da će i Golf krenuti istim putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocno, oko 9000 €, a i mislim da je 150 km sasvim dovoljno za prosjecnog hrvata koji dnevno radi 30 km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravljam se : 154ks benzin, 114ks struja ili 215ks kombinirano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čuo da tu subvenciju dobivaju oni malo većeg sloja građana. Nema u Hrvatskoj bez štele :zid

 

Ispravi te me ako griješim

Edited by MarkoTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljno po gradu ali ne i za neko duže putovanje, ne kupuje se auto samo za nekoliko kilometara do posla što mogu, biciklom ili javnim prijevozom obaviti nego i nešto konkretnije jer s jednim punjenjem ne bih ni do Zagreba došao a 500 km što je Opel napravio sa Amperom to je već nešto konkretnije i za takav bi bio spreman izdvojit, pogotovo ako i država malo pomogne ali koliko vidim subvencije su sve manje ali ako ostane 9000 € i dalje to je već nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1