0
Damjan666

passat 1.9 tdi 81kw 1997 jako sporo dize temperaturu

Recommended Posts

Dobar dan ovako imam jedno pitanje imam gore navedeni auto...znaci ovako nedavno sam mijenjo antifriz i prije nego sto sam zamijenio antifriz auto je normalno dizo temperaturu sada kada sam zamijenio antifriz auto jako sporo dize temperaturu e sada dal je to normalno ili sta, znaci napravim 70-80km i kada digne temperaturu na 90 i onda je spusti na 70 i tako opet jel to normalno......antifriz sam provjerio i na -40 je....hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da kada se digne na 90 i u voznji se onda spusti na 70 a na tom autu cijelo vrijeme radi ventilator znaci povezan je remenicom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa imaš visko spojku na tom ventilatoru pa se ne vrti uvik istim intenzitetom

moguće da ti je zašteka termostat

ili tabla luduje

tribalo bi spojiti na dijagnostiku pa viditi "stvarnu" tmperaturu pa usporediti sa tom šta pokazuje tabla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tabla pokazuje istu temp kao i dijagnostika onda je tabla okej.

 

Mozda je indikator temp ili termostat. Meni kad je otisao termostat na autoputu je dosegnuo 90 u 6. brzini na jedno 120-130, kad sam se skidao sa autoceste ono polukruzno na tih par sto metara mi je pala temp.

Nije skup ni termostat ni indikator tak da :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih prije reko da je termostat osto otvoren jer kad auto radi u leru 5 minuta odma cijev sto ide iz motora u hladnjak bude onako topla ne jako ali bude...pa sam mislio da je ipak termostat osto otvoren jer ta cijev treba biti topla tek kada se digne temp na 90 tak nest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam ovdje pitanje, isti auto skoro isti problem samo meni u toku voznje digne temperaturu na 90° i ako se auto koristi temperatura je na 90°. Međutim ako je vani hladno ispod minusa I auto radi na mjestu sa skroz pojačanim grijanjem temperatura počinje padati i ako dodam gas temperatura počinje rasti. Dva puta mijenjam termostat stavljam kakti originalni zamjenski termostat međutim opet isto. Ako je temperatura iznad minusa ovo se ne događa, auto radi normalno.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ivan.karlovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno da ce padati temperatura kad vuce zrak iz vana kroz hladnjak u kabinu,i tako hladi motor,a grije kabinu..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto na passatu 2008 2.0 tdi se to ne desava, ja nisam 100% siguran ali prije izmjene termostata mislim da se to nije desavalo

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi dijagnostiku pa prati koje su realne temperature i pogledaj kad pocne padati koliko je stvarna temperatura rashladnog sustava.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ni jednog tdi-a nisam vozio da bi padala temp ak je termostat ispravan. kad dođe do 90 tu i ostane bez obzira na grijanje. na altei mi nije zatvarao do kraja i odmah je padala temp ili s grijanjem ukljucenim ili voznjom nizbrdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termostat sluzi za to da se zagrije motor u voznji,ili na mjestu.. Sluzi tome da ne dopusta da voda cilkulira kroz vanjski hladnjak,nego kruzi kroz motor i unutarnji hladnjak,a ako odvrnes grijanje u kabini,zrak iz vana hladi taj mali unutarnji hladnjak i jako tesko je postic radnu temperaturu..

 

Ako termostat ostane otvoren jako lako ga je prepoznat,kad se pocne grijat auto i temp bude 60-70 oba crijeva od vode sto idu na hladnjak moraju bit topla-vruca..

 

Zatvoren termostat dovodi do kuhanja vode u motoru,i onda se najcesce pali grijanje na najjace da "glumi" veliki hladnjak i ventilator..

 

Znaci zakljucak,svaki auto ce se sporije grijat i padat temp ako se grijanje pojaca,naravno osim ako se ne vozis 150km/h

 

Evo nek me netko ispravi ako grijesim u necem. LP

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kad na satu pise 90*C temp vode varira izmedu 80* i 100-110 ,a zakucana na 90* je da se izbjegne panika vozaca/vozacica

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim sveg nabrojanog, valja reč da su TDI motori jako mali proizvođači toplinske energije. Još oni prvi TDI-jevi su proizvodili malo topline, a kamoli ovi noviji koji su još učinkovitiji, makar imaju više elemenata koji se hlade vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Passat 2.0 tdi 2007 se hladi na mjestu kad je grijanje upaljeno. Na praznom hodu premalo topline prizvodi i unutrasnji hladnjak i ventilacija ga rashlađuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Audi-u 2.0 Tdi CR kad se ovo dogadja da u mjestu spusta temperaturu znaci da je otisao drugi termostat koji se nalazi na crijevu... inace ETKA pokazuje samo kataloski od komplet crijeva koje kosta oko 1300 kn a moze se zamijeniti i samo taj dodatni termostat koji na sebi ima kataloski broj iako ga ETKA ne prikazuje i kosta oko 200 kn

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A taj je bio automatik zar ne... Sejm kao i kod b7 al se moze narucit sam term. imam ih 4-5 skinutih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom autu kada ga upali i radi neko vrijem gornja cijev sto ide iz motora u hladnjak bude onako sve vise i vise toplija e sada dal to tako mora biti ili jer prije nego sam promjenio antifriz to nije radio sada radi...mjerio sam antifriz na -45 je dal je to normalno ili da ga malo razradim

Share this post


Link to post
Share on other sites

A taj je bio automatik zar ne... Sejm kao i kod b7 al se moze narucit sam term. imam ih 4-5 skinutih

Nije automatik

Rucni mjenjac... 2.0 TDI (B8) CAGA

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, ti tdii su tolko efikasni da ih još treba dodatno grijat sa nekom grijalicom..

O čemu pricate? Ako je termostat ispravan, ne može njega taj kiler kabine ohladit tolko da počne padat temperatura vode tolko, pa nije unutra deci vode.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako ko sta si napisao. TDI motori proizvode tolko malo topline da ih se moze ohladit samo unutarnjim hladnjakom. Moj glavni hladnjak je izuzetno malih dimenzija jer nemam klimu i u 9 godina jedva je dvaput upalio vent po ljetu da se rashladi.

I da, na starijim TDI-evima na glavi desno imas grijace za pomocno zagrijavanje antifriza, samo neki imaju provedene zice za to, a neki ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se sjecam dok sam vozio Transportera putnickog T5 1.9 TDI prije bilo je to godina, kada sam ga preuzeo imao je oko 20 000km i vecinom sam sa njim radio dostave po gradu i okolice (sjedala su bila vani) i svaki put kada bih stao i dok bi istovario robu te pokusao naplatiti ostavio sam upaljen motor i grjanje je vecinom bilo na max i kada je temp bila 0 ili manje uvijek bi me docekala kazaljka ispod 90C i nesto hladnije je puhalo ali nakon par min voznje se vratilo nazad na 90C. I tako je bilo kroz neke 2 zime i 100 000km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad je vani 0 ili - ako ga normalno vozim jedava na 8 km se zagrije, s tim da je u toploj garaži, Ako I postigne 90°c čim stamen nakon 2,3 min počinje skidat temp na cca 70°c, naravno ja volim da mi je toplo u autu pa sam I u zimu u kratkom rukavu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje iskustvo na Ibizi 6L 1.9tdi pd ( 74kw )

Dva jutra zaredom napravio mali test.Vani -6 ( prema board compu, na vcds pod Ambiet. temperature -2 ), na climatronicu namjesteno na 22 °C ( i auto funkcija ).Kazaljka temp do 90 dodje za cca12km ( prema board compu ), na dijagnostici temp varira 87-92, nakon 10min rada u leru jedno jutro dijagnostika pokazuje 71°C ( kazaljla pala na prvu crtu ispod 90 ), drugo jutro nakon 10 rada u leru 75 °C ( kazaljka mrvicu pala )

Sad, da li je to ok ili nesto ne stima? Mijenjao termostat ( stavio wahler ), ali cijev koja ide od termostata do kilera je hladna cijelo vrijeme ( na termostatu pise da otvara na 87, prema dijagnostici otvsra na 91 ( tek tada je cijev gdje je termostat topla )

 

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0