1 1
Afterx

Specifikacija ulja za Golf tricu 1.9 TDI 90KS.

Recommended Posts

Pozdrav !

Pošto nemam knjižicu vozila, zanima me dal netko zna koja je točno specifikacija ulja za motor iz trice TDI 90KS, 97. god?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše u servisnoj knjižurini. Kako je kolega "forum naci" Vlaho rekao, ima masa thema na tu themu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nemam nikakve knjige od vozilu. Hvala vam probat ću pronaći... ako netko pouzdano zna,molim da udre isto komentar :) Hvala vam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Trenutno mi je u motoru Castrol Magnatec Diesel 10W-40 koji zadovoljava 501 01 i 505.00. mislia sam staviti lani kod promjene 5W-40 ali je prošli vlasnik koristia 10W-40 pa sam osta pri tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ja stavljam u 110-tku 5-40 Castrol titanium FST edge, tak nekak, i nema nikakvih problema s tim da imam veču turbine i dizne.

To su stari motori kaj gutaju sve.

u ljeti radi uglavnom vožnje na AC klima, vručine stavim i 10-60.

Sad za zimu što rjeđe da se prije i lakše ugrije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Splitu pa je po nekoj logici ovaj 10W-40 o.k. Samo ću kad budem ponovo minja vidit oću li neki drugi brend ili ostat pri Castrol Magnatec, dakle samo da je spec .505.00

Share this post


Link to post
Share on other sites

U moj 5cil tdi sam uvjek naljevao ll3 5w30 i nije potrosio neg cca 05l na 10tkm (da...mjenjam ga svako 10) I ajd uletio castrol 10w40 i hajd na izmjeni fali litra... Vratih se na ll i evo 3 izmjene sve jednake.

Za tdi-a bih preporucio 5w40.... bolje je od 10w u svakom pogledu... Osobno tocim aral hightronic u takve makine...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1