1 1
bori78

Greska pri saltanju

Recommended Posts

Trazio sam po netu i nisam nasao konkretan odgovor pa da pitam tu.. vozim golfa 5 1.9 TDI i vec mi se par puta dogodilo da pri brzini 80 km/h kad vozim u 4 brzini i idem ubacit u 5 greskom vratim u 3 i normalno dignu se naglo okretaji.. Znam da to nije dobro za motor ali moze li ostavit kakve posljedice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje u vožnji nego u leru u STP-u sa olovnom nogom. :)
Pripazi ubuduće kod prebacivanja pa ručicu povuci u desnu stranu do kraja i ne bi trebalo biti problema, pa to se događalo u Yugićima sa 5. brzina gdje kada si ubacio u petu ko sedmica u lotu, dok je to na golfovima ipak bolje riješeno i mjenjač je puno precizniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Bolje u vožnji nego u leru u STP-u sa olovnom nogom. :)

 

Kad si već to spomenia, može li se ikako spriječit to iživljavanje sa max. okretajima na tehničkom... Sićan se da je bila već priča o tome al ne mogu nać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je lik na tehnicom savjetovao da prije dolaska na tehnicki zagrijem i ispusem motor pa ga onda ne treba toliko stiskat na EKO testu. Mada sam ga zagrijao isti lik ga je stiskao bez milosti a zamolio ga da zbog zamasnjaka ne pretjeruje jer se malo cuje pa da ne bi bilo nismo znali, iako je u planu zamijeniti ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na eko testu ima norma okretaja i tako ih po tome i vrte.... pa bio ladan vruc ispuhan neispuhan...

 

Sto se tice fulavanja iz 4 u 3.... svakako je gore neg to iz lera u crveno (uzmimo da je 4ta bila do 3000 +)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi i tko radi EKO test jer sam vidio da jedni stišću jako, dok drugi par puta stisnu ali ne tako pretjerano i sve pet, a za zacrnjenje dovoljno. Lik iz STP-a mi je dao dobar savjet i tu se ne bunim, sjećam se da sam sa dujom kada sam ju propuhao a dimila je ko lokomotiva prije testa, da je nakon nekoliko stiskanja u drugoj i trećoj, ispuh bio kao u benzinca, nigdje dima za vidjet jer ipak gradska prevladava. Bitni su okretaji motora, ne brzina pa sam to na jednoj ne prometnoj cesti u blizini ispuhao i nije ju toliko patio kod testa ali kod G4 sam samo zagrijao motor pa izgleda da ipak treba i njega malo ispuhat, bolje u vožnji nego u leru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom polu kada se prebacuje iz 4 u 5 uvijek moram dvaput gurnut rucicu,inace mama je vozila auto tako da se peta koristila svake prijestupne,je li to moglo ostaviti ikakvih tragova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi trebalo bit... zna fasovat kad fali ulja... bas na policima 6n 6n2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna plasticna polugica na mjenjacu dobiti lufta

ili se odšarafi pa malo šeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi koji tedite auto i gledate hoce li prec 4000 okretaja imate vise problema nego onaj ko ga vozi daj turbo daj egr daj ovo daj ono...

Koliko mu nije dobro da se pegla non-stop nije dobro ni gusit.

Neturira on na tehnickom sto se njemu turira nego zna covjek riktat da ti prodje eko-test .

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1