1 1
TDI_<3

Golf 3 zvucnici

Recommended Posts

pozz

 

Trazio sam pod ovim topicom al nisam nasao bas konkretniji odgovor,naime radi se o golfu 3,ima zvucnike samo u instrument tabli,propali,i posto sam ima 2 zvucnika kuci provucem te zice iz instrumentke do daske(gepek) stavim ta 2 tek da svira nes,iz znatizelje sam skinuo poklopce u prednjim i zadnjim vratima i vidim da su provucene zice,vjv tvornicki,ali isproba sam zvucnik na svaku od tih i ne svira,ili uopce nije spojeno sa radijem,neki govore moras vuc zice sa radija,ja to nikad nisam radio i nemam nekog iskustva,pa ako ima koja dobra dusa da pomogne,objasni,bio bih zahvalan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci provukao bi nove zice od radija do vrata?

 

Preporucio bi kupit dobre zice (vecinom su prozirne bolje od crno/crvenih) i provuc u vrata i iza na policu...

 

Radio iza ima iso konektor koji je standardnih boja na koje spajas zvucnike, spojis nove zice na taj iso konektor, ustekas u radio i sve sljaka ;)

 

Boje su ti:

 

New-Universal-font-b-ISO-b-font-Wire-Har

 

ISOWiringEdJPG-1.jpg

Edited by Mouse-RI

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala,posluzit ce mi ova shema,al me sada zanima di su uopce spojene te zice sta su u vratima?

Znam za taj ISO konektor,al neznam na koji djir ide spajanje zica na njega,kazem,tele sam za to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno nisu nigdje spojene, samo vise negdje iza radia...

 

Kako mislis da ne znas kako ide spajanje zica?

 

Kupis znaci zice za zvucnike, uzmimo da su crveno/crne za lakse sporazumjevanje, na jedan kraj stavis stopice za zvucnike (ovisi o prihvatu na zvucniku) to ti mogu i tamo gdje zice kupis, crvena zica ide na + (siroka stopica) crna ide na - (uska stopica), drugi kraj spajas na iso konektor, recimo za prednji desni zvucnik spajas crvenu na sivu, a crnu na sivo/crnu, i tako dalje za svaki sljedeci zvucnik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha hvala,to sve mogu u chipoteku uzet,i stopice i kablove,vj imaju...

 

i jos jedno pitanje da ne otvaram topic,planiram kupit auto DVD player(1 DIN) e sad vidim na netu ima doslovno svega tipa pioneer kenwood itd nis nije ispod 3000kn to mi je previse za takvo nesto,ali sam naletio na marku AUNA,cijene su oko 1600kn,nikad cuo za tu marku pa pretpostavljam da i nije nesto,u odnosu na ove ostale,koliko para toliko i muzike al me samo zanima da li se to isplati uzet za tu lovu,il da zaobidjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu lovu se ne isplati, bolje zaobidji...

 

Bolje polovan kenwood, alpine, pioneer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha hvala,to sve mogu u chipoteku uzet,i stopice i kablove,vj imaju...

 

i jos jedno pitanje da ne otvaram topic,planiram kupit auto DVD player(1 DIN) e sad vidim na netu ima doslovno svega tipa pioneer kenwood itd nis nije ispod 3000kn to mi je previse za takvo nesto,ali sam naletio na marku AUNA,cijene su oko 1600kn,nikad cuo za tu marku pa pretpostavljam da i nije nesto,u odnosu na ove ostale,koliko para toliko i muzike al me samo zanima da li se to isplati uzet za tu lovu,il da zaobidjem

Kod nas kazu: Ako ne platis kurbu, platit ces likara :)

Zaobidji te No name fafarikule...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nije kvaloteta zvuka bitna onda uzmi te cunga lunga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ne otvaram bez potrebe novu temu pitati ču u ovoj.

Znači imam u Golfu 3 radio od Pioneera DEH-1400UB,i standardno zvučnike u prednjim vratima i u tabli.

Pošto su zvučnici već solidno potrošeni,razmišljam o zamjeni,te bih dodatno ugradio zvučnike u zadnja vrata.

Zanima me kada bih našao zvučnike iste dimenzije za vrata (ako se ne varam 16.5),kakav je postupak ugradnje?

Gledam na internetu da neki samo skinu mrežicu onu od zvučnika i ugrade,a neki skidaju cjele plastike sa vrata..

Za zadnje predpostavljam da ću morati provlačiti kabele,pa može li mi samo netko u kratkim crtama pojasniti kako se to sve izvodi?

Puno hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skida oplatu i stavlja ih iz nutra. Jer drukcije nemozes vratiti originalnu mrizicu na aftermarket zvucnik. Bar ja nisan uspija na nekoliko modela zvucnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su dobri zvučnici za nešto manje novaca?

Neki me vrag tjera da trazim OEM jer su mi bili skroz dobri.

 

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su dobri zvučnici za nešto manje novaca?

Neki me vrag tjera da trazim OEM jer su mi bili skroz dobri.

 

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

 

Imaš u Građi u Solinu, zvučnika po dobroj cijeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bi li za prednja vrata bilo dobro staviti neke dvosistemce? Ako se ne varam ovi tvornički su basevi?

 

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja san stavlja baseve u vrata i twetere u tablu i u b stub iznad glave. Alpine set san uzea sa skretnicama al se nesican cijene i svira vrhunski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je ako zelis orginal mrezice imat moras ih ugradit iznutra jer inace vise ne pasu orginalne mrezice

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prednja vrata, odvojeni sistem, 2 komponentni, u vrata "bas" u tablu ili A nosace visokotonce, u zadnja vrata mozes isto ili koaksialni (visokotonac u sredini "basa"), za iza ces morat povuc zice sa radija, naravno na svaku stranu + i -, sta se podrazumjeva :)

 

Hertz i JBL imaju jako dobre zvucnike prihvatljive cijene...

 

Hertz ESK ili DSK serija i JBL GTO, oni dobro sviraju na radio, nije im potrebno posebno pojacalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ovo je relativno svježa tema na temu Golfa 3 i zvuka... TRažio bih dalje po ovom dijelu, ali iskreno ne znam što trebam tražiti...

Naime, zanima me naziv i jel ima neki od dućana to kao opremu(Krešo, Tokić, etc.), a mislim na konektor kod radija koji se spaja sa žicama od zvučnika.

Jel to taj ISO konektor koji se već spominjao u topicu ili nešto drugo? I koji točno ide taj ISO ako već je ISO konektor?

Mislim da mi se gubi kontakt na zvučnicima i da mi je na tom konektoru razlohano jer mi je na zvučnicima dobro spojeno i ne plešu mi žičice.

 

Hvala i lp,

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Euro konektor, iso standard, svi su isti, ima ga skoro svaki ducan sa autodjelovima, autoakustikom, chipoteka, ronis...


Na instalaciju auta ide ovakav konektor (cca 20 kn cijena)

Lijevi je za zvucnike, desni za napajanje

 

konektor-iso-standard-univerzalni-za-aut

Edited by Mouse-RI

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1