0
ivan599

Golg 6 korozija i zadnji far

Recommended Posts

Kako sam u potrazi za novim autom, našao sam potencijalnog kandidata ali ima malo oštećenje tj koroziju pa me zanima koliko je cijena sanacije iste i koliko bi koštalo ispravljanje zadnjeg fara jer je isti malo "pogidnut" tijekom naslanjana drugog automobila na doticni.

 

15817722_1359128464151742_2068972340_o.j

Edited by ivan599

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, ovo se na prvu mozda cini kao sitnica koju netko nebi ni popravljao, ali mislim da je ovo dosta veliko ostecenje. ako je takav iznad fara, ko zna kakvi su mu tek podovi i pragovi, rubnjaci, onaj grlic za tocenje goriva.... da bi bio miran, ovdje ti je jedino rjesenje lakirat cijeli auto, bojim se, dakle racunaj oko 2 milje evra

 

a far...sta rec, sve ti je i samom jasno, da je auto bio samo naslonjen, far bi puko. ovo je auto ocito bio puno jace udaren, spigala se sasija, far je zamijenjen novim ali vise ne sjeda dobro zbog spigane sasije. bjez od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav je iznad stopa jer je stop ogulio boju i poceo je trulit, a treba vidit sta se pokrivilo ispod branika, zadnji vezni lim je vjerovatno kriv, a linija lima ispod stopa izgleda dobro pa je cudno da tako krivo stop stoji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

triba skiniti štop pa viditi,šta se desilo

meni ovo izgkeda kao da je neko iša minjti žarulju pa nije dobro vratija štop

moguće da su pukli nosači štopa

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega bjezi od Golfa VI jer to im vec poznata mana gdje pocinju korozirati ima nekih kojima su vec radjenu pragovi pa bolje ti je obidji ih u sirokom luku evo ti slika nesto pa ces vidjeti FJ3TV9u.jpgcQToraG.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabolje bi bilo kolega da uzmes Audi A3 Sportback ili A4 a ovo sto pocinju bas rano da koroziraju Gofovi VI slaba im je fabricka zastita a i sloj laka i farbe je dosta tanji u odnosu na Golfa IV ja bih prije uzeo novog Golfa IV nego Golfa VI ili VII

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ti su bili udareni pa sad tu kreće pljuvanje, a neko je loše popravak obavil.......

Kod mene je šestica pa nema nikakvih tragova hrđe, a blizu je 200k km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebih rekao da je bila lupana jer sam ja slikao to na jednom auto-placu u Austriji a sada cu naci sliku zbog cega propada tako brzo ali bilo je na placu jos 2-3 auta koja su bila udarena i nijedan nije bio propao na tom mjestu ili nekom drugom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ti su bili udareni pa sad tu kreće pljuvanje, a neko je loše popravak obavil.......

Kod mene je šestica pa nema nikakvih tragova hrđe, a blizu je 200k km.

 

moj je 2009 ni na haubi nema nista a kamo gdje drugdje

 

Jedino sam izvadio ove spuzve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te spuzve sluze kao bolja izolacija tj da je tiši u vožnji ili?

Ja ni neznam da se to moze izvaditi a niti dali imam to na autu...bas pogledam pa iscupam van!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to nema smisla vadit...

 

Jer ako je boja dobra i auto pocincan, nema straha od ruzine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je je pocinčan je i moj kao i drugi pa hrdjaju ko ludi. Kod petice opće poznato te spužve u blatobranima se miču jer svaki hrdja i izbija. Naravno u Istri Dalmaciji neće ali kontinent gdje se sol baca obavezno. Uz te blatobrane napomenuo bi i pragove isto su lose odrađeni a pocincno je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam na svom povadio spuzve ali kod mene je Golf IV jer te spuzve drze vlagu i kasnije nastaje korozija jos ako se sol uvuce u te spuzve onda tek krece korozija ja poslije svake zime povadim one plasticne rubove i saperem sve i posusim tako i pod i pragove i evo vec 17 godina nema ni truna korozije cak ni na mjestima gdje je mana kod Golfa IV moj je savjet skinite te spuzve pa cete vidjeti koliko ima vode u njima i blata,u VW kazu da daju 12 godina na limariju da nece korozirati ali posle 12 godine :) pocinje belaj ako se ne odrzava,neznam kakav je Audi po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se skidaju te spužve? Mora prvo blatobran dole?

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te spužve bacam cim ih vidim

najviše služe tome da auto bolje truli :lol2

namjena im je da ojacaju blatobran

npr da je blatobran jaci kad se netko guzicom nasloni na njega

glupost ali samo zbog toga je to tu

blatobran sa time je možda cvrsci 1%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su nekako bolje napravili te plasticne blatobrane da voda ne prodire do tih spuzvi mozda ne bi ni korozirali mozda da cu ove plastiku sto prelazi na lim da su je skroz produzili do blatobrana prednjeg cjelim rubom znaci uraditi kao ova dva sarafica izmedju blatobrana i praga e tako cjelim rubom mozda ne bi bilo fino za oci ali bi posluzilo dobro

 

 

 

 

 

slika-648906-58288708a8420-velika.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

VWTDI kako ti drze ove gume po snijegu?

kolega na astri imao 2 godine stare i kad smo se dohvatili snijega katastrofa, nije se mogao do planine popeti, stalno mu klizale i palile signalizaciju proklizavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0