0
kljaja

1.6 TD u N/A (atmo)

Recommended Posts

Sto trebam zamijenit na 1.6 TD motoru da ga slozim na atmosferca?

1. zacepit ulje i vodu za turbinu
2. usisna sa atmosferca
3. ispusna s atmosferca
4. kutija usisa i filter s atmosferca


Problem je sto ne znam dali pase trenutni auspuh na ispusnu od atmosferca a niti kako da to provjerim, na internetu nisam nasao mnogo informacija. Decko koji je ubacivao TD u Keca kaze da je morao prepravljat auspuh da ide na downpipe s turbo ispusne


pretpostavljam da je on imao ovu ispusnu?

cp030352-exhaust-manifold-81-84-vw-jetta

 

a meni treba ova?

s-l500.jpg

Edited by kljaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci rjec je o kecu.... Trebas zacepit rupu povrata ulja u karter... a dovod rjesis odma na kucistu ulja.... 5brzinka je malo preduga za obicni dizel pa bas i nije nesto agilan s njom.....

Imah duju s takom shemom it td u n/a i getriba je bila njemu predugacka.... al za ravnicu je ok.... cak sam i dvaput do sibenika isao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ova getriba prilicno kratka, ali nemam izbora, ili motor ide u atmo ili cijeli auto u dijelove, skinuli mi tablice danas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nepricamo o orginal td motoru i prenosu..... 4T je bio u mene na duji...a dizelu je to malo previse bar odi u mene gdje su uzbrdice cesta pojava :) Digli ti tablice jer je u papirima d ih znaci zajebani su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ova getriba prilicno kratka, ali nemam izbora, ili motor ide u atmo ili cijeli auto u dijelove, skinuli mi tablice danas...

Kako? Zasto? Daj malo vise detalja

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kec je lagan pa i nece biti previse trom, ja sam vozio t3 sa ubacenim 1.9 tdi (turbina skinuta) po ravnome isao solidno ali cim namirise brdo vuce kao ustrojeni konj

 

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na semaforu kod Avenue Malla stali pored mene i gledaliauto, na sljedecem izvadili palicu i ajmo na autobusnu stanicu. Nisam imao upisane 15ice nego samo 14 dok sam trazio 6j felge sa 195 50 za atest. Lik nije stao na tome nego trazio da otvorim haubu uz komentar "jelda je unutra 1.9" na cemu je ostao i kad sam otvorio haubu. Veli prazite me do STP siget. Nije htio uvazit ni komentar djelatnika STP koji je reko da to nije 1.9 nego vulgaris 1.6 s turbom. Svejedno mi je na plavom papiru. Napisano da motor nije naveden u prometnoj dokumntaciji. Na kazni mi je napisao samo pneumatike. Moram sto prije preslozit auto na 1.6 D i na tehnicki jer mi auto treba ko ozeblom sunce...turbo mozda vratim na proljece mozda ne

Motor je 51kw iz 1.6 gtd, ali za getribu ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide to lako... Sarafis sam il? Ako nemas meha odi kod puksa s djelovima.... Nije to neki zahvat....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam sam swapao turbinu pa bi sve trebalo biti lagano, samo sam htio provjerit kaj sve moram napravit.
Jedino sto me muci je dali ce ispusna grana od atmosferca sjest na auspuh koji je trenutno na turbo grani s downpipeom i kako zacepit dovod i odvod ulja.

Edited by kljaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auspih grana plus od atmosferca taj komad gdje je solja i on ti ide dolje do one "harmonike"

Dovod odma na kucistu f metnes saf s brtvom a na karteru napravis zatvorenu maticu koju zavidas na dildo... Malo maze na navoj i zavidas...

Usisnu mozes od duje... ljepse radi s njom a iberlauf ide u usisne cjevi pa ti nece skupljat ulje ki na mk1 usisnoj

Share this post


Link to post
Share on other sites
0