3 3
lajtman.sinisa

Passat b7 1.6 tdi upalila dpf lampica

Recommended Posts

Jesi igdi proba nac to sto te zanima? Pa svaki dan se razgovara o tom problemu na masu auta imas tema bar 10 friških o tom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva opcija je kupit novi DPF ( najskuplja verzija ) , a druga otići kod nekog da ti ga fizički odstrani i softverski ugasi. ( nećeš imat za sad problema na tehničkom ).

Možda ima i durgih opcija....

 

Logično mi je kad ti se već kontrolka upalila da je došlo do maksimalnog zasićenja filtera i da je ostala samo jedna od gornjih opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da će to pomoć, ako i da, bit će jako kratkog vijeka trajanja.

Jer prislinu bi po meni trebalo radit prije nego uopće dođe do kontrolke, pogotov uz gradske vožnje gdje brzo dođe do maximalnog zasićenja.

 

Viđao sam neke aditive za čiščenje DPF-a , pakiranja od 1L, cijena 300-400kn , sad dal to pomaže, nemam pojma.

 

Frend je na BMW izvadio van, i oprao ga miniwashem, dobro osušio i stavio nazad i evo već se godinu dana vozi i nema problema s njim......

 

Evo čiščenja :

 

https://www.youtube.com/watch?v=VbXGwAWHxWM

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

A di vec na 144kkm :( moj 2.0 ima 163kkm i radi regeneraciju svakih cca 400km. Ali ja se vozim iakljucivo po gradu. Jel tebi cesce radio regeneraciju?

 

Da budem u temi. Kad se meni to desi ja ga planiram vadit van.

Edited by m3 power

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas upute kojom brzinom vozit i koliko dugo da ti se ugasi,napravi to za pocetak. U servis nema smisla ic isto naprave,al napravi odma da ti ga ne baci u safe mode i onda trebas u servis ili na dijagnostiku da obrisu gresku da mozes brze vozit. Najbolje ti ga je izvadit van skroz,od tih sprejeva i aditiva nema nekoh dugorocnog ucinka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natočiti gorivo (ne smije biti na rezervi), zagrijati motor na radnu temperaturu, naći negdje gdje konstantno možeš voziti 80-90 u 4. brzini i vozi dok se ne ugasi. Vidim da je Passat u pitanju, on ima 6 brzina, tako da ne znam na koliko je okretaja u 4. na 80-90 km/h, ali gledaj da je oko 2.000-2.500 okretaja. Ovo ti se dogodilo jer si vjerojatno par puta prekinuo 1. stupanj regeneracije (auto digne okretaje u leru kao kad je hladan), pokušaj to izbjegavati ubuduće i neće ti se više paliti ova lampica (ako je sve uredu s autom).

 

@luka93: ovo je na neki način prisilna regeneracija. U servis se mora ići kad se ova lampica ignorira pa dođe do prevelikog zasićenja i onda može samo u servisu

 

@kostolomac: nema potrebe za kupovinom novog DPF-a, auto nema previše km i trebao bi moći bar još 50ak tisuća bez diranja DPF-a. Kad se upali žuta lampica to još uvijek nije maksimalno zasićenje. Mislim da gori crvena i baci u safe mode kad dođe do max

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Edited by Mirage

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da neki dan je bio 1 stupanj regeneracije.stajao sam na parkingu i odjednom digao lergas pa mi bilo cudno sta se događa

 

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

A di vec na 144kkm :( moj 2.0 ima 163kkm i radi regeneraciju svakih cca 400km. Ali ja se vozim iakljucivo po gradu. Jel tebi cesce radio regeneraciju?

 

Da budem u temi. Kad se meni to desi ja ga planiram vadit van.

I ja imam samo gradsku voznju.e dal je radio nemam pojma jer se zena vozi.a meni je neki dan digao okretaje na leru,al ja nisam znao da radi regeneraciju.a sad ova zuta lampica mi se prvi put upalila

 

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas u knjizi od auta sve ti pise kj radit u slucaju paljenja lampice

Vjerujem da ima,al posto je na njemackome nisam se ni trudio citat

 

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kranjem slucaju google translate nije bas neki prijevod al se da povezat hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na internetu ima par jako dobrih clanaka o DPF-u i sve je opisano kako i zasto se pali ta lampica i sto je ciniti kad se upali. Bas sam neki dan naletio na jedan takav clanak i sve je bilo detaljno objasnjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe micati ako nije skroz pun. A s njegovim km ne vjerujem da je jos pun. Najbolje bi bilo otići na dijagnostiku i provjeriti zacepljenost. Ja sam to neki dan napravio kad sam servis radio. Isto mi se lampica tako bila upalila, ali dpf je jos daleko od zacepljenog. Auto ima 151tkm i mogu reć da se dosta na kratke relacije vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe micati ako nije skroz pun. A s njegovim km ne vjerujem da je jos pun. Najbolje bi bilo otići na dijagnostiku i provjeriti zacepljenost. Ja sam to neki dan napravio kad sam servis radio. Isto mi se lampica tako bila upalila, ali dpf je jos daleko od zacepljenog. Auto ima 151tkm i mogu reć da se dosta na kratke relacije vozi.

Je Vlaho,al mu nece svaki put odradit regen.,i tako par puta pa ce otic preko 70,80% i onda ce u ga bacit u safe,ja na svom osjetim kad je upali,al nisam uvik spreman ic na otvorenu pa ga vozit da odradi nego ga ugasim(npr.na posa kad idem i sl). Ja cu svoga isto vanka samo nikako ostavit auto u Rusa kad mi treba svaki dan. Sad sto se tice tehnickog,moj je na BiH tablama,tako da se kod nas to i ne provjerava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupost je uopce sto se od dizela hoce napraviti benzinca i da bude u skladu sa ekologijom i onda dobijes ovo, motor kojeg na kratke relacije ne mozes normalno koristiti jer se regeneracija uvijek pokaze kada ides na posao ili kada ju ne mozes odraditi pa eto problema i pomalo se mali problem kasnije pretvori u veliki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

P nije problem odradit regeneraciju. Meni se u gradu regeneracija radi manje od 4 km. Ako vidim da se regenerira a trebam stat jer sam dosao na odrediste i nemam vremena za zavrsit regeneraciju napravim je poslije. Nije da to traje 30km pa kao nemam kad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i jos nisu zadovoljni onda nego trebra jos manje co2 i to

A i gledam u traktore ugraduju dpf,ad blue i to pa uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinisa, naravno da si ugasio. U tebe dpf jos nije jako zacepljen. Ali svakako kad budes mogao, spoji auto na dijagnostiku i provjeri stanje dpf-a. Tamo će ti pisati kad je zadnji put radio regeneraciju, kolika je zasićenost, itd. I to će ti biti neki orijentir za stanje filtera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3