1 1
senlink

Golf 7 1,6 TDI Auto Hold problem

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

javljam se povodom malog problemčića sa auto hold funkcijom. Imam Golf 7, 1,6 TDI, ručni mjenjač i na brojaču oko 3000 km. Auto hold je prvih mjesec dana radio besprijekorno, no onda su počeli problemi u smislu da pri kretanju bilo na uzbrdici ili ravnici sustav ne želi otpustiti kočnicu, te se događa ono klasino ponašanje kad se prednji kraj vozila uzdigne, i obrtaji skoče, a istovremeno se osjeti kako sustav i dalje drži kočnicu. Kad se u tom trenutku isključi auto hold, aktivira se automatski ručna kočnica, i to isto treba isključiti, ili se motor ugasi i sve skupa to rezultira nervozom svih vozača iza. Je li netko imao slične probleme, ili je nešto krivo u mom načinu vožnje, odnosno, kretanja? Moram napomenuti da se sve javlja nasumično, ne vidim neki obrazac ponašanja koji prethodi tom zadržavanju.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj se prvo vezati pojasom, pa onda uključi auto hold.

 

Koliko znam da ta automatika radi kad je vozač vezan...

 

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Edited by nikica.misic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vozac treba biti vezan inace ni auto hold niti rucna nece otpustit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se kopca za pojas blesirala i javljala da sam odvezan a nisam i nakon par puta sto pomisli da sam odvezan u voznji sustav se zblesira i nije znao da li sam vezan ili ne i ja krecem na semaforu a on povuce rucnu i tak :)

Prvo sam ugasio upozorenje za pojas, to je pomoglo a onda vrlo brzo zamjenio kopcu makar je preskupa i sad je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjedam u auto, vezem se, palim ga (starta i auto hold) i 10x bude ok i onda 11 ne otpusta. Ide ovaj tjedan u servis pa cemo vidjet. Do tad bez auto holda

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1