0
Mcblyat

corrado tdi ugradnja

Recommended Posts

e ovako,zanima me ugradnja tdi-ove masine u corrado..direktno,zanimaju me preinake koje bih morao napraviti (radi se vjerovatno o motoru iz mk3 1.9tdi afn 110ks koji bi isao unutra) ..trazio sam jako puno po internetu o tome no neuspjesno,nijedan projekt nije detaljnije opisan a vidio sam tu na forumu da ima par komada sa tdi motorima
e sad,znam da moram uzeti komplet masinu sa svim instalacijama i satom,zanima me detaljnije koliko je to komplicirano za napraviti,sta jos moram mjenjati ukoliko hocu ugraditi tdi te dali je moguce da mi ostane tdi interior,dakle da na neki nacin ubacim u tablu sat od tdi-a ili digitalni od mk2 (ukoliko je to izvedivo)

hvala i pozdrav ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne x 2

Uklet ces se, zato nitko nikad to nije slozio

Edited by GogiR32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta ne?

Idealan motor za corrada, pogotovo kad ga upalis ujutro na minusu

 

Bolje budi susjede nego VR6

 

Iza sebe ostavlja miris spaljenog loz ulja

 

I tocis ga na istoj pumpi gdje i susjed toci traktor.

 

Savrsena idila.

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije direktno postavljeno pitanje za taj motor nego opcenito tdi motor,ovaj mi se cinio prikladan jer sam nasao za dobru lovu komplet motor sa instalacijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce ti rec da ces oskvrnut corrada sa dizel motorom, jer je to sveta krava valjda :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije sveta krava nego to ne ide skupa.

Ruzno je.

Jednom sam kupio tdi pd 130 i 6 brzina za corrada i mislio to dic na brdo konja pa bar da ide bolje od vr6 i odustao.

Stavio Vr6 pa kasnije R32.

Imas i slike u topicu Corrado R32

Nije to motor za taj auto.

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sa svetom kravom trebam na posao svaki dan 25km u jednom smjeru a taj bi auto slozio dijelom zbog izgleda jer da furam benzinca svaki dan mi se ne isplati i nemam toliku platu a ne furam se previse na snagu,sminka majka :)

Edited by Mcblyat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace ide tdi iz trice u corrada na saraf, instalacije su relativno jednostavne.

Ali je najbolje od passata medjulinije jer pasu pedale sa el. Gasom i urice

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

ja sa svetom kravom trebam na posao svaki dan 25km u jednom smjeru a taj bi auto slozio dijelom zbog izgleda jer da furam benzinca svaki dan mi se ne isplati i nemam toliku platu a ne furam se previse na snagu,sminka majka :)

2.0 16V ABF iz trice i plin na to

Ili 1.8t i plin

Juris i nije ruzno

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pero neki dan sam vidio negdje na njuski calibra sa 1.7d pa moze i corrado bit tdi 1Z :P

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi plan mi je bio staviti plin na 2.0 benzin u koradu al ne znam koliko bi me to ispalo,nisam se raspitao jer ne znam gdje i dali se uopce moze staviti plin na njega zbog godina (zvuci glupo al eto ne znam) zato bih ubacio tdi u njega,posjedujem golf 3 pa bih uzeo skoljku od corrada i samo prebacio dijelove mehanike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo si naso tdi za dobru lovu, malo imas svoga di bi prebacio u corrada, u profilu imas i mk5, pogubio sam se totalno.

 

Jel znas koliko kosta da ti netko slozi motor u auto? Jel znas koliko ti jos toga fali ka kupis motor i instalacije? Svi misle da se to samo slozi.

 

Ako vec nemas novaca onda definitivno corrado nije auto za tebe. Imao sam ga i znam koliko taj auto kosta za imati ga.

 

A corrado i dizel ne idu istoj recenici.

 

Edit:A sta se moze sloziti je pitanje samo koliko imas novaca. Evo Petar ti slozi od cega oces motor u corrada. Moze i dva, jedan naprijed, jedan iza...

Edited by RI VW

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam golfa 5 i 3 1.9tdi 90ks ,nasao sam 1.9tdi afn 110ks za sitne pare sa instalacijom getribom i svime potrebnim za swap,ukoliko to nije dobar motor razalatio bi svoju trojku i prebacio ..

 

imam puno mehanicara i autoelektricara u rodbini i to bi bio najmanji problem,zato bih i uhvatio to sad preko zime dok nema drugog posla

 

velim,imam dosta dobru placu ali nedovoljnu da svaki dan idem sa benzincem na posao a necu ga kupit da ga vozim jednom tjedno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda corrado nije auto za tebe!

 

Osobno obozavam dizel pogotovo tdi ali taj motor nije za corrado.

Edited by klikiTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez uvrede,prvobitno sam potrazio savjete i zanimalo me sta je sve potrebno za swap a ne pametovanja koji je auto za mene a koji nije,izvinite tatini sinovi koji si mozete priustit benzinca :)

 

hvala na pomoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto to znaci corrado nije za dizel? Sasija mu se topi na dizel? Ako covjeka veseli, pustite ga, pomognite mu tako da mu kazete sto treba a sto ne i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam ni ja,ocito dizel ne radi kad se stavi na corrado ili tako nesta..zahvalan sam na savjetima koji mi pomognu,ako nemate pametnih komentara koji bi mi bili korisni onda ni ne morate komentirat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi tdi od 110 konja, nemoj od 90 kad vec stavljas...

Ja sam isto stavio u audia tt tdi..isto svi su se pravili pametni,jebes takav auto,ovo ono..

Auto trosi kao upaljac i ide lijepo..i svaki dan se vozis u njemu i ides kud hoces,a nemislis kolko ce potrosit goriva i jel mozes nekud otici..

E sad nemogu ti bas pomoc oko ubacivanja motora jer nisam po koradu nikada sarafio al nije neka nauka sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi 1.9td sa njuskala.

1000€ atestiran

 

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos nista,ovaj vikend idem pogledati i vjerovatno uzeti jedan u zgu bez masine,na njuskalu je za 6700 ako se ne varam..limarija sredena,treba ga ofarbat i veli da je raskopan ali da ima komplet unutrasnjost,e sad cemo vidit jel istina ako je uzimam ga i preko zime bi ga sredio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro promisli jos jednom prije svega...To sto hoces ubaciti TDI ajde ok...tvoja stvar...ali kupiti corrada rastavljenog i planirati ga sloziti je jebena misija ako si tanak s lovom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulazak u zonu problema sa takvim projektom...Sretno!

Edited by ma.RI.n

Share this post


Link to post
Share on other sites
0