0
mujke

Golf 4 1.8T 132kw Potrosnja ? Lambda Sonda ?

Recommended Posts

Veliki pozdrav,

 

Nedavno sam uzeo golfa sa ovim motorom.Oznaka motora AUQ 132kw model.Imao je gresku na dijagnostici,prva lambda sonda,ali nisam mogao odmah naci orginalnu da kupim,pa mi je majstor postavio navodno neku univerzalnu novu lamda sondu.Imala je isti broj zica samo je dzek bio drugaciji pa je prespojio na orginalni dzek.Greska se nakon zamjene nije pojavljivala ali mi je malo potrosnja goriva za normalnu voznju malo cudna i zabrinjavajuca.Na 70 kilometara potrosio mi je oko 10 litara goriva,normalna voznja.

 

Zanima me vase misljenje,misljenje strucnjaka ? Mozda je jos uvjek problem ova lambda sonda ili da obratim paznju na nesto drugo ??

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi neku bolju lambda sondu bosch ili ngk

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupis bosch po bosch broju svoje orginalne(bar je kod mene orginalna bila bosch) i oem je kostala 2200 kuna a ova po bosch broju 700 kuna identicne su obe samo ova nema vw audi zig i radi isto kao i oem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoje obe sa dobrim popustom placao oko 500kn po komadu isto bosch.

 

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam u planu prvo uraditi.Nasao sam gdje cu kupiti orig sondu.Zar je ipak moguce da je toliko povecala potrosnju ? Nebi mi bilo zao da sam pritiskao i gasao,ali bas normala voznje,normalno saltanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je jer daje drugacija ocitanja kompu i onda motor ubrizgava vise nego kaj bi trebalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,hvala vam drugovi..Ispitam to i promjenim pa javim rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravi kako ti je Said napisao,kupi Bosch.

Jer iako je zahladilo 14 litara je puno previše za normalnu vožnju... :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je trosio oko 12-13 litara mozda i vise sa neispravnom lambdom i osim toga je isao u safe mod stalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je trosio oko 12-13 litara mozda i vise sa neispravnom lambdom i osim toga je isao u safe mod stalno

 

Kod mene neide u safe mod,i nevidim nikakvu promjenu i snazi,,ali potrosnja je haus..Nadam se da ce sa orig sondom doci na neku normalu i nesto prihvatljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam na dijagnostiku, i ukazalo je 2-3 greske.Pokazuje da lambda sonda nije uredu, i takodjer pokazuje nesto za katalizator, vjerovatno da je katalizator zapusen..Jel moguce da to zbog sonde te greske izbacuje ujedno ?

Edited by mujke

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moguce je

A gle promijeni sondu pa vidi za katalizator bar je to jednostavno za rjesit :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti imas dvije lambde, zato ti greska katalizatora..

 

A koju si mjenjao.. Jer prva je sirokopojasna

 

Sent from Nokia 3310

Ako trebas mogu dobiti novu.. Polovne zaboravi

 

Sent from Nokia 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti imas dvije lambde, zato ti greska katalizatora..

 

A koju si mjenjao.. Jer prva je sirokopojasna

 

Sent from Nokia 3310

Ako trebas mogu dobiti novu.. Polovne zaboravi

 

Sent from Nokia 3310

Da, dvije su.Prednju sam mjenjao prosle sedmice,nije bila orginalna ali je imala isti broj zica pa sam je postavio i nakon toga vise greske nije prikazivalo,a nisam ni osjetio na potrosnji,medjutim zadnja 3 dana je to pojacano i eto danas sam gledao na dijagnostici..Pa eto idem sad nakon vikenda kupiti novu Bosch i postaviti pa cu da vidim dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da su dvije..

Samo nemoj krivu kupiti.. Nisu sve iste iako imaju isti konektor..

 

 

 

Sent from Nokia 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam u Tuzli u radnji i bas tvrde da je ova prva.A ti kazes imas ti novu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po originalnom kataloskom se vidi koja treba biti..

 

Sent from Nokia 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Da javim da sam poprilicno rijesio problem potrosnje goriva sa zamjenim tj kupovinom orginalne lambda sonde.Medjutim javlja mi se sledeci problem. Nakon vise puta ocitavanja gresaka i brisanja, pojavljuje mi se greska :

 

Turbopunjac-Magnetski Ventil cirkulacije zraka ( Mehanicka Greska)

 

Gdje se tacno nalazi taj senzor ?

 

Auto je poceo pomalo da trza u voznji kad mu naglo dam gas i imam osjecaj kao da povremeno gasi turbinu, nekad auto vuce na prekide a nekad izgubi snagu i tako vozim sve dok ne ugasim pa ponovo upalim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko neki savjet na sta da obratim paznju ?

Jos uvjek imam problem sa ovom greskom, i auto ce cudno ponasa.Vec me postalo strah da preteknem neko auto, jer nikad ne znam kad ce auto da zatrza i da izgubi snagu.

 

Greska je : P1200 Turbopunjac- magnetski ventil cirkulacije zraka Mehanicka greska

Share this post


Link to post
Share on other sites
0