1 1
Goranduka

Passat B7 2.0tdi 136ks - razlike i nedostaci u odnosu na 140ks

Recommended Posts

Vlasnika sam Passata B7 2.0 tdi od 136ks, teme zanima da li itko zna razliku i moguce

nedotatke u odnosu na model od 140ks jer jenemoguce pronaci podatke na internetu.

Oznaka motora je 0603 ayh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema nikakve razlike, ovaj od 136 je malo prigusen zbog nekakvih eko normi i poreza za Belgijsko trziste, bar su tako meni rekli dok sam ja kupovao b7. Kod mene je isto taj od 136ks i oznaka motora je CFFA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lijepo je cuti da ima jos netko sa tim motorom Passat.

Jesi li imao kakvih problema s njime? Meni se cesto ukljucuje DPF tj regeneracija.

Nije verzija za Belgijsko trziste,to sam vec bio provjerio i sad me kopka zasto je tako malo podataka o tom motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ga posjedujem godinu i pol dana i nemam nikakvih problema, servise radim izmedu 13 i 15tkm. Sto se tice regenaracije imam neki omjer 70 % otvorene i 30% gradske voznje pa sam dosada mozda 10-ak puta primjetio regeneraciju ali ga uvijek onda pustim da napravio do kraja, a vecinom vjerojatno odradi tokom ovih otvorenih voznji, dok moj kolega koji ima isti auto ali 1.6 tdi on ima 80% gradske voznje pa ga živcira česta regeneracija. Sad u zimskim danima ti on i radi na povišenim okretajima jer grije kabinu i tako radi dok nedode na 90 temperatura tako da te to ne zbunjuje to nije regeneracija. Audi isto ima taj 2.0 motor od 100kw, sad jedino neznam dali su isti.

 

Što se tice potrošnje po ljeti mi se krece od 5 do 5,7l, a po zimi od 5,5 do 6l otvorene voznje ,a po Zagrebu u guzvi dode i do 7,5l. Pod minus bi stavio par cvrčaka u kabini koji nisu uvijek prisutni, nekad budu po ljeti nekad po zimi a nekad ih duže vremena nema. Sve u svemu za sada sam zadovoljan sa autom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedini problem koji sam ja primjetio da po zimi jako tesko postize radnu temperaturu od 90 stupnjeva ili kad je vani hladno a vozim ga po nizbrdici, a termostat i sve ostalo je u redu.

 

I jedino jos kaj mi nije jasno je to da je nas od 136 ks 50kg tezi od onog od 140ks. ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedini problem koji sam ja primjetio da po zimi jako tesko postize radnu temperaturu od 90 stupnjeva ili kad je vani hladno a vozim ga po nizbrdici, a termostat i sve ostalo je u redu.

 

I jedino jos kaj mi nije jasno je to da je nas od 136 ks 50kg tezi od onog od 140ks. ???

Dizel ko dizel, treba mu da se po zimi zagrije, cuvas motor - saltas na manjim okretajima, logicno je da se ne moze zagrijati kao kad je plus. Pogotovo ako stavis da ti grije kabinu. Ako stojis na semaforu, temperatura ce varirati jasno, isto kao i spustanje niz brdo, trosi se manje energije, a hladan zrak struji po motoru :)

 

Sto znaci tesko zagrije? Koliko kilometara?

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je normalno da mu treba duze da dode na radnu temp, tako je i kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nekad uopce ni ne postigne, a voznja traje po sat vremena, ali samo kad je temp ispod nule. Imaosam naime prije ovoga i passat b6 2.0 i v6 tdi ali ovo jos nisam vidio da ne postize temp, a termostat normalno funkcionira. Malo cudno. stane na oko 70i onda malo varira nize iili vise ali skoro nikako na 90 stupnjeva

Edited by Goranduka

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovlasteni servis vw u njemackoj. Stavili novii ustanovili da nije termostat u pitanju sto je i logicno jer grijanjeukabini pocne relativno brzo i relativnobrzo se kazaljka digne sa nule, ali slabo postize90 stupnjeva.


Ovlasteni servis koji je i stavio novi termostat i zakljucio da je ispravan. Svima je taj model CFFA relativno nepoznat i veleda je samo razlika u planu ubrizgavanja goriva ali nije mi nikako jasno zasto je Passat CFFA skoro 50 kg tezi od CFFB (140ks)???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam bas gledao u prirucniku i pise da je CFFA 1545kg, a CFFB 1532kg, to je 13kg razlike. Nemoj se toliko zamarat s tim bitno da on dobro sluzi. :hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari u pravu si, od viska glava ne boli :lol2 , nego ja sam navikao sve znat pa me malo ubilo neznanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino neznam zasto ti tesko dode do 90, jel vozis kratke relacije? Meni bas kad je dosta hladno treba 20-ak km da dode na 90. Mozda ti nevalja senzor temperature pa kazaljka krivo pokazuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. Stavili novii ustanovili da nije termostat u pitanju sto je i logicno jer grijanje u kabini pocne relativno brzo i relativnobrzo se kazaljka digne sa nule, ali slabo postize90 stupnjeva. ..

 

Zna li netko ima li Passat B7 i električni grijač kabine?

Primjetio sam da dosta brzo počne grijat, brže nego što bi trebao u odnosu na kazaljku temperature motora, a to bi objasnilo bi i ovaj quotani dio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,nema, ali ima dodatno ubrizgavanje goriva ako je ukljuceno samo grijanje. To sam primjetio kada sam u leru imao iskljucen ventilator i cim sam upalio da radi povecao se broj okretaja za oko 600do 700, dok kod hladenja (bez klima kompresora) to nije bio slucaj.

Pokazivac je u redu jwer auto ne baca bas nikakve greske a i jucer sam sve preko VCDS prekontrolirao.

Moguce da cu zamijeniti termostat bez obzira na njihove zakljucke pa kud puklo da puklo jer to mi je jedini logicki zakljucak. Samo se nadam da je izmjena brza tj da je termostat lako dostupan za zamijeniti jer u protivnom ce me masno kostati a sam termostat kosta 30 ak eura.

Inace Tomislave, hvala ti na pomoci i savjetima ovdje, zaista nisam ocekivao da ce me itko primjetiti na ovom forumu u koji sam se slucajno ubacio jer npr. na Njemackim forumima ljudi su dosta bahati i svi su popili svu pamet svijeta a u biti POJMA nemaju.

Edited by Goranduka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema problema, imamo isti auto pa je dobro razmjenit i dobre i lose strane istog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,nema, ali ima dodatno ubrizgavanje goriva ako je ukljuceno samo grijanje. To sam primjetio kada sam u leru imao iskljucen ventilator i cim sam upalio da radi povecao se broj okretaja za oko 600do 700, dok kod hladenja (bez klima kompresora) to nije bio slucaj.

Ovo je tocno, i ja sam primjetio isto, samo sto moj ne radi na toliko visim okretajima nego na 950-1000 umjesto 850.

Na nekom stranom forumu sam procitao da Bora za USA trzite ima taj el. grijac pa mi palo na pamet da je mozda i u Passat ugradjen.

Kakvo vam je stanje sa start-stop sustavom ovih dana? Kod mene se uz minus vani i stalno ukljuceno grijanje kabine na 20C gotovo i ne pali, tj. gasi, ali mislim da je to normalno jer nebi mogao odrzavat toplinu puhanja.

 

Nevezano za ovo gore, imam nejasnocu oko AUTO tipke na Climatronicu. Ima dva moda, jedan slabiji i drugi jaci. Jel to da ne moras na jednom od njih rucno smanjit ili pojacat puhanje, ovisno o zelji, iako se i na taj nacin moze regulirat, ili se tu nesto drugo dogadja? Uglavnom mi je taj auto iskljucen jer koristim ventilator na 2 crtice a on krece od 3 ili 4 na slabijem modu a pali i AC sto je ovih dana nepotrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti start stop i neradi na niskim temp., al ja ga nikad ni ne koristim odmah ga iskljucim cim upalim auto.

 

Tipka AUTO ima ta 2 moda normalno i jace puhanje, kad svjetli desna zaruljica to je visoki stupanj ventilatora ,a lijeva je niska snaga ventilatora. Kod mene je uvijek ukljucena tipka Auto i onda on sam pojacava i smanjuje intenzitet grijanja ili po ljeti hladenja, samo po ljeti naravno još ukljucim tipku AC. Kad je Auto ukljucen onda kad grije bude na 4 crtice i kako zagrijava sam smanji na 2 crtice, tako da ti je po meni najbolje imat ukljucenu tipku Auto i to na niskom stupnju pa on sam sve regulira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bi tako i radio da mi ne pali AC automatski. Tebi to ne napravi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako stisnem tipku auto onda mi automatski upali AC,ali kada iskuljucim AC onda ostane samo na Auto i on sam podesava, tako da vise ništa nediram. Kod ponovnog pokretanja automobila ostane upaljena tipka auto ali se više ne pali AC jer nisam ništa stiskao on to zapamti. A druga varijanta ako palis na gumbima za pojačavanje ventilacije, znači da nestisnes tipku auto onda on sam na drugom ili trecem stupnju ukljuci Auto. Uglavnom kada jednom uključim tipku Auto i iskljucim AC vise nemoram nista dirati niti kod ponovnog pokretanja automobila (jedino si temp. u autu reguliram al obicno mi i po ljeti i zimi bude na 21 22). A po ljeti ista prica uvijek mi je na Auto a kada želim klimu stisnem AC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako stisnem tipku auto onda mi automatski upali AC,ali kada iskuljucim AC onda ostane samo na Auto i on sam podesava, tako da vise ništa nediram. Kod ponovnog pokretanja automobila ostane upaljena tipka auto ali se više ne pali AC jer nisam ništa stiskao on to zapamti. A druga varijanta ako palis na gumbima za pojačavanje ventilacije, znači da nestisnes tipku auto onda on sam na drugom ili trecem stupnju ukljuci Auto. Uglavnom kada jednom uključim tipku Auto i iskljucim AC vise nemoram nista dirati niti kod ponovnog pokretanja automobila (jedino si temp. u autu reguliram al obicno mi i po ljeti i zimi bude na 21 22). A po ljeti ista prica uvijek mi je na Auto a kada želim klimu stisnem AC.

Meni se ponasa identicno. Iako me zivcira kad stisnem auto sa si pali AC pogotovo sad kad je vani minus 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neces da se pali AC onda ako je climatronic na OFF onda se samo stisne gumb za pojacavanje ventilacije i vec na prvom stupnju on pali AUTO i nece se ukljucit AC .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kod mene isto B7 za belgijsko trziste (136ks) radu ko beba vec 3 g. koliko ga vozim

 

Prije mjesec dana rega i nadogradnja software-a kod Zubaka ( NO2 i te pizdar.....)

Za sada nema nekih problema osim sto mi se promjenio zvuk motora (na gore) i ono sto me jebe.... zabrinjava povecala se potrosnja i to poprilicno. Skoro uvijek tocim na istim benziskim i relacija posao kuca i tako u krug. Do posla lagana voznja 60-80 km/h sa jednim semaforom a potrosnja je na cca 8.5l skoro dvije litre vise nego prije. ( nakon predenih 300km nasuo 25.3l)

 

Pokusao reklamirati ali bez uspjeha uz objasnjenj:

"Nadogradnja software-a samo cesce pokrece regeneraciju DPF-a, napravili su kompletnu diagnostiku i nema nikakvih gresaka"

 

Ima li tko slicnih problema?

 

 

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je isti problem.vec sam pisao o tome.potrosnja je nakon ugradnje softwara veca za 2l i auto slabije ide i punooo cesce pali regeneracije dpf-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1