1 1
walterwhite

Golf 5 1.9 TDI cudan zvuk (turbina ili nesto sl)

Recommended Posts

Pozdrav... Radi se o golfu 77 kw 2005. godiste.. Kada pustim papucicu gasa pri ooko 2000 o/min, a najvise u 2. i 3. brzini (iako i u ostalima) cuje se nekakav cudan zvuk ( kao da nesto struze) .. medjutim kad otvorim haubu i gasiram u leru , kada pustim gas kao da na usisu zraka u turbinu preskoci nekako ,kao da se zagrcne, ne moze da uvuce zrak.. Majstor je rucno otvaro varijabilu i kad u tom trenutku gasiram nista se ne cuje... Tad je on mislio da je prljava turbina pa se krilca varijabile ne mogu otvoriti skroz..Ocistio turbinu, ista prica i dalje.. kazu u servisu turbine da je vakum dobar i sve u redu...Taj lik sto je cistio turbo prica o nekom povratnom ventilu .. (ventil pritiska turbine ili RAV ventil) ... Ostali mmajstorima kad vozim auto kazu kriva su krilca na turbini garant, a ne moguce kad je ju je lik rastavljo i gledo... i kaze da nisu... Pomagajte..poludicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

povrat stlacenog zraka iz punjaca u usis.... normalna pojava... cuje se nesto ajmo to nazvat ki priguseni blow off... Cesto se suje kad ides krenit u rukverc pa pimplas po gasu (vaga dok vozis)...

Zanemarivo

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne drugaciji zvuk od toga.. i jako se lose cuje (znaci doslovno kao da nesto dobrano zastruze par puta) ... nekad se cuje i kada ubrzavam (ali kad polaako ubrzavam) na oko 2000 o ... tu malo samo zastruze i nastavi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne struze, tako zvuci.. kazem, kad smo ga gledali s dignutom haubom, znaci u mirovanju, nabijem mu gas na cca 3000 i pustim i u povratku kao da preskoci usis zraka, kao da se zagrcne, da ne moze povuc zrak... onda se mehanicar zavuko ispod i mehanicki otvorio varijabilu i kad sam ga gasiro nije se nista culo i zato je mislio da se zbog garezi ne moze otvorit varijabila skroz pa se zato cuje.. no na kraju je ociscena turbina i nije to, isto se cuje..


ne mislim da je turbina nego neka glupost, samo sto niko ne zna sta je.. i da se tako treba cut rekli bi mi majstori sto su gledali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vozi dok ide

Ak nije majstor nasao kaj je tesko da ce tu neko ko nije ni vidio ni cuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ti je rekao Antonio. Ako vuče i sve a nije toliko iritantno vozi. A ovako mi možemo samo nagađati o čemu je riječ dok sami ne čujemo. Pokušaj snimiti pa pošalji video na forum!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj kad ustavonite kaj je reci mi da si potrgam to haha ak je takav zvuk ja nebi nis diro bas se brutalno cuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sigurno mu je takav zvuk na stock 1.9 tdiu.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

a zašto ne bi moglo?

ne kažem da je potpuno isti zvuk ali sličan,vjerojatno ne ovoliki intenzitet

vidiš da je nešto dirano po turbini

vjerojatno nije aktuator dobro naštelan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ti je povrat stlacenog zraka u usis...znaci neodusi dalje neg se vrati u usis.... Znaci slican zvuk kao kad metnes blow off kit... Samo na 3000 se bas i nebi trebao vracati (koliko sam upucen)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspoređuju se zvukovi pod full šusom i u leru,pitanje za 77 Kw diesela koji ni u ludilu kapacitetom nema turbo sposoban za surge se objašnjava s videom od 1.8T,jedan sije leptir gasa drugi ne osim ASV ventila da mirnije crkne zbog omjera kompresije,na dieselu BOV nema kurca smisla,2 miliona postova o "sovi" nitko nije pročitao niti se potrudio razumijeti,nalet usisa na varijablu koja se ne vraća dovoljno brzo...

Jel trolate ili,gdje je video/audio zapis OP-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sve stoji

(znam dobro šta je turbo surge)

znam da nemože biti ovakav zvuk ali je zvuk sličan

stavija sam ovaj video jer se na njemu dobro čuje

 

a u ostalom ovaj je tu pita i nije se ni javija više

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 07. 12. 2016. at 15:24, dr.restaurator said:

el ovakvi zvuk

 

Pozdrav meni  isti zvuk na golfu 1.9tdi, sto bi onda moglo biti? Napomena da se dogada vecinom 2.i 3 brzina.cim potegne i ako hoces prebacit u visu i stisnes kvacilo kao da ga prekines u necem pa.ispusti takav zvuk..iritira me ali sve dobro radi, samo mogu mislit kako se to vani cuje!? Pri vecim brzinama mi se ne cuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti zvuk sam imao na svom bivšem G4 ALH ,to se dogadjalo u 1-2-3 brzina do nekih 2000 o/min i onda kad prešaltaš u drugu brzinu taj zvuk se čuo,koliko sam mogao da nadjem po stranim forumima da je to normalno na VW,do tipa turbine,ne znam više i zaboravio sam,turbina nije uzimala ulje,sve je bilo ispregledano,svaki dihtung,šelna,ništa nije puštalo zrak,nije bilo pada snage.

 

 

 

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1