2 2
bikerbj

Airbag problem....

Recommended Posts

bok svima....

imam jedan problemčić sa autom, ustvari dva...auto je passat 1.9tdi pd avf 96kw, 2005.g. i na vcds-u mi baca slijedeće greške...

 

01221 - crash sensor side airbag - driver side (G179)

30-10 open or short to plus --intermittent

 

i još ovo sa egr-om, auto ide normalno i nepali lampice na ploči samo kad ga upalim javi na displeju EMISSION WORKSHOP

 

19586 - EGR System

P3130 - 35-10 - Regulation Range Exceeded - Intermittent

 

jastuci nisu ispaljivani niti su stavljani kakvi zamjenski, jednostavno ja poništim grešku a ono se opt javi ....

ima li tko kakvu ideju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

bok svima....

imam jedan problemčić sa autom, ustvari dva...auto je passat 1.9tdi pd avf 96kw, 2005.g. i na vcds-u mi baca slijedeće greške...

 

01221 - crash sensor side airbag - driver side (G179)

30-10 open or short to plus --intermittent

 

i još ovo sa egr-om, auto ide normalno i nepali lampice na ploči samo kad ga upalim javi na displeju EMISSION WORKSHOP

 

19586 - EGR System

P3130 - 35-10 - Regulation Range Exceeded - Intermittent

 

jastuci nisu ispaljivani niti su stavljani kakvi zamjenski, jednostavno ja poništim grešku a ono se opt javi ....

ima li tko kakvu ideju....

Sto se tice senzora, javlja da nije spojen, tj da nema komunikacije sa senzorom. Provjeri ozicanje i konektor da li je sve ok

 

A sto se tice EGRa nisam bas siguran, ali nesto tipa da opseg u kojim radi nije u redu. Ili je prljav pa ne otvara / zatvara ok, ili je blokiran pa ne moze uopce. Nekako mi na to mirisi, ali nemoj me uhvatiti za sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ti pise. Prva greska crash sensor nije spojen ili je zica negdje u prekidu. vozaceva vrata.

A druga za egr, najvjerojatnije zastopan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pregledao sam kablove ispod sica i sve ok....jer lampica se nije palila sve do unazad tri-četiri dana, i sad kad poništim grešku ne upaki se odmah, nekad napravim i 20km a nekad samo dam kontakt i nako 3-4 minute se upali.....

 

egr je očišćen i čist ko novi tako neznam više što gledati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je elektronski EGR ako se ne varam, i moguće da je elektronika krepala pa ne otvara/zatvara.

 

A za Airbag imas ispod densog suvozačepvg sjedala, jednu kutiju gdje su konektori od airbaga, pa znaju oni izgubit kontkat i pali se kontrolka.

Ja sam na obje strane zamjenio sve konektore i rijesio problem.

Iako ne mora to biti problem....

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije elektronski nego ima vakum crijevo na egr i na onu klapnu za meko gašenje....ovo je avf motor a on nema elektronski egr....

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije elektronski nego ima vakum crijevo na egr i na onu klapnu za meko gašenje....ovo je avf motor a on nema elektronski egr....

istina, to je kao na mojoj petici, ( neznam odkud sam si šesticu zamislio pa sam na temelju tog napisao da je elektronski ).

A nije ti novi toliko skup, oko 800-900kn, ili ga se zablindira i riješeno zauvijek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina, to je kao na mojoj petici, ( neznam odkud sam si šesticu zamislio pa sam na temelju tog napisao da je elektronski ).

A nije ti novi toliko skup, oko 800-900kn, ili ga se zablindira i riješeno zauvijek.

prem tome je dovoljno onda blindirat vakum crijevo koje ide na egr ili misliš fizički na grani ispuha....

a za ovu kutiju ispod suvozačevog sjedala nisam znao...budem danas poslijepodne išao vidjeti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

istu grešku za airbag sam imao kao kod tebe, a problem je bio na samom senzoru ispod vozačevog sedišta (nalazi se na poprečnoj gredi i kod vozača i suvozača) moraš da podigneš tepih da bi došao do njega, malo je korodirao spoj džeka i samog senzora očistio i sve je bilo o.k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

istu grešku za airbag sam imao kao kod tebe, a problem je bio na samom senzoru ispod vozačevog sedišta (nalazi se na poprečnoj gredi i kod vozača i suvozača) moraš da podigneš tepih da bi došao do njega, malo je korodirao spoj džeka i samog senzora očistio i sve je bilo o.k.

vidio jesam gdje se nalazi ali nisam ga skidao...ništa poslijepodne se budem igrao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj na vcds dalu ti maf ima ocitanje u normali....nedavno mi prijatelj imao isti problem i bilo je do n18 ventila...u vezi erg-a pisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj na vcds dalu ti maf ima ocitanje u normali....nedavno mi prijatelj imao isti problem i bilo je do n18 ventila...u vezi erg-a pisem.

budem sutra sve odjutra krenuo jer danas neču stići....

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako....što se tiče zračnih jastuka sve sam pregledao i kablovi su ok kao i đekovi, nema korozije niti oštećenja, usput ispod suvozačevih nogu nema nike kutijice tj. utičnica....skinuo sam lijevi senzor i sad se vozim bez njega....ima li kakav način da se multimetrom ispita ispravnost istoga...


što se tiče egr-a evo snimak rada maf-a u leru....

 

vcds.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nešto si razmišljam da probam zamjenit mjesta senzorima, lijevi desno a desni liijevo pa ako je kriv senzor onda bi trebao javit grešku desnog a ako je negdje instalacija javit će opet lijevi.....sutra budem probao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

19586 - EGR System

P3130 - 35-10 - Regulation Range Exceeded - Intermittent

 

vezano uz ovo ..... promijenio N18 ventil i stavio novi MAF i opet isto .... ima li još tko kakvu ideju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako...zamijenio sam mjesta senzorima ispod sjedala i sad mi javlja grešku na desnom a ne više na lijevom senzoru.....nabavio sam rabljeni senzor, čovjek tvrdi da je ispravan ali opet javlja istu grešku....jesam li što propustio napraviti, treba li se što prekodirati.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2