0
robe

Golf 6 2.0 TDI safe mode

Recommended Posts

Pozdrav

 

Golf 6 2.0 TDI 110 ks, u zadnje vrijeme mi se pri naglim ubrzavanjima pali lampica grijača i turbo odlazi u safe mode. Nakon toga stanem ugasim auto i sve ok, neko vrijeme radi kako treba i onda opet izbaci grešku.

Sada je bio auto kod majstora i kaže da je problem do turbine da je ona prošla te da ju treba reparirati. još se može on normalno vozit ali da kod naglih ubrzanja ce dolaziti do te greške.
Da li netko od vas ima takav slucaj ili mu se to desavalo? Brine me samo to šta mi je par mjstora najprije tvrdilo da je komp izbacio grešku DPF-a koji je zaštopan, onda su tvrdili da je problem u EGR-u... sad je navodno komp izbacio problem sa turbinom. Tako da me brine da nebi uložio u reparaciju turbine i na kraju se ispostavi da nije to to.

Auto je 2009 godina i ima oko 110 tkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeftiniji bi bio posjet ovlastenu nego lutat od mestra do mestra.... Dobra diagnostika sve moze ispitat i ovlasteni ima znanje tehniku i literaturu... Klasicni kvarovi su naravno egr..davac razlike tlaka u dpf-u pa i akutator na turbu... Sve to diagnostika moze ispitat... (naravno mislim na odis prvenstveno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je bio auto u Carmoto servisu oni su prvi potvrdili da je turbo i da je reparacija kod njih 4 tkn. Ja nažalost nisam u blizini auto vec ga vozi zenska osoba, tako da uvijek volim neke stvari potvrditi barem na dva mjesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4tkn je ok cijena ako je ovlasteni al tu sigurno nije turbo orginalk nego nekom nose reparirati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima jedna stara bolje platiti kurvu nego likara

tako i za dijagnozu.upočetku se čini puno to će pogledati moj meštar, pa minjaj to, ovo ono.....

dok sam radija u ovlaštenom

bija slučaj sa sharanom. svako ko ima iskustva s njima zna da oni imaju probema sa unutarnjim zglobovima i manžetnama na njima. pa se javljaju vibracije itd..

čovik dolazija kupova onaj ležaj na kratkoj poluosovini pa poluosovinu pa ovo ono

ja mu objašnjavan da to nema veze s tim nego zglob al ne njemu reka njegov majstor da je poluosovina i kad nije riješija a potrošija love doša plačući da bi on vratija ovo ono.i aj riješili to nekako da vrati (jel je samo isproba i odma skinija)

platija dijagnozu 150kn oša kod svog "majstora" prominija zglobove i doša sritan zahvaliti

tako i to ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovo smo dobili u carmotu kao izvještaj kvara:

DSC_1074.jpg

 

DSC_1077.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima smisla ovo što piše

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim kaj pise daj bolje poslikaj

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klikni na sliku da ti je otvori onda ti se tamo poveca.
Fog može malo detaljnije kojem smislu ima smisla ovo sto pise? Jer meni iskreno ovo nista ne znaci šta je napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je vakum doza otisla na turbini,ima posebno za kupiti 1400kn oem

 

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

valjda ima ispitni program-procedura ispitivanja tlaka punjenja... :)

Ja sam za turbo servis užice iskustvo i mnogobrojne nagrade i certifikati

Share this post


Link to post
Share on other sites
0