2 2
Poke

Izgreban poklopac pretinca ispred suvozača

Recommended Posts

Pozdrav svima, ne znam je li ispravan naziv :) Radi se o poklopcu pretinca ispred suvozača i on je izgreban.

To je ona reljefna plastika (gruba) i ima nekoliko ogrebotina moguće od ženskih peta isl... :)

Stavio sam i par slika da vidite kako to izgleda.

 

E sad, ima li netko riješenje s čim to premazati ili ispolirati da se maknu te ogrebotine, a da ne zezne još više ili da ne ispolira totalno i taj tzv reljef?

 

 

dmGBtf.jpg

TdQJEt.jpg

uwgumE.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta primjera imas na YT, bas sam neki dan naisao na to. Jedno od mogucih rjesenje je skidanje Soft Touch boje koja postaje ljepljiva, nocna mora za odrzavanje i nanovo nanijeti novu ali to povlaci skidanje pretinca, sve drugo po meni nije vrijedno truda a sada ti odluci sto mozes napraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja mislim da je to baš ta reljefna plastika. E sad sa raznih strana razne preporuke, kao da sredstva za poliranje stakla ili za poliranje monitora ili farova mogu to riješiti, ali ona manje agresivna. Jer agresivnija bi skinula možda i reljef i onda je tek sranje. Mislio sam ako netko od vas ima iskustva iz prve ruke kako to riješiti, a da ne zeznem stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam u AM ADRIA, jer su mi za njih rekli da imaju velik izbor auto kozmetike, da mi preporuče ako imaju nešto što bi to riješilo. I lik nažalost ne zna ništa za tu unutarnju reljefnu plastiku i te ogrebotine, nudi neku opciju sa nekim silikonskim sprejem za čišćenje kokpita pa da probam s tim. Uglavnom, ponudio je da dođem i probam i ako pomogne kupujem. Provjerim pa javim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reljefna plastika nanesena tankim slojem ST-a pa nije toliko osjetljiva kao na ručkama.

Mislim da svu tu kemiju možeš zaboraviti ali vjerujem da ti je to jednostavnije nego napraviti kao dolje na videu pa ako uspiješ OK ali mislim da će ti silikonski sprejevi će još više topiti ST pa da ništa od toga ali pokušaj pa javi rez.

 

Tutorial: Soft Touch Lack entfernen & Verkleidungsteile lackieren || Interieur VW Golf IV ||

https://www.youtube.com/watch?v=UMscWCNOyD0

 

EDIT:

A sada vidjeh da se radi o drugom vozilu a ne G4 kod kojeg je soft nanesen i da je to obična plastika bez ičega.

Da, to i ja imam na svom nekoliko crta po toj plastici i nisam još došao na ideju kako to srediti.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je ta reljefna na stražnjim vratima iznad blatobrana malo šnala od pojasa zahvatila i slično izgrebala pa nisam našao ideju kako da saniram. Kozmetika malo prekrije ali opet se vidi a da se možda sa nekom bojom u toj nijansi prekrije tupkanjem jer za sada isto ne znam kako to srediti a da se ne vidi. Ajd javi rez pa da vidimo kako je ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem javio ako nešto uspijem napraviti. Googlam i dalje, a ovih dana ću skočiti do AM ADRIA i kontaktirat ću auto partes pa da vidim jel imaju neko riješenje. Uglavnom moram to riješit jer me brutalno bode u oči ili nabaviti novi poklopac pretinca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odi u servis i kupi poklopac, to sve kemijanje će te koštati umjesto da kupiš drugi ako te baš smeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi poklopac nek mu bude zadnje riješenje, prvo pitat partes i ostalu ekipu što to rade pa onda nakon što vidi koja će cijena bit ''popravka'' i novog poklopca da odluči.

Jer poklopac je sigurno skup ko vrag ( a što nije na VW )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozes tu nista napravit

 

Polovni poklopac cca 400 kn.

 

Ako imaš polovni poklopac za 400kn, to je dobar deal.

 

Evo što možemo mi napraviti da se oštećenje manje vidi:

Volvo XC70 - fina strukturna plastika

https://www.facebook.com/AutoPartesHR/photos/a.1011216358926115.1073741960.187571311290628/1013048432076241/?type=3&theater

 

Seat Ibiza - instrument ploča, taj dio je ipak skuplji i a potrebno je dosta radnih sati da se izmijeni, pa bilo kakva vrsta sanacije je bila dobro došla. U postu niže i komentari vlasnika.

https://www.facebook.com/pg/AutoPartesHR/photos/?tab=album&album_id=982756308438787

 

Ex policijska Škoda, plastiku smo popravili, keder će dalje vlasnik sam mijenjati

https://www.facebook.com/AutoPartesHR/photos/a.228413067206452.51478.187571311290628/967455413302210/?type=3&theater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li pojašnjenje, kako se sanira takvo oštećenje na plastici i što koristite od proizvoda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li pojašnjenje, kako se sanira takvo oštećenje na plastici i što koristite od proizvoda?

 

Koristimo specijalne alate i sredstva baš za tu namjenu.

Radi se o profesionalnim alatima kojih nema u maloprodaji, ali otprilike da objasnim.

1. ukloniti višak materijala ako ga ima

2. uzeti kalup teksture na neoštećenom dijelu armature uz pomoć latex odljeva

3. zapuniti oštećenje i aplicirati latex odljev da se dobije ista tekstura armature

4. obojati

 

Slično kao "clone" tool u photo shop-u ili copy/paste samo u stvarnom životu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=UWnTHzlgdoI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto slicno sam vec vidio sam na YT ali nije se uzimao kalup nego se ostecenje zapunilo pa potom obojalo. Vjerujem da se za sitna povrsinska ostecenja moze samo ocistiti, pobrusiti mjesto i obojati jer najvise ode samo povrsinski sloj pa se vidi razlika u boji a nema nekog velikog ostecenja u smislu da fali materijala.

 

Hvala na pojasnjenju, ipak sam bio na dobrom putu da je nanos boje jedini nacin da se prikriju ostecenja plus gore navedeni postupci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ostecenje iz prvog posta na Polu se moze rijesiti zagrijavanjem sa industrijskim fenom.

On lagano otopi povrsinu i kada se ohladi , boja ogrebotine ce se izjednaciti sa ostatkom i manje ce se vidjeti.

Sebi sam to radio na polu 9n3na pkastikama oko mjenjaca , ova od pretinca bi trebala biti isti materijal

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na to sam zaboravio a fen se pokazao kao dobro rješenje za plastiku i vraćanje tvorničke boje ali nisam znao da je dobra i za površinska oštećenja, samo da li se to može na svim plastikama ili ima i onih na kojima nije poželjno to raditi sa fenom. Kod mene je slično ostećenje kao što je gore na pretincu i rekao bih da je od istog materijala pa bi možda vrijedilo pokusati ili naći nešto slično na otpadu i isprobati da budem siguran.
How to restore automotive plastic with a heat gun

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2