2 2
vw_dokii

Golf 5 zamjena stakalca retrovizora

Recommended Posts

Trebao bi zamijeniti stakalca na retrovizoru,narucio sam obicna grijana stakalca i sad problem je kako skinuti stakalca,imam neku pokrovnu gumu oko stakalca koju nemam pojma kako skinuti,eto ako netko ima ideju kako skinuti,a da pritom ne ostetim nesto usput,placam pice :care

 

Evo kako izgleda to na YouTube tutorialima koje sam pregledao 5-6 i svugdje nema te pokrovne gume koja okruzuje stakalce :

24242.jpg

 

252424.jpg

 

 

Evo kako je to kod mene :

15591386_10208173138907778_1701884668348

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakrenes retrovizor na prekidacu desno ili lijevo i povuces ga nekom polugicom prema van i nosaci ce izic. Imas na yt masu videa kako se to radi.

 

marko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jesi probao skinut tu gumu prstima ili nekim plasticnim komadom? Mozes probati skinut i poklopac retrovizora pa vidjeti o cemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staklo se samo iscupa van, i novo se lagano nabije nazad. Nikakva filozofija.

Ne znam da li sam krivo napisao,ali tocno sam napisao da sam pogledao masu tutoriala na yt-u i nema tih guma,ponovno pitam jer su to cudni retrovizori ( samozatamjujuci ) i da necu kakve zice pokidati i da imam *urac onda.

Na svim videima sto sam pregledao nema te pokrovne gume,znaci da uzmem plasticni komad i slobodno iscupam,sigurno nema dodatnih zica osim one dvije zice sto je u biti grijanje retrovizora ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je. Samo povuci. Nema sta bit osim te dvi zice. A neces njih pokidat jer su ostavljene duze upravo zbog skidanja. Neces ih traktorom vuc polako i pazljivo

 

marko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakretni ogledalce tako da s gornje strane imaš najveći zazor. Uzmi svjetiljku i vidjeti ces kopče. Dalje i sam znaš sta ti je činiti.

Ukoliko imaš grijanje onda ces imati dvije žice bilo to ogledalce sa samozatamnjivanjem ili ne

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam s cim su se trebali zezat, ja sam iste takve na svom GTI-u i Tiguanu rastavio ne znam koliko puta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog stakalca u servis ?

Pa i ja bi rekao da sam se zajebavao jel kako naplatit nesto sta bi i baba mogla napravit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm...

Da ne otvaram novu temu zanima me kako šljaka taj grijač stakalca retrovizora tj dali svaki put palite i gasite grijace ili zimi imate stalno upaljene?

Dosta tesko se kod mene okreće taj kotačić....

Edited by polic na kvadrat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod elektricno podesivih retrovizora ima polozaj joysticka za grijanje, za preklapanje i za svaki retrovizor za podesavanje stakla. Ja svoje palim kad se smrznu ili kad je snijeg. Kad mi treba, ukljucim ih i to je to.

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to sam usput dao da zamijene kad su cistili egr ventil i mijenjali selene.

Uvlacite li retrovizore kad ugasite auto ili dok je upaljen,neki dan stisnuo uvlacenje preko joysticka i vidim lagani zapinje kao da crpi akumulator dosta,ne znam kako onda ovi koji imaju automatsko uvlacenje na tipku kad je vidim dobar potrosac

 

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma brate di je to "dobar" potrosac?!? ???

Pa ljudi moji s cim se vi zamarate!?! Sklopit retrovizore prije ili poslije gasenja, omg... nista drugo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma brate di je to "dobar" potrosac?!?

Pa ljudi moji s cim se vi zamarate!?! Sklopit retrovizore prije ili poslije gasenja, omg... nista drugo..

Pitam jer mi "teze" uvlaci retrovizore kad je ugasen,a bojim se da ne prdekne pa preventivno me zanima.

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jesi pogledao onu spuzvicu sto se nalazi na nosacu retrovizora da nije zavrnuta ili nesto. Ona zna zapinjat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grijac mi radi na principu takvom da ga upalim na prvo magljenje/ledjenje/snijeg po zimi i ne gasim do 3 mj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sad kad su ti zamjenili zrcala, nemas vise samozatamnjivanje?

Nema jer su ta stakalca imala dodatno kuciste i zice za samozatamnjivanje,ovo su obicna,a ne brine me jer me rijetko tko obilazi u 2.0 TDi

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2